Ekskluzivno NOVI Ford Mondeo

Ekskluzivno NOVI Ford Mondeo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Kratki uvod u nasu narednu temu, predstavljanje novog Forda Mondeo.

Ovaj auto jos nije predstavljen u BiH u auto casopisima, koliko sam upucen, moguce je da je u medjuvremenu neko i objavio neki kratki test, ali ja nisam upratio da ima, bar ovih nekoliko casopisa koje sam prelistao.

*Tako da samo za vas predstavljamo prve fotke Novog mondea

2004837902655756324_rs.jpg

2004831480859284102_rs.jpg

2004845870638054211_rs.jpg


Ovo je samo najava novog testa, danas sam imao auto samo na dva sata i uspio sam nesto malo da poslikam.

Recicu samo da je za 7centimetara duzi od VW Passata, a od Audija A4 24cm, dok je krac od A6 za nekih 6 cm.

Cijena osnovnog modela 41.000KM do registracije.
Testni model je Dizel TDCI 1.8 125KS

Vise o ovom automobilu za nekih desetak dana mocicete procitati na bhtuning, ili za one koji su iz Tuzle, firma Remex, zastupnik za Ford-a, nalazi se preko puta Euroherca kod Aide.

2002615555703535865_rs.jpg


www.remex.ba
 
Član
Sad ce tek da bude u revijama, predstavljen je pocetkom mjeseca. Na testovima kod nas je upravo sada, neki su vec testirali, al kako nam casopisi prakticno izlaze jednom mjesecno, bit ce krajem mjeseca il pocetkom sljedeceg. Ne izgleda auto lose, no morat ce biti opako dobar da nadmasi Passata...
 
Legend
Prihvatljiva cijena, dobra oprema, i dosada jako jako velika zainteresovanost cini se obecavajucom. Danas dok sam se vozao po gradu zaustavlja me covjek sa ML-om i spusta pendzer, kaze sta je to, reko Ford novi, covjek se nasmija i prokomentarisa ono kao uffff i klima glavom dize pendzer i ode. Svi se u gradu okrecu za autom. Meni je bas zanimljiv dan bio.
 
Legend
Inace ovo je osnovni paket opreme sto vidimo na fotkama, stime sto ima dvozonsku klimu, alu felge, i jos par sitnica dodatnih po narudzbi.
 
Član
daki je napisao(la):
Inace ovo je osnovni paket opreme sto vidimo na fotkama, stime sto ima dvozonsku klimu, alu felge, i jos par sitnica dodatnih po narudzbi.

E ako onakvo ludilo nude u osnovnom paketu, sta se onda tek nudi u najjacem paketu...
 
Legend
Druze evo pola 12 skoro mene jos dere groznica zvana mondeo, jedva cekam da ga uganjam na pravi test, da se malo duze provozam. Trenutno jedina mana je sto prodaja pocinje tek u oktobru, stim sto ovi u TZ imaju nekih veza i vezica i nekoliko auta su nabavili i recmo odma se mogu isporucit ako kupac nema posebne zeljo nego poruci ono sto vec ima.

Naj jaci paket opreme je Titanium X.
Ono sto sam prvo primjetioo kod Forda i jako me obradovalo je njegov krug okretanja, lezanje na cesti i u krivinama, iako je on limuzina i nije namjenjen za taj tip voznje, i jako jako dobre kocnice to je bilo za 10+.

Podvozje je radjeno na podlozi Volva S80, dok je dizajn automobila da tako kazem preuzet sa jaguara, i mozda malo i novog DB Aston martina. Preporucio bi svakome ko bude imao priliku da se provoza neka to nikako ne propusti, garantujem niko nece ostat ravnodusan pa cak ni oni najzahtjevniji.
Vjerujem da ce se vecina zapitat sta ja to lupam to je samo Ford ali eto dok neprobate, ja mogu do sutra opisivat taj osjecaj. Mozda jedina mana po mom misljenju je da je 125KS za moj ukus malo i da recimo neki od 150KS bi bio idealan. Medjutim da se ne prevarite turbina kvalitetno puse i na ovom od 125KS.
 
Član
daki je napisao(la):
Vise o ovom automobilu za nekih desetak dana mocicete procitati na bhtuning, ili za one koji su iz Tuzle, firma Remex, zastupnik za Ford-a, nalazi se preko puta Euroherca kod Aide.

Kuznuo ga tamo parkiranog prije par dana. Poprilicno impresivan u stvarnosti ;)
 
Član
Ma predobar je stvarno nemam zamjerke al samo cekam da se pojavi negdje na netu neke slike ST verzije :D
 

edo

Član
ford je 98 prestao biti samo ford...otada in svi modeli imaju odlično podvozje i ležanje na cesti...
ne mogu ni zamisliti kakva je udobnost i ležanje na cesti u ovom mondeu,ali znam da me je to u mom eskortu iz 98 prilično prijatno iznenadilo...
 
Član
svidja mi se dizajn ovog novog mondea, ima lijepu liniju od prednjih farova pa prema zadnjem kraju a maska je isto super! S tim da uz neki tuning moze puno agresivnije izgledati!
 
Član
Ima jedan "promotivni" Mondeo se voza po Sarajevu,bas sam ga zagledao unutra predobar je,ali mi se najvishe svidja "opasan" prednji dio
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top