ebay

ebay

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ovako posto sam ja malo gloop molio bih onog ko zna da mi odg. kakva je situacija sto se tice placanja preko ebay,je li ide unaprijed uplata za neku stvar i koliko je sigurno da ce to doci postom,,konkretno bih narucio farove iz amerike CA i zna li neko otprilike koliko bi mogla biti postarina? dankešn unaprijed:D
 
To ti niko nece 100% tacno reci. Najveci je problem carina. Ja kupujem stvari preko eBay-a svake sedmice. Zato Amerika? Predaleko je i kosta te postarina kao sam djavo. imas ebay.co.uk ili ako znas njemacki ebay.de.

Sto se tice placanja ja placam karticom preko PayPal-a, sigurnije, brze i nacin placanja koji svi prihvataju. Prezadovoljan sam. Kada se registrujes na Ebayu ne moras da se registrujes na svim ebay sajtovima. Dovoljno je na jednom i mozes se logovati i kupovati na svim. Kada se ulogujes i izvrsis pretragu imas filtere da sortiras po najmanjoj cijeni + postarina. Izaberes BiH i to je to. Prodavci cesto stavljaju cijenu dostave u BiH pa mozes da vidis odmah i da se orjentises ili posaljes PM prodavcu da ti provjeri cijenu dostave. OBAVEZNO dobro provjeri sta kupujes i detaljno procitaj opis artikla da se ne zeznes. Ako ti treba jos neka pomoc javi se.

A sto se tice carine pretrazi po forumu, bila je negdje tema i tablica sa carinom na autodijele..


Pozdrav
 
Odmah ti skine pare sa PayPala, cim narucis nesto(u vecini slucajeva)...J a stalno nesto kupujem, ali vecinom neke jeftinije stvari sa dalekog istoka narucujem, elektroniku, dijelove itd. A iz USA mi jednom nije stigla posiljka poskupa jedna bila, i kada sam kontaktirao firmu i rekao da nije stiglo nakon neka 2 mjeseca, uredno su mi vratili pare, tako da nemam jos nekih losih iskustava...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top