Euro 3

Euro 3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pošto su ovi naši uveli da se mogu uvoziti auta sa euro 3 motorima mene zanima dal je moguće da Opel Astra 2.0 16 v gsi 1996 god ima Euro 3 motor ili Golf 3 Gti 1992 god jer sam upravo gledao na mobile.de i tamo piše da ta auta imaju euro 3 motore
 
Član
Elko je napisao(la):
Pošto su ovi naši uveli da se mogu uvoziti auta sa euro 3 motorima mene zanima dal je moguće da Opel Astra 2.0 16 v gsi 1996 god ima Euro 3 motor ili Golf 3 Gti 1992 god jer sam upravo gledao na mobile.de i tamo piše da ta auta imaju euro 3 motore

Nemaju!!! 100%!!!
 
Elko je napisao(la):
Pošto su ovi naši uveli da se mogu uvoziti auta sa euro 3 motorima mene zanima dal je moguće da Opel Astra 2.0 16 v gsi 1996 god ima Euro 3 motor ili Golf 3 Gti 1992 god jer sam upravo gledao na mobile.de i tamo piše da ta auta imaju euro 3 motore

Mozda su prepravljeni, ali fabricki tek MK4 GTI ima euro 3 normu;)
 
sve se to da sredit. ja kad sam kupovo motor 1.9 iz mk3 imo je taj neki katalizator koji podrzava EURO 3 normu
 
Član
postavili su euro 3 ali granica godina je 7 ili 10 god, zavisi jesu li donjeli zakon onaj, pa opet ta 2 auta ne mozes uvest;)
 
Prvi motor koji prolazi Euro 3 normu je Mitsubishiev GDI iz 96. čini mi se, al po Euro 3 standardu podrazumijeva se također i da je auto proizvedeno poslije 1.1.2000. godine...a to što si našao da su po toj normi moguće je jer se motori mogu prilagoditi da ispunjavaju tu normu ali je pitanje da li će se kod nas dozvoliti uvoz aauta čiji motori ispunjavaju taj uslov ili samo ovih kao što rekoh proizvedenih od 2000. godine
 
Član
Mislim da euro 3 kod nas kao ograničenje ne podrazumijeva samo izduvne gasove,nego i standarde izrade,sigurnost...Tako sam nešto načuo što znači oko 2000 godište jer kod ovih prije koji su modifikovani na euro 3 ispunjavao bi se samo uslov kod izduvnih gasova.
 
Član
Auto mora fabricki da bude euro 3, nikakve prepravke se ne vaze...To je tek od 2000 god.
 
Član
Euro 3 normu mozes stavit na koje god hoces auto samo trebas ugraditi razna sranja!!!
Kod mobile.de ukucas auto koje ces i sa lijeve strane gdje ti pisu koljske snage,kakvu ces karoseriju i to,samo spustis i vidjet ces npr. euro1(299)-auta
.....
euro 3(30)
A ima ti svakakvih auta sa euro3 normom cak i golfova 2 i mercedes 123!:icon_biggrin:
 
Član
Jurke je napisao(la):
Euro 3 normu mozes stavit na koje god hoces auto samo trebas ugraditi razna sranja!!!
Kod mobile.de ukucas auto koje ces i sa lijeve strane gdje ti pisu koljske snage,kakvu ces karoseriju i to,samo spustis i vidjet ces npr. euro1(299)-auta
.....
euro 3(30)
A ima ti svakakvih auta sa euro3 normom cak i golfova 2 i mercedes 123!:icon_biggrin:

Hehehe....a ne zna se koji vise zagadjuje od ta dva :), ali takve aute iako su sad euro3, ne mozes da uvezes...
 
Član
dellas je napisao(la):
Jurke je napisao(la):
Euro 3 normu mozes stavit na koje god hoces auto samo trebas ugraditi razna sranja!!!
Kod mobile.de ukucas auto koje ces i sa lijeve strane gdje ti pisu koljske snage,kakvu ces karoseriju i to,samo spustis i vidjet ces npr. euro1(299)-auta
.....
euro 3(30)
A ima ti svakakvih auta sa euro3 normom cak i golfova 2 i mercedes 123!:icon_biggrin:

Hehehe....a ne zna se koji vise zagadjuje od ta dva :), ali takve aute iako su sad euro3, ne mozes da uvezes...

Ko ce im znat??:lol:
pa do koje se onda godine moze uvest auto sa euro 3 normom?:)
 
Član
Mozes da uvezes samo auto koji fabricki zadovoljava euro 3 normu! Tako je barem kod nas, a i kod vas mora biti isto....Na nekim autima je to pocelo vec 99, ali na velikoj vecini 2000. godine...
 
Postoje auta koja podrzavaju Euro 3 normu i prije 2000. god. cak ih je fabrka napravila,bez prepravki,ali ih je napravila kao experimet,da vide kako taj Euro 3 funkcionise,dakle nije isti kako i poslije 2000. god.!
A sto se tice prerada,ima i tog'..ali to gore kosta poprilicno,a opet ne znam da li ce se uvazavati kod nas!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top