Evo kako to izgleda kad se ulje zapali u motoru

Evo kako to izgleda kad se ulje zapali u motoru

Super Moderator
jeste, meni je turbo povuko ulje, al zato sto je bio los i pri kraju, i slicna mi se stvar desila samo sto sam srecom skuzio odma i u sekundi ugasio auto, nije ni stigo dignuti puno obrtaja... al eto, nije samo do turba, napravio sam turbinu tj repariro, al moram rastaviti motor
 
na usisnom dijelu turbine ode semering i lezaj te turbina pocne ubacivati ulje u sistem, kad rasprseno ulje jednom dodje do kompresione komore stvore se idealni uslovi za ovakav fenomen, ulje gori umjesto nafte, pokrece motor, motor turbinu i tako sve u krug,sve vise ulja prolazi obrtaji su sve veci i veci, motor ce podizati obrtaje sve dok se ne raspadne. ugasiti ga se moze samo zatvaranjem vazduha ili naglim pustanjem kvacila u slucaju da vec niej dostigao kriticne obrtaje kad bi pustanjem kvacila pukla radilica ili stradala transimisija, ovakvom lancanom reakcijom motor moze postici i do 15 000RPM pa sad razmisljajte :)

S obzirom da se ti stvarno razumiješ u mehaniku, da i ja priupitam nešto. Laik sam što se tiče dosta stvari i nije me stid pitati. Recimo kad se ovo desi i kad motor ode u veći broj obrtaja, a mi pokušavamo ugasiti naglim pustanjem kvacila da li može doći do ovoga

 
Top