Emisija o automoto svijetu u BiH ?

Emisija o automoto svijetu u BiH ?

Vozdra raja,

potaknut što stranim, što emisijama iz susjedstva, odlučih da podijelim s vama ovu ideju, te bih volio da prodiskutujemo o istoj.
Kakvo je vaše mišljenje o tome da li BiH ima dovoljno potencijala da se uradi ovako nešto ?
Da li bi bilo dovoljno sponzora da se održava i podržava nešto ovog tipa ?
Da li bi televizije podržale prenos emisije ovakvog tipa?
Da li bi takmičari u raznim disciplinama podržali ovo te iskoristili to kao promociju svojih vozila, kao i samog sporta u BiH?
Da li mislite da bi se možda moglo dovesti do toga da se automoto sport digne na novu razinu, te možda postigne izgradnja staze za drag ili kružne trke?
Da li mislite da bi se možda ovim putem moglo promijeniti mišljenje šire populacije, te skrenuti pažnju na to da ljudi koji vole ovu vrstu sporta nisu divljaci niti ubice već ovisnici o adrenalinu ?

Dodajte svoje prijedloge i pitanja, kako bi smo ostvarili kvalitetnu diskusiju, te možda uradili nešto više po ovom pitanju.
 
Legend
Znam da je bila emisija Kerozin , nije predugo potrajala , vjerovatno iz razloga bas sto sve gore navedeno nije islo i proslo

evo momci iz HR su imali emisiju Brzi i Zestoki , pa krajem prosle godine promijenili na Shift , jako profesionalno odradjuju priloge,putuju sirom drzave i sve ... bar vecinu prate ... znam da su prije emitovali na Sportskoj televiziji , od ove godine emituju svaki drugi cetvrtak na CMC Music kanalu , ..... promjena tv kuce nije bila bez razloga .

Uvijek je problem sa poleđinom .... podrškom i sponzorima da to sve uspije danas
 
Pa kad se sve sagleda, kad bi se ljudi malo uključili možda bi smo mogli nešto postići. Svako ima nekoga ko bi mogao pomoći u nekoj određenoj situaciji. Naravno sve bi bilo profesionalno i kvalitetno određeno. Uzeću za primjer svoju ekipu. Kad smo krenuli raditi, mali broj ljudi je znao za nas, međutim kad smo se malo pokrenuli došli smo do toga da na našem Youtube kanalu imamo oko 6.500.000 miliona pregleda i preko 10.000 pretplaćenih na naš kanal, što je za našu državu veoma veliki uspjeh. Također uspjeli smo i mnoge druge potaknuti na rad te smo tim uspjeli podići hip hop na nivo o kojem se prije samo moglo sanjati.

Nemam namjeru da se hvalim ili nešto slično, uzeo sam samo primjer običnih ljudi koji su trudom i zalaganjem postigli nešto. S obzirom da ovdje ima ljudi koji su dugo na sceni i koji uživaju neku vrstu popularnosti, pri čemu mislim i na tebe, mislim da bismo zajedničkim naporima mogli postići nešto.
 
Član
Ja dajem podrsku u svakom smislu, i pomocu koliko mogu ;)
Jer trebalo bi se aktivirati nesto i kod nas ali bez korumpiranih ljudi i politike i samo gledati dzepove i profit, koliko ce ko zaraditi ili stpati u dzep, nego radove i unikatne radove, kvalitet rada, i to da si sam uradio a ne kupis, mehanicar ti postavi i ti si sada faca :D ili spusti auto i stavi felge unutra DVD i "BUFER" u gepek i to je roba, pila, najjace auto, vrhunac tuning-a :oops: Da ne pricam jos sta sam sve vidio ocima :D
Uglavnom moja podrska u vezi svega je, koliko mogu toliko mogu pomoci :)
 
Od svega sto si naveo mislim da bi samo ovo trece bilo realizovano jer inace kod nas ljudi vole da se exponiraju tako da ne bi morao puno oko toga da se brines , ovo ostalo tesko da bi mogao da realizujes jer je ovde scena u raspadu. Prije je to dosta jace bilo a danas pola raje para mudima oblake ne mozes pricati s njima , neki su tu samo da provociraju dok nekolicina i dalje zivi ovaj sport. Moje iskreno misljenje ideja je fina ali ovde kod nas je tesko realizovati jer sve manje i manje naroda bar kod nas zanima ovaj vid zanimacije i nemas bas velik broj kvalitetnih projekata koje bi mogao prikazati
 
