Engine oil pressure to low!!!

Engine oil pressure to low!!!

Član
E ovako, jaran mi jutros otišao na more i šalje mi poruku da mu se pojavilo navedeno upozorenje na displeju. Auto je Pug 407 1,6 HDI. Znam šta u prevodu to znači, ali šta bi mogao biti uzrok, da li smije vozit auto.
Nadam se da nije veliki bad i da mu neće pokvarit godišnji.
Hvala!
 
Član
Bez dobrog tlaka ulja motor se može oštetiti zbog topline trenja, jer ulje podmazuje ležajeve i pokretne dijelove u motoru, pritisak ulja će varirati ovisno visini vrtnje motora i temperature tako da mu duže relacije nebih preporučio! a možda je samo dovoljno promijenit filter ulja :icon_smile:
 
Član
Pa ocito nema dosta ulja u motoru, nek nadospe koliko mu treba, a ako uskoro opet se isto javi, onda je u problemu ;)
 
Član
Ima ulja dovoljno, nije oil level nego oil pressure. Znači da za početak promjeni filter ulja i da ne vozi dok ima to upozorenje
 
Član
mumi80 je napisao(la):
Ima ulja dovoljno, nije oil level nego oil pressure. Znači da za početak promjeni filter ulja i da ne vozi dok ima to upozorenje

znaci za pocetak, ako fali ulja, naravno da ne moze nabiti dovoljan pritisak... ;)
 
Član
ako ne fali ulja onda je crko senzor u karteru ;) može on slobodno voziti, samo neka povremeno pogleda fali li ulja ;)
 
Član
ma nek se provoza slobodno do lokalnog majstora nece mu nista bit :icon_smile: nek skopča na komp pa ce mu izbacit što treba radit a mislim da je filter u pitanju kad se on začepi nemože se nabijat pritisak kako treba a nece mu nista bit na kraće relacije pri manjim brzinama, jedino kad bi izletio na auto put pa ga stisnuo jedno 200 pojebalo bi se nesto
 
Član
Leteci Lezaji radilice, uljna pumpa rika, fali ulja, zacepljen filter ulja... Zbog toga mu moze to da pise ali mozda je i samo senzor crknuo a ustvari je sve uredu. Ja mu ne preporucujem da nikako pali auto jer ako je pumpa i slicno i nema pritiska, tada moze da okrene lezaje na radilici i onda ode i radilica i klipnjace i eto belaja ako se ne mogu obraditi... Nek izmjere pritisak mehanicki sa manometrom da se utvrdi dali je senzor uredu. Znaci nek ne pali auto i nek ne vozi tako dok ne ispita pritisak jer moze motor da prolupa i eto troska.
 
Član
koliko znam,a neznam sad nesto bas puno,ti 1,6HDI motori imaju serijski problem sa uljnim pumpama,u sustini se zaprlja sitka na uljnoj pumpi i onda nemoze da nabija pritisak.
 
Član
moguće je, ma ja se nadam da je ipak senzor, da mu baš skroz ne upropasti godišnji odmor. možeš mislit tek prvi dan godišnjeg odmora, došao na more a auto te počne zezat. to je gore nego kad je meni prošle godine ključ ispao u more
 
Top