EGR ventil zacepljanje

EGR ventil zacepljanje

pozz... citao sam dosta na netu o zacepljanju egr entila i poboljsanju snage na autu. ukratko me zanima vasa iskustva, da li to zaista pomaze autu? jos jedna stvar me zanima da li punto 1.7td 96. god ima taj ventil i gdje se nalazi, jer mi je danas mjastor rekao kao da nema jer nije intercooler, ali ja mislim da je bio lijen previse pa mu bilo mrsko raditi. :icon_mad:

znaci ukratko da li to da uradim, ima li moj punto taj ventil, i ako ima gdje se nalazi? pozeljna bih bila slikica da odprilike vidim. unaprijed hvalaaaaa.... :icon_smile:
 
Član
nisam siguran da punto ima taj ventil, i da ima neces dobiti neku posebnu snagu,pogotovo ako ti je ispravan onda neces dobiti skoro nista.
Problem je ako zaglavi u otvorenom polozaju,auto slabije vuce iz nizih okretaja i dimi, onda blokiranje pomaze.
 
Član
Ne mozes povecati performanse ciscenjem EGR ventila,on ti samo moze praviti problem kada zastopa kao sto je Dumpors rekao. To je sranje ubaceno u dizel motore zbog ekologije,jer on vraca iz izduva dio gasova koji nisu dobro sagorili i samim tim od cadji se poslije nekog vremena zacepi... Ja sam EGR ventile cistio samo na renoima,moras imati neku elektroniku da ga skopcas na stolu koja ga otvata i zatvata dok cistis,sad kod fiata nemam pojma kako je to izvedeno.
 
Max_vti je napisao(la):
Ne mozes povecati performanse ciscenjem EGR ventila,on ti samo moze praviti problem kada zastopa kao sto je Dumpors rekao. To je sranje ubaceno u dizel motore zbog ekologije,jer on vraca iz izduva dio gasova koji nisu dobro sagorili i samim tim od cadji se poslije nekog vremena zacepi... Ja sam EGR ventile cistio samo na renoima,moras imati neku elektroniku da ga skopcas na stolu koja ga otvata i zatvata dok cistis,sad kod fiata nemam pojma kako je to izvedeno.

danas sam jos kod jednog majstora se raspitivao i kaze da nemam tog ventila, nego bi bilo pozeljno ocistiti turbinu jer slabije daje snage. :icon_question:
ali stvarno vise nemogu da skontam ova auta, kod jednog punta ima, znaci sve isto kao kod mene, ista godina, isti motor, a kod mene nema.... :lol:

gdje se moze povoljno odraditi to ciscenje turbine na regionu KS :icon_confused: ako tko zna...
 
Legend
Fiesta_Boy je napisao(la):
gdje se moze povoljno odraditi to ciscenje turbine na regionu KS ako tko zna...


i mene zanima;)

ima jedan momak u ilijasu, extra radi, uzima oko 80km
pliska u velesicima uzima cini mi se 100
 
.nOKe je napisao(la):
Fiesta_Boy je napisao(la):
gdje se moze povoljno odraditi to ciscenje turbine na regionu KS ako tko zna...


i mene zanima;)

ima jedan momak u ilijasu, extra radi, uzima oko 80km
pliska u velesicima uzima cini mi se 100

kako se zove taj momak iz ilijasa, i gdje se nalazi ako znas tacno, jer i ja sam iz ilijasa?
 
Top