Egr ventil

Egr ventil

Član
Pozdrav. Zanima me da li moze kvar egr ventila uticati na vucu vozila, meni ide dobro po ravnom, ali uz brdo ima malo problema. slabije vuce.
 
Član
Pa mislim da je totalno otisao, par puta sam ga cistio i opet ista stvar. Inace turbinu sam prije mjesec reparirao, tako da mislim da ne bi trebalo biti do nje, a radi se o renault scenicu 2001 god.
 
Egr ventil radi u skladu sa protokomjerom zraka, i cim egr nije ispravan salje pogresne podatke prema protokomjeru, tako da se odmah odrazava na snagu auta, s' tim da se razlucito manifestuje od auta do auta. Provjeri elektro magnetni dio egr-a. Dzaba cistis mehanicki dio ako je stradao elektro magnetni motoric ma egr-u. Imao sam slican problem pa ti govorim iz mog ugla. Kod mene je crkao elektro magnetni motoric egr-a i dzaba sam cistio mehanicki dio, auto se isto ponasalo sve dok nisam zamjenio taj elektro magnetni motoric....
 
Član
Egr ventil radi u skladu sa protokomjerom zraka, i cim egr nije ispravan salje pogresne podatke prema protokomjeru, tako da se odmah odrazava na snagu auta, s' tim da se razlucito manifestuje od auta do auta. Provjeri elektro magnetni dio egr-a. Dzaba cistis mehanicki dio ako je stradao elektro magnetni motoric ma egr-u. Imao sam slican problem pa ti govorim iz mog ugla. Kod mene je crkao elektro magnetni motoric egr-a i dzaba sam cistio mehanicki dio, auto se isto ponasalo sve dok nisam zamjenio taj elektro magnetni motoric....
To je i kod mene otislo, i zato moram mijenjati komplet egr ventil, samo me zanimalo da li utice na vucu i koliko.
 
BHT Ovisnik
Kod mene ne gori lampica,ali je na dijagnostici izbacuje. Auto fino vuce pravo. Moze li da malo vise trosi il nesto. Neznam sta da cinim kad je sve ured,osim sto neznam koliko diesel treba da trosi hahah
 
Član
Ja znam da trebam mijenjati egr ventil, samo me zanimalo to vezano za vucu je li zbog njega, i to samo kad je uzbrdica, nema snage.
 
moze uticati a vucu i to bas puno
imao sam problem tako sto sam mijenjao 3 puta egr uvijek polovan i uvijek se potrefio los
ili jedno vrijeme vuce bolje pa opet losije ili nikakvih promjena nije bilo i onda sam nasao jedan dobar a povoljan i zamijenio ga ma auto kao ludo i dan danas vuce max za svoju snagu i odmah manje goriva trosi jer ga nema potrebe skroz stiskati....skup je nov, za golf 4 zamjesnki 250 a original mislim oko 450 KM, ja sam svoj platio 60 KM
 
Top