evo i mene

evo i mene

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MyX

Član
Alen_P je napisao(la):
mijo_16v je napisao(la):
Mijo,Tuzla


Golf II GTI
Motor: 2.0 16v iz golfa 3
Usisna grana i Bregaste osovine od KR-a
KE-Jetronic ubrizgavanje goriva
Dobro došao , daj slike motora ...
To mi svidja , 2.0 16v al iz Golfa 3 ..
Heheheh 110 kw ... Ludilo ...

@Alen_P: Oprosti Alene ali morat cu te razocarati, ovaj motor nema 110 kw, vec okruglih 100 kw, jer je K-Jet sistem, da je EFi u pitanju, onda bi vec bilo nesto drugo, odnosno imao bi tih 110 kw.

@Miljan: Zasto si samo bregaste i usisnu granu prebacio od KR-a, mislim da nisi sa ovime nista dobio, i ako si dobio to je nesto neznatno, moj prijedlog ti je da kompletnu glavu sa ventilima, bregastim osovinama i ostalim pripadajucim stvarima, prebacis na taj 2.0 blok motora.

@Tipo_16v: Jasta neg GTi ima ovaj bogaljski K sistem, tek se koliko ja znam u G3 poceo primjenjivati 2.0 8v i 2.0 16v (naravno o GTi motorima pricam) motor sa EFi sistemom.
 
radio je moj jaran citavu glavu i isti efekat je bio kao i sad kod mene sto sam promijeno samo bregaste i usisnu



a za sve one koji ne znaju vw u trici nikad nije imao EFI nego bosh motronic sistem koji ima dosta razlika od EFI-ja


a ko god se ikada igrao sa K-jetronicom i elektronskim ubrizgavanjem goriva zna da ako je K-jetronic dobar da je motor s tim ubrizgavanjem goriva dosta zivlji i bolje prima gas od bilo kojeg drugog ubrizgavanja goriva


i jos jedno

mercedes linija 124 je na svojim benzinskim motorima imao K-Jetronic do kraja proizvodnje linije, a cak se i u prvim c i e klasama moze naci
 
da i jos nesto


vw motori od 100 kw su se ugradjivali u golfa za americko i kanadsko trziste

a za europsko trziste su isli

95 kw (PL KE-Jetronic, katalizator, lamda sonda) i 102 kw (KR K-Jetronic)


procitao sam ovdje na forumu da neko kaze da se KR motor prestao proizvoditi 1987.

to nije tacno jer se KR sa K-jetronicom proizvodio od 1985-1991
a PL sa KE-Jetronicom od 1986-1981

razlike K-Jetronic i KE-Jetronic su u K-glavi

kod k-jetronic je manji pritisak goriva u k glavi i promijenjiv je kod vecih obrtaja motora, te motor ima mehanicki saug

dok ke-jetronic ima stalan pritisak goriva tokom cijelog rada
 

MyX

Član
Ne bih se bas slozio za ovo isti efekat, jer glava od KR ima bolji protok u odnosu na glavu od 2.0, jos ako izvrsis poliranje usisnih i izduvnih kanala ne daj Boze, onda letiiiiiiiiiiii....

Sto se tice ovoga EFi to sam naveo iz razloga sto mi je bilo najbrze za napisati, a i svima je bilo jasno sta sam htio da kazem sa time (nadam se).

Oko K-jet se nemas sta igrati, a i muhanati su brate do zla Boga, naravno kada radi radi, a kad pocne srati onda mozes da ga jebes.

Ne samo da je mercedes imao taj sistem, ima ga i ford, porsche, VW i sta ja ti znam jos koji, ne kazem ja to los sistem, ali kada pocne zezati, onda zezanju kraja nema. ;)
 

MyX

Član
mijo_16v je napisao(la):
vw motori od 100 kw su se ugradjivali u golfa za americko i kanadsko trziste

a za europsko trziste su isli

95 kw (PL KE-Jetronic, katalizator, lamda sonda) i 102 kw (KR K-Jetronic)


procitao sam ovdje na forumu da neko kaze da se KR motor prestao proizvoditi 1987.

to nije tacno jer se KR sa K-jetronicom proizvodio od 1985-1991
a PL sa KE-Jetronicom od 1986-1981

Ovo gore prvo sto si naveo si u pravu kada se radi o 1.8 16V motorima, ali kada je u pitanju 2.0 16v ili ti ga oznaka 9A, taj motor ima 100 kw.

A sto se tice proizvodnje KR ili PL motora to je razjasnjeno jos u onoj temi
 
9A motor 2.0 16v se ugradjivao u pasata nikad u golfa i on je bio 100KW,
u golfa je isao AFN 110 KW, mada 9A ima nesto jaci okretni momenat od AFN
 
Član
Pa o tome vam pričam ...
Postoje dvije vrste motora 2.0 16V i jedan je su montirali u Pasata i Audi 100 ili A6 ( nisam siguran ) i daje snagu okruglih 100kw , dok drugi motor ( onaj koji se ugradjivao u Golfa 3 ) je serijski sa 110kw ...
E ovaj od 110 kw je mnogo interesantan i zato me konkretno interesovalo šta , kako , koliko ...
Pozz
 
kod mene je auto 88 godiste i ima staru instalaciju

da je novija instalacija (ona gdje je prekidac za cetiri zmigavca iznad osovine volana) ne bi bilo muke oko prebacivanja instalacije sa trojke jer su dzekovi isti

kako se meni nije bas dalo prepajat previse instalacije onda sam ostavio svoj jetronic
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top