ESX 4120? Dobar izbor ili ne?

ESX 4120? Dobar izbor ili ne?

Član
Nasao sam pojacalo ESX SE4120, da li ga vec neko od vas ima ili ga je imao,sta mislite da li je vrijedno svoje cijene od 470KM (Novo)?


ESX SIGNUM – Solide Technik für Premium Ansprüche.


FEATURES
• Schwerer Aluminium Kühlkörper
• Gekapselte Terminals
• Verchromte Endpanels
• CInch Ein- und Ausgänge
• High Speed Transitoren
• MOSFET Netzteile

FEATURES 4CH
• 2 x High Pass Filter 10 - 1200 Hz
• 2 x Low Pass Filter 30 - 150 Hz
• 2 x Bass Boost 0 - 12 dB
• 2 x Input Gain regelbar
• Bass Remote Kabelfernbedienung
• Twin Sub Funktion schaltbar
Ermöglicht im Brückenbetrieb mit 2 Subwoofern das
gleichmäßige Ansteuern beider Kanalpaare mit einer Bass Remote

SX 4120
4 x 120 Watt RMS @ 4 Ohm
4 x 200 Watt RMS @ 2 Ohm
2 x 400 Watt RMS @ 4 Ohm Mono gebrückt
1600 Watt max. Ausgangsleistung
Abmessungen: 282 x 50 x 420/450 mm
 
Član
Po meni je malo poskupo, al opet dobro je, mada bi ja ipak za te novce isao na nesto drugo, al opet zavisno je na sto ga kanis kopcat....
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Po meni je malo poskupo, al opet dobro je, mada bi ja ipak za te novce isao na nesto drugo, al opet zavisno je na sto ga kanis kopcat....

istina nije jeftino,ali imam 2 kenwooda w3011 i w3009, oni imaju po 400 w rms,znaci to mi je u planu, da skopcam.....trenutno mi je ovo pojacalo favorit jer sam citao na nekoj njemackoj stranici da je se u testu zaista pokazalo odlicno,odnos cijene i onog sto dobijes je vise nego opravdano..a ako imas kakvu ideju bolju pucaj :cool:
 
Član
Ups malo sam se i preletio, realno gledajuci taj amp i nije los, jer kod drugih jacih brendova tu "snagu" ces dosta vise platiti,a i prikladan je na spajanje navedenih subova... Al opet sacekaj da se javi ovi strucnjaci sto to vise prate, oni to puno bolje znaju...
 
Član
Svejedno ti je onda na što ćeš ih spajat bitno da su otpori isti;)
Al kako će to radit....:icon_confused:, treba se tu puno stvari pogodit da bi to radilo kako treba, po meni bolje prodaj ovog w3009 i kupi još jedan w3011;)
 
Početnik
za 420KM imas kod mene na akciji

Hifonics TXI 1000D

evo specifikacije

The amplifiers of the TITAN TXi series attract with an outstanding value-for-money ratio and generous onboard features. All the analog models utilize integrated, optimized output amplifier ICs with slew rates of 9V/µS and achieve impulsive and fast performance. The new monoblock TXi1200 is very versatile: it can be used as a single bass-amp or in alliance with a second amp in stereo full-range application. In such configuration 2 x 600 Watts output power become available at a very affordable price. The compact TXi3000 and TXi3400 are recommended for medium power speakers, they come fully equipped and with output up to 340 Watts. For big power subwoofer applications, the efficient Class D models TXi1000D and TXi1500D are the first choice.

• Bass Remote Controller
• Precious hairline-brushed Aluminum Heatsink Finish
• Gold-plated RCA In-/Output Jacks
• Molded Terminals & Maxi-Fuses
• Blue illuminated Logo Badge


1 x 400 W/RMS @ 4 Ohm
1 x 750 W/RMS @ 2 Ohm
1 x 1000 W/RMS @ 1 Ohm

Lowpassfilter, Subsonicfilter
Phase Shift
Extended Bass Control
250 x 52 x 350/380mm



woofere mozes spojiti na isto pojacalo u paralelu samo ih stavi u 2 odvojene kutije..
 
