e46 vergla nece da upali (ponekad).

e46 vergla nece da upali (ponekad).

Član
Pozdrav,

Da li se mozda neko susreo sa ovakvom situacijom.

Ponekad auto vergla ali nece da upali, recimo da mi se ovo desi svako 10-o paljenje.

Dakle nakon sto vergla te nece da upali, ugasim kontakt, ugasim navigaciju i klimu, sacekam nekih 30ak sekundi do 60sekundi, i nakon toga ga normalno upalim.

Akumulator je zamjenjen prije par mjeseci i nov stavljen.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 
Član
sa sličnom se stvari gonjam na B4. Jednom u dva mjeseca tako mu dođe. Pumpa radi vergla ko manit al ni čut, ostavim kontakt gurnem ga, on na prvi okretaj radilice pali. Brava nova,akumlator nov, alanser i altenator remontovani.
Jedino preostalo rješenje loši kontakti i pad napona. Tj kad alanser povuče struju da mu ECU nema dovoljno napona pa ne otvara tranzistore da bace iskru.
Prešmiglaj kleme od akumlatora, masu što ide prema motoru ako možeš i pojačaj. Pogledaj plus glavni što ide prema kutiji osigurača.
Na diagnostiku si ga predpostavljam tjerao?
Ja sam prvo sumnjao na senzor radilice ili bregaste ali greške nema.
 
Super Moderator
Prati svaki put kad sjednes u auto, jel se cuje pumpa od goriva da odradi na kontaktu. Vjerovatno ce se nekad desit da je ne cujes i tad nece upaliti, cim vratis kljuc i ponovo das kontakt upali. Ko ce mu znat sta je, to im je boljka izgleda, negdje se sa strujom nesto desava pa ne posalje signal na pumpu tako nekad
 
Top