Eisa Nagrada za NajZvucnike u Evropi DLS Scandinavia

Eisa Nagrada za NajZvucnike u Evropi DLS Scandinavia

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Scandinavia… The Swedish company gave its new top speaker range a proud name, and with good reason. Building on the technological achievements of the previous series, born in the laboratory and listening room, the system was finally honed to perfection on the 2008 competition circuit. Aimed at advanced audiophiles and car audio competitors, Scandinavia stands out in sound as well as build quality. The series provides unprecedented flexibility, comprising four different drivers sold separately, paired with custom 2- and 3-way crossovers if the system is to be run in passive mode. The Scandinavia components excel in their ability to reproduce the finest nuances in the recorded material. The Scandinavia series is all about music!

SCANALLEISA.jpg
 
Legend
i naj slabiji dls fino zvuci,a ovo je nesto sto vjerovatno ovdje necu nikad cuti.....cijena,paprena sigurno
 
Početnik
enesss je napisao(la):
i naj slabiji dls fino zvuci,a ovo je nesto sto vjerovatno ovdje necu nikad cuti.....cijena,paprena sigurno

nije .. skuplji je alpine .. nije tolko paprena kolko mislis.. :cool:

FOCAL je meni najpapreniji od ovih marki .. a dls .. naprimjer ovaj sistem ti kosta 100-120 eura

dlsc6a.jpg


Size of subwoofer 16.5 cm (6.5 ")

Treble T 20, 20 mm / 0.8 "

Power Handling 60 W RMS / 90 watts maximum

Impedance 4 Ohm

Frequency range 50 - 20,000 Hz

Sensitivity 93 dB (1W/1m)

Outer diameter of woofer 165 mm (6.5 ")

Magnet Size 80 mm (3.15 ")

Installation depth 63 mm (2.48 ")

Filters Cable Filter with slope LP: 6 dB, HP: 12 dB

Crossover frequency (Hz) 5000 Hz

Size filterbox 105 x 44 x 35 mm (4.13 x 1.73 x 1.38 ")

Mounting holes 146 mm (5.75 "):cool::cool:
 
Član
nema sansi da je ovo tako jeftino (100-120€) ... mrsko mi je googlat, ako muhi nije mrsko nek napise kako ce se kretat cjene ovakvih sistema, mada iskreno ja nevjerujem da ce bit ispod 300-400€ ...
 
Član
eddo je napisao(la):
nema sansi da je ovo tako jeftino (100-120€) ... mrsko mi je googlat, ako muhi nije mrsko nek napise kako ce se kretat cjene ovakvih sistema, mada iskreno ja nevjerujem da ce bit ispod 300-400€ ...

kazu da ljudska glupost ne poznaje granice......covjek je mislio na cijenu zvucnika cije su specifikacije i slika ispod cijene koju je naveo :lol:

:icon_exclaim:
 
Početnik
eddo je napisao(la):
nema sansi da je ovo tako jeftino (100-120€) ... mrsko mi je googlat, ako muhi nije mrsko nek napise kako ce se kretat cjene ovakvih sistema, mada iskreno ja nevjerujem da ce bit ispod 300-400€ ...

eddo,, eddo ...malo gledaj sta pise ... ovakve zvucnike je ja mislim imo IGY pa nek ti on kaze .. a ove gore sto su na slici sto je muha postavio jesu malo skuplji ... tu ima 3 seta zvucnika .. heheh :lol::lol::cool:
 
Početnik
21000 SEK ili ti ga svedskih kruna dodje ovaj set ili nekih 3000 EUR na za ovaj 3 way set, ima jos i Gothia edition i cijena je 1300EUR:) oni su nesto jeftiniji :)

ov oje high end , poslije ovoga nema... t osvi kazu koji su ih culi..

samo je jedan DLS...
 
Član
da ovo kod nas imas u autu ostao bi i bez auta i bez sistema u roku od 24h....a mozda i ne kad im je cijena 100-120 eura,mozda 300-400 a u stvari 3000 :lol:
 
Početnik
marko_v je napisao(la):
da ovo kod nas imas u autu ostao bi i bez auta i bez sistema u roku od 24h....a mozda i ne kad im je cijena 100-120 eura,mozda 300-400 a u stvari 3000 :lol:

da ja sam stavio model koji kosta 120 eura .. a ovi su naravno zadnja klasa ..najj*enija ..i zato cjena puca u qurac ;)
 
Početnik
sreca neznaju nasi lopovi sta je DLS, da pise na njima Kenwood il Pioneer i bi vako misle da je nakav ha fu system


ovaj gore system je DLS C6A i za te pare tesko sta svira bolje

evo pogledajte review talkaudio portala koji glasi za najcjenjeniji u ovom segmentu tj car audio ..

http://www.talkaudio.co.uk/index.php?option=com_content&task=view&id=691&Itemid=54


ocjenu recimo u odnosu na druge skuplje systeme...
 
Početnik
muha je napisao(la):
sreca neznaju nasi lopovi sta je DLS, da pise na njima Kenwood il Pioneer i bi vako misle da je nakav ha fu system

muha kolko kostaju ovi zvucnici kod tebe sto sam ja stavio gore???:icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top