ebay narucivanje

ebay narucivanje

Član
kavaz je napisao(la):
U Reiffeisenu je samo Visa Electron odobrena za internet placanje, ostale ne rade.

Vdis to nisam znao a ni oni nista to nisu spominjali ( smradovi :D ), sreca pa uvijek odaberem visa electron :D
 
Član
sema911 je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
ne moras ni raditi tu verifikaciju ako neces kupovati nista skuplje od 100$


samo upises podatke, ako prihvati karticu ides odmah na kupovinu, ja svoju jos nisam verifikovao a kupio sam 10-tak artikala u ovo mjesec dana, mrsko mi otii do banke traziti izvod da verifikujem karticu.

to je nemoras al ako se sta desi sa karticom neko ti je mazne uzme ti acc sta ce onda bitt nemozes se zalit pay pal-u jer su ti onu nudili opciju koju eto samo "ti" vlasnik zna da te zastite

mada radio sam dugu u takvim ustanovama i heheh nema zastite do durex-a

ma znam, ali svakako koristim posebnu debit karticu za paypal, tako da na njoj nikad i nemam novca vise od onog koji mi je potreban za transakciju, pa i ne brinem nesto previse
 
Član
Zanima me hocu li ja kao student i sa prijavom prebivalista u bugojnu, moci izvaditi visa electron u Sarajevu :icon_question:
 
Član
Evo ovako posto sam i ja u tim vodama..:)

Moras otici do banke...nebitno koja je i moras kada zahtjevas karticu navesti da zelis za kupovinu na internetu bla bla...
Da bi oni "kodirali" ili sta vec tu karticu da je mozes verifikovati bilo gdje..paypal itd ..
Odes sa tom tvojom karticom i vidi da li mogu nju izmjeniti da se moze verifikovati ako ne odna otvoris novu VisaElectron karticu..

Nakon sto dobijes sve to i izganjas.uplati određenu kolicinu novca na racun-karticu (oko 10 KM ) verifikujes na paypal karticu..paypal automatski skine nesto novca sa tvoje kartice..ako nemas iunbternet bankarstvo ili nesto sl..odes u banku neka ti daju izvjestaj izvrsenih transakcija tvog racuna..zatim vidit ces ispred transakcije postoji neki "kod" koji paypal trazi da se unese za verifikaciju..kad to uneses..kartica uspesno verifikovana..odes na ebay..i deri..automatski se skidaju pare sa kartice preko paypala..imas pravo na povrat novca za oko30-35 dana..nisam siguran..

Huh...valjda ista skontas i pomogne..

LP ;)
 
Član
vladica85 je napisao(la):
kavaz je napisao(la):
Registruj se na paypal, bar sam ja preko toga isao, jer je kao sigurnije, nego direktno karticom placati.

Kad registrujes tu karticu na paypalu, na ebayu izaberes paypal kao nacin placanja, potvrdis to i cekas postara :icon_biggrin:

EDIT: Registracija na paypal ti skine oko 4KM za potvrdu, ali kad uzmes izvod u banci bude na njemu kod koji uneses tamo na stranici paypal, i vrate ti taj iznos.

1,95$ skine sto je nesto manje od 3km, i da kad budes pravio pay pal nalog trazice ti da upises trocifreni broj sa poledjine kartice kod potpisa, e sad taj sistem koliko ja znam ima samo rafajzen,unicredit i intesa ( stim da je kod unicredit 4 broja pozadi al svejedno upisujes zadnja tri ), znaci ako si izvadio karticu u banci koja nema ovo pozadi,nista od pay pala :)

A ima li veze ako sam već nešto naručivao,pa mi je skinulo ono sa njihovog sending limit,mislim hoće li mi tu razliku naplaćivati prilikom registracije kartice?
 
Top