Član
;)
muha je napisao(la):
za 420KM imas kod mene na akciji

Hifonics TXI 1000D

evo specifikacije

The amplifiers of the TITAN TXi series attract with an outstanding value-for-money ratio and generous onboard features. All the analog models utilize integrated, optimized output amplifier ICs with slew rates of 9V/µS and achieve impulsive and fast performance. The new monoblock TXi1200 is very versatile: it can be used as a single bass-amp or in alliance with a second amp in stereo full-range application. In such configuration 2 x 600 Watts output power become available at a very affordable price. The compact TXi3000 and TXi3400 are recommended for medium power speakers, they come fully equipped and with output up to 340 Watts. For big power subwoofer applications, the efficient Class D models TXi1000D and TXi1500D are the first choice.

• Bass Remote Controller
• Precious hairline-brushed Aluminum Heatsink Finish
• Gold-plated RCA In-/Output Jacks
• Molded Terminals & Maxi-Fuses
• Blue illuminated Logo Badge


1 x 400 W/RMS @ 4 Ohm
1 x 750 W/RMS @ 2 Ohm
1 x 1000 W/RMS @ 1 Ohm

Lowpassfilter, Subsonicfilter
Phase Shift
Extended Bass Control
250 x 52 x 350/380mm



woofere mozes spojiti na isto pojacalo u paralelu samo ih stavi u 2 odvojene kutije..

ali nece biti problema sto nisu identicni wooferi kada ih spojim paralelno? citao sam negdje da B klasa pojacala iskoristava samo 50% snage a ovaj sto mi ti nudis je D klasa ona 80% navedene snage ili grijesim? nisam bas neki expert...:icon_question: I imam jos jedan problem,ova dva woofera znaci w3011 i w3009 mi se nalaze u jednoj Bassreflex kutiji koja nema pregrade,znaci rade u istom prostoru....volio bi malo da mi pojasnis kada bi kupio TXI 1000D kako da to sve uskladim i da mi daje dobar zvuk.
 
Član
eddo je napisao(la):
drug savjeti za takve stvari se naplacuju :icon_biggrin: ...

U ovoj Bosni ce poceti i vazduh naplacivati...:lol: samo jos malo da sacekamo....a ovo pitanje je postavljeno drugoj osobi...:spam:
 
Član
samo sam htio da kazem da ako ti vec prodaje pojacalo nije ti duzan poklanjat i pamet ... toj sve ;) ... :icon_exclaim:
 
Član
eddo je napisao(la):
samo sam htio da kazem da ako ti vec prodaje pojacalo nije ti duzan poklanjat i pamet ... toj sve ;) ... :icon_exclaim:

ma uredu je,nije bilo zlonamjerno od mene;) , ali ja znam da moze na 4kanalno jer bi bili wooferi odvojeni,a on mi nudi monoblock ali ja ne znam kako bi to funkcionisalo kako treba,znaci on mi nudi nesto a ja ne znam kako bi to izveo zato mislim da imam pravo postaviti to pitanje! ili grijesim?? :icon_smile:
 
Član
ev da ti skratim patnju, na sredi te kutije sto imas stavi pregradu, od muhe kupi pojacalo i spoji sve u paralelu ... ILI na sredi te kutije sto imas stavi pregradu, kupi to neko esx pojacalo i spoji svaki woofer na bridž ... ILI pravi dvije nove kutije po jednu za svaki woofer, od muhe kupi pojacalo i spoji sve u paralelu ... ILI pravi dvije nove kutije po jednu za svaki woofer, kupi to neko esx pojacalo i spoji svaki woofer na bridž ...

et nadam se da sam malo pomogo ... :icon_twisted:
 
Član
eddo je napisao(la):
ev da ti skratim patnju, na sredi te kutije sto imas stavi pregradu, od muhe kupi pojacalo i spoji sve u paralelu ... ILI na sredi te kutije sto imas stavi pregradu, kupi to neko esx pojacalo i spoji svaki woofer na bridž ... ILI pravi dvije nove kutije po jednu za svaki woofer, od muhe kupi pojacalo i spoji sve u paralelu ... ILI pravi dvije nove kutije po jednu za svaki woofer, kupi to neko esx pojacalo i spoji svaki woofer na bridž ...

et nadam se da sam malo pomogo ... :icon_twisted:

ok,shvatio sam. ... mada si mogao to jednostavnije opisati:lol:...thnx
 
Top