ebay iskustva i sl

ebay iskustva i sl

Član
Moje iskustvo sa sitnim stvarima do 50 km je super, interesuje me kakvo je vaše iskustvo sa većim stvarima cca 50-100eura i više.. što se tiče plaćanja idem uvijek preko paypala i kao što reko nisam imao problema..nisu nikad carinili i tako to...

Ove skuplje stvari i malo veće kakvo je vaše iskustvo sa ovim našim što carine..mogu ja zamoliti prodavača da piše manje para..hoćel to proći ?

Naručivao bi neku elektroniku pa me interesuje? cijena sa dostavom mi je ok, nego me interesuje koliko će me ovi klepiti :)
 
Član
carina nekliko puta proslo bez toga dok zadnje dvije tri kupovine carina uredno naplate mada posaljes mail prodavcu i na kutiji neku smjesnu cifru napise,.
a sta kupujes ako nije tajna
ako moze da stane u kovertu nece na carinu,.
narucio zucnu kartu 2kom jedna dosla u koverti druga u paketu carina na paket i otvarali a koverta dosla kuci,.
 
sve sto ide preko obicne poste ili fedexa, a skupo je, ide kroz carinu.

sto ide preko DHL-a, ne ide carinom! jednom sam naruco stvar od 1.800 maraka, i doslo mi je DHL-om za 2 dana bez carine, kao jedan mobitel od 1000km u to vrijeme (HTC HD2) isto DHL-om bez carine.

narucio sam sa ebay.a preko 300 stvari do sad, pa mogu tvrditi ovo sa sigurnoscu, carina i ako otvori paker ne mora ocariniti uvijek (obuca, odjeca...), samo naplate carinski pregled 2-10KM.

Trazi prodavace koji salju preko DHL-a, a ne postom ili fedexom.
 
Član
ja to za dhl i fedx i sl si upravu samo je postarina poveca a i na carini ima svakvih kada otvaraju te pakete,.
narucio kastofon izgrebali ga i poderali kutiju i kada sam podizao paket pita ono u kako je kinez zapakovo u kutiju,.
racunaj taj carinski pregled i otvorenu kutiju ces dobit i onda carina kako budu raspolozeni nekada carine nekada ne
paket sa led diodama nekih 1000kom u jedan paket i naplate carinu kroz dan dva isto samo druge boje diode nista samo 12km pregled,.,
 
Član
Bilo bi dobro tko je puno toga narucivao i zna oko toga da napravi temu kao što ima za uvoz auta, sve detaljno.
Neki bi, a i ja bi narucio neki sitnica ništa puno, ali nikako da se usudim. Ima veći izbor svega za auto od djidja nego ovdje. :icon_smile:
 
ja sam na ebay narucio led stopke za pezoa 206, kutija velika, carina otvarala, nisu naplatili carinu (iako sam ocekivao). svjetla se mogu vidjeti u mojoj garazi za pezoa. :)
 
Član
Ovo za dhl je super onda , naročito za skupe stvari znaš sigurno da je to ta cijena i da te neće carinit...

Inače ja planiram da naručujem neku elektroniku, motore i sl cijene po komadu se kreću između 50 i 100eura.. a nijedna nema dhl ...
 
ja imam drugacije iskustvo sa DHL-om...meni je covjek sto radi u DHL-u rekao da stvari koje se salju DHL-om idu direktno na carinu a tako je i bilo sta sam got narucivao...

e tko je sad tu lud?:icon_question::icon_question:
 
Član
electroboy je napisao(la):
ja imam drugacije iskustvo sa DHL-om...meni je covjek sto radi u DHL-u rekao da stvari koje se salju DHL-om idu direktno na carinu a tako je i bilo sta sam got narucivao...

e tko je sad tu lud?:icon_question::icon_question:
sve sto udje u jednu drzavu mora prvo na carinu jer koji onda kk postoji ako nece kontrolisat te posiljke i sve ostalo samo sto ti paketi dhl i sl mozda imaju nesto kroz prste





aServis je napisao(la):
Ovo za dhl je super onda , naročito za skupe stvari znaš sigurno da je to ta cijena i da te neće carinit...

Inače ja planiram da naručujem neku elektroniku, motore i sl cijene po komadu se kreću između 50 i 100eura.. a nijedna nema dhl ...


vidi sa prodavcem mozda ti mogu poslat dhl vecinomse mozes dogovorit kako da ti salju ipak njima je u cilju da prodaju samo sto ce ti naplatit tu uslugu
 
Član
Kako sam ja cuo i ostali iskusni ebay-ri sto kazu sve preko DHL-a i fedexa ide direkt na carinu


Do sada sam imao preko 50 kupovina sa ebay-a (bilo je 10-ak od 100+eur ) i sve sam preko obicne poste i nikada nisam dobio carinu, vec samo carinski pregled se naplati, nekada 3.1KM a nekada 9.2KM.

Imao sam neki dan "problem" da stvar nije uopste dosla do 45-og dana, dogovoris se sa prodavcem i vrati ti novac na karticu.
 
Član
dogovori sa prodavcem da napise na paketu-opis robe koju salje da je za dijelove, neispravna elektornika ili slicno, da je vrijednost neka od 50ak maraka i da je poklon :)
 
BHT Ovisnik
svako malo nesto narucujem,namecio sam se pravo:lol:
redovno narucujem parking senzore,dolaze u koverti uvijek i uvijek moram ici na carinu i jebavat se s njima i racunima,al prođe...sitne stvari odmah posalju kuci,narucivao sam i zmigavce 102€,pa su me naguzove pustili...rekao sam ovom posiljatelju da stavi da kosta 20€,al svejedno to ne *ebu,tamo vamo nekako mi puste sto se kaze na lijepe oci...isli su putem DHL-a,ali u obicnu postu,ako je dhl expres onda dolazi za 48sati i NEpodlijeze carini jer nema veze s postom;)
senzore narucujem po npr. 2 seta jer zajedno kosta nesto manje od 50km,nakon dan-dva kada posalje opet tako narucim da ne dođe zajedno i sve 5,samo uvijek traze racun i izvod s banke
sto se tice stvari koje mi ne dođu uvijek mi vrate novce,bio sam posebno narucivao malo bolje senzore sa posebnom bojom,nisu mi stigli za 45 dana i odmah su mi vratili novac,poslali mi sat,bila neka dlačica u njemu,ja uslikao i poslao oni mi poslali drugi sat,a ja sat ovaj ocistio i radi,onda baterija za mobitel mi nije stigla i vratili su novac odmah,drugi put narucim opet bateriju,nesto nije bilo uredu,radi samo 2 dana i oni mi ipak vrate novac,uglavnom uvijek,bas uvijek ce vratiti novac ako sta nije uredu ili ne dođe;)

i da,ovi senzori mi uvijek pisu da je poklon pa opet i opet umaraju,samo koverte velicine pisma npr. dođu bez carine,bar moje iskustvo :icon_smile:
 
Član
Vidim pravo ste se zadali sa ebayom :) kao što sam rekao za sitne stvari do 50 km nisam imao problema, ni sa plaćanjem, stizanjem robe..nekad otvore i naplate to otvaranje, carine do sada nije bilo i išlo je tom običnom poštom uglavnom free šiping.. :)

Sad planiram veće i skuplje stvari zato vas pitam, u svakom slučaju ću da probam....
 
Član
evo i od mene usputno pitanje sta radite ako za šiping nije navedena BiH

kontaktirate prodavaca i pitate ga hoce li poslati ??:icon_question:
 
Top