ebay narucivanje

ebay narucivanje

Član
Zanima me kako narucivati stvari preko ebay. Racun imam, visa electron kartica, regan sam na e bay, i zanima me samo još koja je procedura da bi nešto naručio i da bi se odobrilo to
 
Član
Registruj se na paypal, bar sam ja preko toga isao, jer je kao sigurnije, nego direktno karticom placati.

Kad registrujes tu karticu na paypalu, na ebayu izaberes paypal kao nacin placanja, potvrdis to i cekas postara :icon_biggrin:

EDIT: Registracija na paypal ti skine oko 4KM za potvrdu, ali kad uzmes izvod u banci bude na njemu kod koji uneses tamo na stranici paypal, i vrate ti taj iznos.
 
Član
kavaz je napisao(la):
Registruj se na paypal, bar sam ja preko toga isao, jer je kao sigurnije, nego direktno karticom placati.

Kad registrujes tu karticu na paypalu, na ebayu izaberes paypal kao nacin placanja, potvrdis to i cekas postara :icon_biggrin:

EDIT: Registracija na paypal ti skine oko 4KM za potvrdu, ali kad uzmes izvod u banci bude na njemu kod koji uneses tamo na stranici paypal, i vrate ti taj iznos.

1,95$ skine sto je nesto manje od 3km, i da kad budes pravio pay pal nalog trazice ti da upises trocifreni broj sa poledjine kartice kod potpisa, e sad taj sistem koliko ja znam ima samo rafajzen,unicredit i intesa ( stim da je kod unicredit 4 broja pozadi al svejedno upisujes zadnja tri ), znaci ako si izvadio karticu u banci koja nema ovo pozadi,nista od pay pala :)
 
Član
E ovo me handri, nece da mi prihvati karticu, ko neka zabrana od banke, ima ova 3 broja iza, i raifajsenova je kartica, ali neće i dalje. Do duše kartica je maestro, možda to pravi neki problem
 
Član
zAaKy je napisao(la):
E ovo me handri, nece da mi prihvati karticu, ko neka zabrana od banke, ima ova 3 broja iza, i raifajsenova je kartica, ali neće i dalje. Do duše kartica je maestro, možda to pravi neki problem

Nema veze sto je maestro,podrzava i nju :) fazon ti je u tome sto nisi vjerovatno nista uplatio na racun, tako je i meni bilo, cim sam uplatio prihvati sve bez problema :icon_biggrin:
 
ne znam sto
al nesto neam povjerenja u ovo "onlajn" kupovanje
sve nesto mislim da cu biti prevaren :icon_smile:
mozda zato sto nisam nikad nista kupovao
Pa imam neke predrasude svoje ,al et :lol:
 
Član
laki_grcica je napisao(la):
ne znam sto
al nesto neam povjerenja u ovo "onlajn" kupovanje
sve nesto mislim da cu biti prevaren :icon_smile:
mozda zato sto nisam nikad nista kupovao
Pa imam neke predrasude svoje ,al et :lol:

Kolega, ti ovo razmišljaš naglas :icon_smile:
 
Član
zAaKy je napisao(la):
Bez suvišnih komentara, vladica, na racunu imam para tako da to nije problem 100%

E ne znam, jesi sve uredno ispunio na pay palu,broj racuna s prednje strane i tako to, e i da na pocetku moras izabrati BIH:D (jbg,sve provjeri,mozda s slicajno negdje napravio previd). Jesi verifikovao pay pal racun preko mejla,mada ne vjerujem da je to striktni uslov,dobijes verifikacioni mejl od njih i tmao kliknes na link.
 
Član
Ako imaš posebnu karticu možeš plaćati i bez paypala, položiš na račun koliko košta i platiš karticom. Ja sam skoro uzimao igrice jel paypal mi beze uzme nešto sitno provizije a direktno karticom ništa...

A što se tiče povezivanja paypala i kartice, moraš unijeti tačne podatke br kartice, datum isteka, card security code, i to je to..kasnije odeš do banke tražiš izvod i na izvodu ima transkacija sa br mešni 4 cifre koje upiše u paypla i to je ubuduće povezano.
 
Član
Ovo riješeno, debitna kartica od raifajsen banke nemože. Idem tražiti novu karticu, visa electron :D
 
Član
ne moras ni raditi tu verifikaciju ako neces kupovati nista skuplje od 100$


samo upises podatke, ako prihvati karticu ides odmah na kupovinu, ja svoju jos nisam verifikovao a kupio sam 10-tak artikala u ovo mjesec dana, mrsko mi otii do banke traziti izvod da verifikujem karticu.
 
Član
sub3r je napisao(la):
ne moras ni raditi tu verifikaciju ako neces kupovati nista skuplje od 100$


samo upises podatke, ako prihvati karticu ides odmah na kupovinu, ja svoju jos nisam verifikovao a kupio sam 10-tak artikala u ovo mjesec dana, mrsko mi otii do banke traziti izvod da verifikujem karticu.

to je nemoras al ako se sta desi sa karticom neko ti je mazne uzme ti acc sta ce onda bitt nemozes se zalit pay pal-u jer su ti onu nudili opciju koju eto samo "ti" vlasnik zna da te zastite

mada radio sam dugu u takvim ustanovama i heheh nema zastite do durex-a
 
Član
zAaKy je napisao(la):
Ovo riješeno, debitna kartica od raifajsen banke nemože. Idem tražiti novu karticu, visa electron :D

Pa ja imam debitnu od rafajzena visa electron i sve radi, cudno da ti nece samo zato sto je maestro al et,ko ce im ga znati :icon_biggrin:
 
Top