El. Podizači u VW Boru/ Golf IV ?

El. Podizači u VW Boru/ Golf IV ?

Član
Pozz svima!! Interesuje me ugradnja el podizača u Boru napred, ima li ko iskustva i koliko orjentaciono košta ?
 
Član
Meni su na otpadu u blizini sarajeva trazili oko 300KM za kompletnu instalaciju, podizace, tapacire... znaci sve sto pripada automobilu. U pitanju je bio Golf 4 karavan kojeg rodjak dovezao iz Nemacke, auto je imao trokraki volan, digitalnu klimu, grejace u seditima, ali bez podizaca.

Ne mozes bilo kakve podizace da ugradis, mislim mozes ali kako da sluze.... vec je potrebno da nadjes kompletne limene nosace u ispod tapacira i sve zajedno da promenis, kompletna kontrolna elektronika se nalazi u vozacevim vratima, tako ces guzovace dobiti i centralnu bravu.
 
Početnik
Ja sma radio na golfu 4,da kvalitetno odradsis sa OEM dijelovima ispod 450km neces proc,jos sam ja imao popuste na otpadu posto stalno kod njih uzimamo ja i prijatelj dijelove.Izaslo me sve 550km jer dodaj na to sve cijenu nekog elektricara koji ima znanje i volju da sve pospaja na modul.
Od dijelova ti treba.
2x el motor
2x tapacirung
instalacija u vratima i po mogucnosti citava i za modul
tapacirunga 2 prednja
prekidaci
racunaj odmah ako nemas el retrovizore da ces i to morati ubaciti kao i ja jer neces imat gdje smjestit kontrole sajle zbog prekidaca u suvozacevim vratima

Ugl ima i previse posla ja sma radio i prozore i retrovizore,oduzima puno novca a Bgm i zivaca,ali nakraju trud se isplati. :cool:

PS da ustedis nemoj nasjedati na pricu da ti treba i onaj lim sa nosacem/klizacem prozora jer i na rucne podizace pase el motor,samo odvrnes onu kurblu i zupcanik u njoj,3 torx sarafa je drze i nazad prisarafis motor.
Ako se odlucis na ugradnju javi se na pm pa da ti posaljem neke slikice i detaljno sve napisem. ;)

EDIT
@deez netrebaju limovi a kontorlni modul se nalazi ispod volana i on kontrolise podizace,retrovizore i centralnu.Barem je tako u mene bilo 2003 godiste mi je i auto i donor
 
Član
Centralna brava vec ima, ( barem to :icon_biggrin: ) a sto se tice tapacirunga , ostavio bi orginalne a za prekidac bi se vec našlo mjesta. U suštini mene interesuje samo motorić i prekidač i naravno elektronika ako ima ... U svakom slučaju hvala ..
 
Član
onda ako zelis da karabudzis nesto sa tim starim tapacirima nemoj da trosis lovu na originalne komponente nego uzmi neki aftermarket koji ce samo da ti gura staklo gore dole...
 
Član
ja da sam na tvom mjestu ne bih to nikad radio, ako ces vec ubacit podizace onda to odradi kako Bog zapovijeda, tih auta ima po otpadima koliko ti Bog dragi hoce, i radije skupi pare i kupi sve kompletno i odradi da valja
vjeruj mi da bi se dobro zajebao ako pokusas ista osim onako kako je fabrika napravila
bezze izmisljat toplu vodu, kad ona vec postoji;)
 
puno je buraz toliko love da dajes za 2 podizaca, ja mislim da ti je mnogo jeftinije i
da kazemo iz ekonomskih razloga prakticnije da kupis univerzalne i postavis, samo
odma da ti kazem u jednoj cetvorci sam probao te ugradbene i to para kad dize i spusta ko tramvaj,
e sad na tebi je izbor ;)
 
Član
izvinjavam se sto malo dizem temu iz mrtvi,al bolje i to nego da otvaram novu

jel se trebaju komplet podizaci mjenjat il se moze stavit na ove mehanicke samo orginal el motorici
i jel se mogu ugradit org prekidaci u tapacirunge koji imaju kurble
 
Član
boleM je napisao(la):
izvinjavam se sto malo dizem temu iz mrtvi,al bolje i to nego da otvaram novu

jel se trebaju komplet podizaci mjenjat il se moze stavit na ove mehanicke samo orginal el motorici
i jel se mogu ugradit org prekidaci u tapacirunge koji imaju kurble

sve ti je već gore objašnjeno,sve komplet se mijenja osim šteke, stakla ,farbe, lajsne, kedera itd... tapacirunge moraš promijenit, osim ako ti je svejedno kako i gdje ce bit prekidač od stakla...


da bi to izgledalo original mora se sve promijenit. ;)
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
boleM je napisao(la):
izvinjavam se sto malo dizem temu iz mrtvi,al bolje i to nego da otvaram novu

jel se trebaju komplet podizaci mjenjat il se moze stavit na ove mehanicke samo orginal el motorici
i jel se mogu ugradit org prekidaci u tapacirunge koji imaju kurble

sve ti je već gore objašnjeno,sve komplet se mijenja osim šteke, stakla ,farbe, lajsne, kedera itd... tapacirunge moraš promijenit, osim ako ti je svejedno kako i gdje ce bit prekidač od stakla...


da bi to izgledalo original mora se sve promijenit. ;)

ma najvise interesuje me samo dal ce moc el motoric na meh podizac,a nisam vidio da vec gore pise,sad znam da moze :cool::cool:
a neznam zasto bih mijenjo tapacirunge,kad se moze fino ugradit,nekazem da ce bit ko fabricki al kad se polako radi moze se fino uradit :icon_question:
 
Top