Elektroinstalacija, centralna brava

Elektroinstalacija, centralna brava

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eh, ovako...

Zanima me slijedeće:

Da li je dobro, odnosno ispravno da se pojavljuje varnica kad se skine minus klema pa kada se proba na minus polu akumulatora?

Prema onome što ja znam, to znači da je negdje na vozilu uključen neki od potrošača, koji naravno može raditi bez davanja kontakta, a to znači da se akumulator troši na taj način i da će prije ili kasnije doći do toga da se isprazni.

U mom slučaju radi se o centralnoj bravi, jer kada istoj izvadim osigurač, dakle kad je onesposobim varnice na minus polu nema.

Pitanje je da li sistem centralne brave tako radi, odnosno da li je to normalno ili se radi o nekakvoj anomaliji, lošem spoju mase ili slično.

Jedna mala napomena - na centralnu je bio spojen modul za daljinsko ključanje koji je počeo luditi pa sam ga skinuo. Pretpostavljam da je bio neadekvatno spojen na sistem centralnog zaključavanja.

Auto u pitanju je Fiat Tipo DGT '89.
 
Član
Sasvim normalno. U potrosace se mogu ubrojati i ona sijalicica sto gori kad su ti vrata otvorena :) tako da se ne brines sto se toga tice. A za Tipa konkretno ti mogu reci da je to normalno, sistem centralnog mu je takav, da nakon sto mu dovedes napajanje ponovo (tj. minus klemu vratis), a u medjuvremenu si recimo zakljucao vozaceva i suvozaceva vrata, auto ce se zakljucati :) zato sto on, kada ga spojis, provjeri stanje vozaceve i suvozaceve brave (otud onaj karakteristicni skljoc kad spojis struju ponovo, pokusa da otkljuca vec otkljucane brave ;) ).

Tako da ne brines, to treba da je tako. I nije to stalni potrosac, nego samo taj trenutak kad ti spojis klemu ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top