EGR Ventil Opel Astra G 2.0DTI

EGR Ventil Opel Astra G 2.0DTI

Član
Pozdrav svima, imam problem sa egerom,auto jedva ide i kad predjem nekih 4km auto krene da vuce. EGR je sigurno zapusen. E sad video sam po forumima da ljudi izmedju dihtunga i samog EGR stave lim i zatvore eger nacisto. Kod mene je EGR drugaciji pa ne mogu da ga zatvorim na taj nacin. Kako bi mogao ovakav egr da zatvorim ili jednostavno da ga ocistim i vratim kako je bio. I ako ga budem cistio da li nesto steti motoru ako izvadim eger i upalim auto da radi neko vreme kako bi izbacio taj krs? Hvala
 

Prilozi

  • cb99f4f3d265-1920x1080.jpg
    cb99f4f3d265-1920x1080.jpg
    90,2 KB · Pregleda: 1
  • egr-ventil-opel-zafira-a-99-05-20di-60kw-244e0b3c59999c1aaa412ddbbb868a91.jpg
    egr-ventil-opel-zafira-a-99-05-20di-60kw-244e0b3c59999c1aaa412ddbbb868a91.jpg
    17,5 KB · Pregleda: 1
Član
Nemoj paliti bez egr-a, skini ga i ocisti cadj sa njega i ako bude potrebe skini i usisnu granu i ocisti i nju. Inas kupiti sprejeve za ciscenje katburatora i egr ventila. Ocistis sve fino, njega i usisnu ako treba i to je to. Ako je egr ispravan nemas potrebe ga blokirati ili zatvarati limovima.
 
Član
Nemoj paliti bez egr-a, skini ga i ocisti cadj sa njega i ako bude potrebe skini i usisnu granu i ocisti i nju. Inas kupiti sprejeve za ciscenje katburatora i egr ventila. Ocistis sve fino, njega i usisnu ako treba i to je to. Ako je egr ispravan nemas potrebe ga blokirati ili zatvarati limovima.
Citao sam ljudi posle toga voze neko vreme na 3k obrtaja kako bi i taj ostatak sto nije ociscen izbacili da i ja to radim ili
 
Član
Ne znam, ja to nw bi preporucio, radje skini granu i ocisti kako treba. Tuda samo komade ce izbaciti a ono ato bude ljepljovo ce i dalje ostati unutra i nista izbsciti nece. Samo mwhani ko ciscenje i to je to.
 
Top