Složio bih se s tobom u nekim stvarima a u nekim ne bih. Dosta je projekata koji se rade iza zatvorenih vrata jer ljudi ne žele da se eksponiraju na forumima i sl. stvarima iz nekog razloga. Slažem se da scena nije na nivou na kojem je to bilo ali ovaj projekat bi služio promociji i podizanju na veći nivo. Kada pogledamo auta nekih kolega s foruma slobodno mogu reći da se mogu mjeriti sa autima s evropske scene. Također, oldtimeri su na zavidnom nivou te bi se i o njima dalo pričati te ih malo više predstaviti jer smatram da su slabo eksponirani. Kada se na to sve doda još stvari, mislim da bi se mogla uraditi emisija koja bi bila zanimljiva za sve uzraste.
Što se tiče sponzora, mislim da kod nas ima dovoljno prodavnica autodijelova i to kvalitetnih, koji bi se zasigurno htjeli reklamirati.
Problem je kod nas što ljudi gube vjeru u sve.

Volio bih da se i ljudi koji su dugo u ovome uključe u diskusiju da čujemo i njihovo mišljenje. Nažalost, dosta dobrih i kvalitetnih ljudi je napustilo ovaj forum, ali naći ćemo način da i sa njim stupimo u kontakt ukoliko ovaj projekat zaživi.
 
Administrator
Ideja je jako super i sve je ok ali sada imamo mali problem i sami znate da je sve manje i manje ljudi koji se bave ovim sportom,ljudi imaju drugih obaveze i naravno finansiski problem je najveci vremena su jako naopaka nazalost je tako,ja se nadam da ce nas idalje biti sve vise i vise i sada ima jako dosta kolega koji imaju jako dobre projekte....
 
Administrator
Jesu finansije problem, ali ima veoma dobrih projekata. Dobar dio ljudi koji su imali projekte na ovom forumu ne posjećuje forum više, ali i dalje šarafa u garaži. Tako da ima i dalje projekata.

Ideja odlična ako se može realizovati.
 
Legend
sve sto su momci naveli je istina , ali svakako podrzavam ideju .... da bi se to ostvarilo jos treba :

- profi oprema , danas je jednostavno smijesno gledati bilo sta ako nije u hd-u , govorim o bas vrhunskom kvalitetu
- ekipa profesinalaca , dzabe da imas svu mogucu opremu na svijetu ako je ne znas koristiti , tu jos ista ili druga ekipa za video i audio obradu , isto toliko vazno , mozda i vaznije nego sve navedeno
- ozbiljnog voditelja obavezno
- auta na sceni ima jako dobrih , u drzavi se odrzava dosta dobrih skupova , street race .... brdske utrke , kruzna trka , ..... e uz ovo , sve je razbacano po bih tako da treba biti i predan tom poslu , treba to stici , treba isfinancirati


na kraju svega , ako imas posao , sa strane ovo da se radi , kvalitetno se ne moze uraditi .... negdje se uvijek zabrlja

meni je drago da se o tome misli , kazem podrzavam ideju , abd da se desi i da pokrenes nesto , kad sam u prilici pomoci ,uvijek cu pomoci ako se npr nesto u mojoj blizini radi .........a kad me opletu obaveze posla , familije ili nesto drugo nekad nemm vremena ni da razmisljam normalno
 
Što se tiče profi opreme to posjedujem, ne u potpunosti sve ali uskoro bih i to trebao kompletirati. Također posjedujem iskustvo u radu na jednoj od televizija kao kamerman i montažer. Što se tiče audio obrade, neki od najboljih drugova su mi muzički producenti, tako da ni to nije problem.

Vidjećemo šta će sve izaći iz ovoga. Meni bi bilo drago a pretpostavljam i svima vama da jedan projekat ovakvog tipa zaživi kod nas.
 
Top