EPC - Skoda Fabia 1.4 Mpi

EPC - Skoda Fabia 1.4 Mpi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prije par dana upalila mi se lampica EPC, nekad se sama ugasi pa se upali, nekad konstantno svijetli - nema nekog pravila XD... ako je neko vec imao slican problem (znam da cu se izuti opasno imam ruzan osjecaj) nek me uputi kako je rijesio :/
 
Član
frngla je napisao(la):
Prije par dana upalila mi se lampica EPC, nekad se sama ugasi pa se upali, nekad konstantno svijetli - nema nekog pravila XD... ako je neko vec imao slican problem (znam da cu se izuti opasno imam ruzan osjecaj) nek me uputi kako je rijesio :/

Jel ti povecana potrosnja imalo ?
 
Član
gradska nekih 7.5 - 8 l, a dok mi je svijetlio EPC cak mi je prosjek jednu vecer gradske bio nevjerovatno nizak 6.1... okacit cu sliku :/
 
Član
sad se vracam iz grada i govori mi lik ne rade ti stopke, ja ono :icon_eek: dodjem na parking po belaju jos sam, postavim tel. da snima zadnji dio auta jer ne znam kako drugacije da vidim zadnji dio, kad fakat ne rade stopke... je l' moguce zbog tog svijetli epc, da nije prekidac onaj na papucici dole???
 
Član
Vjerovatno meni je na g4 svjetlila lampica od grijača i isto stopke nisu radile otišao onaj prekidač nekih 20,30 km nov ;)
 
Član
moze onda biti samo prekidac stop svjetla, mislim oko 20-tak km ti je u ovlastenom...
 
Član
frngla je napisao(la):
sad se vracam iz grada i govori mi lik ne rade ti stopke, ja ono :icon_eek: dodjem na parking po belaju jos sam, postavim tel. da snima zadnji dio auta jer ne znam kako drugacije da vidim zadnji dio, kad fakat ne rade stopke... je l' moguce zbog tog svijetli epc, da nije prekidac onaj na papucici dole???

Moguce je, kad krepa prekidac na papucici kocnice, onda se manifestira sa epc lampicom ;)
 
Član
meni isto bilo,pisao sam ja mislim u mojoj temi
isto mi bilo,nisam ja odma znao sta je, i spojim na dijagnostiku i kaze fino prekidac stop svjetala,odma zovem autodijelove,nov 50km mislim,tako nesto. I odem prvo da skinem svoj originalni,i malo ga ocistim,podmazem i proradio je,sad nema problema
skines i ocisti ga,vrlo vjerovatno da se samo zaprljao,nadjes sprej za kontakte i ocisti ga malo
 
Član
za fabiu dodje oko 20 marki nov zamjenski, a vjeruj mi lakse pregorit ti 20 marki nego 2 puta ga skidat jer moras imati rukice tanke ko vitice i jednako flexibilne...jes ga Svabo utrpo mamicu mu debelu... :icon_eek:
 
Član
tibore ne znam kako je na skodi,ali ja fkt nisam imao problema sa skidanjem,i kod mene je mali auto,ali je pristupacno poprilicno,samo je jebeno sto se moras savit sav,da vidis dole. Naget je prekidac na papucicu,poprilicno pristupacno
ja nisam htio da kupim zamjenski zato sto mi rekose da nisu neke kvalitete,pa reko da prvo probam popravit ovaj. Kad je proradio ugasila se i greska
 
Član
Eh ovako :icon_smile:

Bilo je ipak do prekidaca, kupljen danas u ASA-i placen 16,56 KM :icon_smile:



Evo par slicica kako se mijenja (nisam od huje uspio slikati lokaciju prekidaca, doduse nisam ni mogao ga uslikati jer je bas-bas-bas-bas zavucen :D)



Ovu plastiku skidate tako sto je vucete prema sebi da bi ispod dokucili 2 sarafa (koja su na slici iznad vec odvrnuta)



Zatim skidate poklopac kutije za osigurace i odvrcete saraf (koji je opet na ovoj slici odvrnut - iznad ove poprecne rupe) :D



Odvrcete sve sarafe i lagano povlacite plastiku u lijevu stranu, zatim prema sebi... Pazite na dzekove na prekidacu za svjetla i dzek za VAG kojeg ja nisam dirao da sta ne sjebem :D Izvlaci se s plastikom citav prekidac jer je fiksiran na plastiku ovu... Otkacite dzekove lagano da ne pokidate i napravite sebi dzaba viska trosak... Nazalost nemam slika, ali cu vam pokusati docarati kako to sve izgleda dole... Na kvacilu ima slican prekidac-plave boje i ako vam je lakse da skontate kako da skinete s kocnice pogledajte princip fiksiranja na tom s kvacila... I jedan i drugi se fiksiraju ubadanjem, a zatim zakretanjem...

Slika prekidaca koji me handrio...



Kad kupite novi NEMOJTE GA PRITISKATI jer ima kao neki samostelujuci mehanizam...

Nalazi se na jako, jako sugavom mjestu tj. iza otvora za puhanje u noge, tako da je pristup bas zeznut i mora se napipati... Zakacke su dvije (i to me ishandrilo pravo dok nisam skont'o da su razlicite nozice) jedna je spicasta dok je druga ravna naravno i rupe su iste, samo sam ja k'o pravi balkanac to gurao na silu :D dok nisam skontao o cemu se radi :D Ubacujem dole zakrecem, zacu se klik, vracam dzek i u biti to je to EPC se gasi, stopke rade, ja sretan :cool: :D Meni je trebalo cca. 30 minuta za navedeni posao i to sam prvi put radio... Ja, ja, da dodam, potreban je 16 zvjezdasti shaber :D

Nadam se da sam vam bar malo docarao to sve sa zamjenom...
 
Član
il sacuvas sebe "muke" i ugrade ti u servisu... :D nego postavil ti vise farove, pusti se prekidaca, ak ih neces stavljat aj ih meni prodaj :D :lol: :lol:
 
Član
drug nije mi zao cvaje za ugradnju, vec neki cejf je kad sam cackas oko auta :)

a sto se tice farova, oni ce za vikend leci :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top