EURO NORME

EURO NORME

Član
Ispunjava Euro1 normu ali opet to je bilo sa K-jetronic anjspricem, a kod mene je sad EFI anjspric na kojem mozes stelati odnos zraka i goriva preko (instrumenta normalno) tacnije mogu stelati koliki hocu %CO2 i sad kad je nastelan kako treba on radi na 0.9% na leru dok je sa starim anjspricem radio na 1.6% do 2.0% i na punom gasu je isao do 4.0%, a sa ovim anjspricem sam dobio istu snagu ali ne prelazi 1.5% na punom gasu. Ma ko ce ih vis znati i njih i njihove norme :lol:
Isto tako glasnoca motora koju mjere? jeli se ona mjeri koliko na auspuhu proizvodi glasnocu ili
 
Član
Lijepi Dzoni je napisao(la):
Ovako,da sad ne ulazim u ove linkove-veceras me jaran pravo razocarao,kaze da nigdje ne mogu sa svojom korsom(Euro2 norma),da idem iz Bosne-primjer;ako bih sada zelio u Njemacku,Holandiju,Sloveniju,a od iduce godine i u Hrvatsku necu moci,tako kaze!?Kaze da bih tamo isao moram u saobracajnoj imati i motor naravno-Euro3!?Jel to istina?Auto mi je Opel Korsa B,1.2 motor,97 godiste.33kw.

Mozes voziti, taman posla da nemozes, mozes voziti auto koji ne ispunjava ni euro1 normu;)
 
Top