Elrktonika LUKAS pumpe na Mercedsu C 220

Elrktonika LUKAS pumpe na Mercedsu C 220

na mercedesu c 220 d , 97 godiste, pali se lampica epc, kompjuter kaze da je elektronika Lukas pumpe, sta da joj radim , nidje je nema a servisiranje skupo..i opet nisam siguran da ce izdrzati dugo, ozdrav svima:icon_question:
 
Član
Pumpa je na izdisaju.
Nova je pre pre skupa a polovna ti moze biti gora nego ta.
Ostaje ti jedino reparacija te na koju ces dobiti garanciju.
Ja sam imao tu pumpu sa svog razbijenog auta i covjek iz Dubrovnika dosao da je kupi...
 
A20DTH je napisao(la):
Pumpa je na izdisaju.
Nova je pre pre skupa a polovna ti moze biti gora nego ta.
Ostaje ti jedino reparacija te na koju ces dobiti garanciju.
Ja sam imao tu pumpu sa svog razbijenog auta i covjek iz Dubrovnika dosao da je kupi...

znas li mozda moze li se ugradjivati druga pumpa, nesto sam cuo da moze od mb 124 , 200 d
 
Kolega ti je sve napisao, polovnu je tesko naci a i ako uspijes naci moze ti brzo krepat a moze i potrajat, nikad se ne zna. Sigurnija varijanta je reparacija, jest da kosta, ali ako se uradi valjano i sa garancijom, miran si. Sto se tice Boscha, moze se odraditi, ali je taj motor je inace lijen, sa tom pumpom ce biti jos ljenji. Ako planiras zadrzavat auto na duze, gledaj da rijesis to da valja, da ti ne pravi probleme kasnije, ako ako neces, onda skarabudzi nesto i salji ga dalje, nek se jos neko usreci.
 
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Kolega ti je sve napisao, polovnu je tesko naci a i ako uspijes naci moze ti brzo krepat a moze i potrajat, nikad se ne zna. Sigurnija varijanta je reparacija, jest da kosta, ali ako se uradi valjano i sa garancijom, miran si. Sto se tice Boscha, moze se odraditi, ali je taj motor je inace lijen, sa tom pumpom ce biti jos ljenji. Ako planiras zadrzavat auto na duze, gledaj da rijesis to da valja, da ti ne pravi probleme kasnije, ako ako neces, onda skarabudzi nesto i salji ga dalje, nek se jos neko usreci.

a kako li to ide sa ugradnjom ovih djelova, znas li nekog ko je to radio..da ga zovem i pitm, ili nekog majstora..veliki pozdrav
 
Član
Kolega, pitao si i mene, pa da ti odgovorim ovdje. Znači, ljudi ugrađuju bosch pumpe umjesto Lucasa. Neznam nikoga osobno tko je to uradio, ali bih možda mogao iskopati broj majstora koji je nešto radio oko toga. I kao što ti leta kaže, on će možda biti malo lijeniji, ali tebi je bitnija funkcionalnost i sugurnost, nego možda malo povećanija tromost.
 
Yellow je napisao(la):
Kolega, pitao si i mene, pa da ti odgovorim ovdje. Znači, ljudi ugrađuju bosch pumpe umjesto Lucasa. Neznam nikoga osobno tko je to uradio, ali bih možda mogao iskopati broj majstora koji je nešto radio oko toga. I kao što ti leta kaže, on će možda biti malo lijeniji, ali tebi je bitnija funkcionalnost i sugurnost, nego možda malo povećanija tromost.


e to mi treba, broj tog majstora da ga zovem da ga pitam. pravo da kazem , bitnije mi je da to rijesim, pa neka je i tromiji malo. samo ako se ovako moze rijesit _?
 
Pozdrav momci da ostavim svoje iskustvo: Imam Merc c220 1995 Lucas pumpa neispravna, pali EDC stalno i auto ima zvuk kao kamion, pumpa je bila na reparaciji ali neuspješno. Takođe zamjenjena je i polovnom koja je ispravna sa drugog modela koji je godinu mlađi i takođe problem je isti. Neki majstori su rekli da nije dobro uzubljena i ufažena pa je bilo ponovnih pokušaja ali bez rezultata. Pošto su pokušane sve solucije, pročitao sam sad i ove druge sa ovim Boshom i da li je to mjenjanje "elektroničke " pumpe sa "mehaničkom" pumpom ( tako sam načuo ne znam mnogo o tome ), da li je iko imao iskustva sa tim mjenjanjem i da li se problem može riješiti na taj način.
Hvala unaprijed.
 
Član
Ljudi to masovno rade na Renault 1.9d motorima sa Lukasovim govnetom od pumpe , stavlja se mehanička Bosch sa 19-ke i Rapida izvuče se relej od grijača i gas sajla i više nikakvih problema sa ubrizgavanjem
I dalje svijetli lampica na tabli ali ju komotno izvadiš jer u tom slučaju ne služi više ničemu.
 
Član
Radi se to naveliko. Ja na Fiat Punto mk2 1.9d sa Lucas pumpom stavljam bosch pumpu od golfa ili forda. Takodjer i na reno 1.9D moze bosch, cak i na njega od golfa.
Ako hoces dacu ti broj od bošiste iz Podlugova pa vidi sa njim, prebacivao je dosta auta sa lucas na bosch pumpu pa moze vjerovatno i mercedesa.
 
Ljudi to masovno rade na Renault 1.9d motorima sa Lukasovim govnetom od pumpe , stavlja se mehanička Bosch sa 19-ke i Rapida izvuče se relej od grijača i gas sajla i više nikakvih problema sa ubrizgavanjem
I dalje svijetli lampica na tabli ali ju komotno izvadiš jer u tom slučaju ne služi više ničemu.
Hvala na odgovoru prije svega.
Koji problem se javlja kod tih auta u slučaju kvara Lukasa ?
I šta može biti problem ako se pokvarena zamjeni ispravnom i da je problem idalje isti, da li je problem možda sa kompjuterom ili nešto drugo.. :eek:
 
Radi se to naveliko. Ja na Fiat Punto mk2 1.9d sa Lucas pumpom stavljam bosch pumpu od golfa ili forda. Takodjer i na reno 1.9D moze bosch, cak i na njega od golfa.
Ako hoces dacu ti broj od bošiste iz Podlugova pa vidi sa njim, prebacivao je dosta auta sa lucas na bosch pumpu pa moze vjerovatno i mercedesa.
Hvala na odgovoru.
Mislim da mi neće trebati br. imamo majstora koji to može uraditi, samo si me zanimale neke pojedinosti oko tog, hvala. :)
 
Top