Euroclass goriva

Euroclass goriva

Član
Danas ugledah da je stiglo na EP (zadnji put sipao oko 15.6. pa ne znam otkad je tacno uvedeno) i hajde rekoh da probam jedno pola rezervoara.

Nisam jos presao mnogo, pa ne mogu da procijenim ima li neke razlike. Na prvu mi se cini da je rad motora malo tisi.

Da li je jos neko probao, i koji su utisci.
Zanima me isplati li se dati tih 0.05KM vise po litru.
 
i ja sam to vidio ali nisam još sipao. kažu navodno da iskorištenos bolja odnosno da auto manje troši ali i tiše radi!
e sad to da li pije vode ..dabogda :123:
 
Član
prevara kao i sve ostalo...

kod nas 98 nema normu kakav bi trebao biti 95, pa zamislite na što onda diesel liči

ja u merca sipam 98 jer mi je žao auta da se pati sa onakvom 95-icom
A diesel sipajte gdje je provjereno dobar jebo to euro i Q priče
 
BHT Ovisnik
prije sam sipao omw 100 stalno i osjetila se razlika na autu,onda sam prestao,sada sipam na hifi stalno 98, neznam jel cemu ? ili ovi novi sada sto su zeli OMW,kakvi su oni ?
 
Član
Dnevno putujem 100km do posla i nazad.Probao sam sve pumpe,i sad samo tocim na Petrolu,ovaj Qmax.Znaci iste rute prelazim,i samo sa njihovim gorivom mi za natoceno bude cijelu sedmicu goriva.A i motor mirnije radi.
 
BHT Ovisnik
Franki je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
Kakvo je gorivo na Petrolu oni reklamiraju nesto Qmax ??? kvalitetu ???


Ja sipam stalno na Petrolu ili OMV. Nisam imao problema. Izbjegajem ove privatne :icon_smile:

na kojem petrolu, ja sam imao lose iskustvo ondje preko puta Nuica, ne vidim da itko ondje sipa ?
 
Član
CoL3 je napisao(la):
prije sam sipao omw 100 stalno i osjetila se razlika na autu,onda sam prestao,sada sipam na hifi stalno 98, neznam jel cemu ? ili ovi novi sada sto su zeli OMW,kakvi su oni ?

Hifa je meni ok, obična 95-ica. Imam osjećaj da auto manje troši, iako nisam nikada precizno mjerio...
 
Član
Dobro, ima tema o pumpama i ko gdje toči. Mene je zanimalo zna li iko nešto više o ovim Euroclass gorivima.

Ja sam nasuo prekjučer i kako rekoh čini mi se da mirnije radi a i možda mrvu bolje vuče.
Ali to sve može biti i zao jer je zahladnilo ovih dana.

Ostaje još da vidim je li potrošnja manja, ali to treba jedno 2 rezervoara dok se ne utvrdi...
 
Član
Potrošio sam par rezervoara Utisci blago bolji start i zanemarivo veća potrošnja... Zvuk motora se nije mjenjao, ono ventili zvone u blokadi kao i prije, mislim nisam čuo nikakvu simfoniju :lol: Auto vozim od prvog dana, sada na satu ima 190k ;)
 
Legend
HIFA, NESTRO, ENERGOPETROL, INA , poredano po redloslijedu gdje ucestalo sipam i koliko sam zadovoljan sa istim gorivima..

Doduse, ovo novo energopetrolovo gorivo, ja sam zadovoljan sa njim, doduse ovih dana je hladnije malo pa mozda zbog toga auto bolje ide, ali par puta sam vec sipao taj "novi" dizel, i zadovoljan sam generalno tako da nemam sta pametovat, kako je tako je..
 
Top