e46 problem

e46 problem

Član
Podrhtavanje auta pri kocenju na velikim brzinama, takodjer trepere farovi pri kocenju na vecim brzinama e46 330d
 
Može biti to što je kolega rekao, krivi diskovi...Ako imaju dosta "mesa"(Debljine) možeš da ih odneseš tokar da ti poravna. Ali farovi bi trebalo opet da stoje stabilni. Ali možda ti je otišao i mehanizam za dizanje fara koji je povezan sa el.motorom. ali ti je Far E46 jako lagano rastaviti :p...Možeš sam
PS. Izvinjavam se na gramatičkim greškama pravopis.
 
Član
Kako se niko ne sjeti glavčina,džaba 100 diskova i obrada ako su glavčine krive,naravno da majstor izmjeri komparatorom a ne "odoka",plus provjeri trapove....

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
Kako se niko ne sjeti glavčina,džaba 100 diskova i obrada ako su glavčine krive,naravno da majstor izmjeri komparatorom a ne "odoka",plus provjeri trapove....

Sent from my E2303 using Tapatalk
Joj drug, čitam postove i napokon neko ko zna materiju! Svaka čast, popravio si mi dan. Takođe, i moja preporuka je staviti disk i provjeriti komparaterom. Gornja granica na najvećem prečniku diska je 0.09mm. sve blizu ili preko toga je za ravnanje diskova ali na glavčini auta. Nakon ravnanja, bitno je ne okretati disk (iako je nemoguće zbog dodatnog vijka) ili prebacivati na drugu stranu ili na drugo auto.
 
Top