e46 325i izduvne grane motora

e46 325i izduvne grane motora

Pozdrav ljudi,
ako ima neko voljan da mi malo pomogne bio bih zahvalan
Planiram da uradim nove izduvne grane motora (headers) na e46 325i radi blagog povecanja snage i boljeg zvuka.
Par stvari mi nije jasno:
1. Da li to mogu da naprave normalni auspuh servisi u bih ili moram naruciti brendirani iz inostranstva?
2. Ako mogu, da li je efekat isti? (nisam 100% upucen koliko je to tesko/lako za napraviti)
3. Kada se stavljaju te izduvne grane da li se obavezno skida katalizator?
4. Da li mogu ocekivati 10-15 vise konjskih snaga?
Koliko to odprilike kosta sa ugradnjom? i da li mozete da mi preporucite nekoga u bih ko to radi?
 
Član
Kupi grane na internetu iz inostranstva, i nađi nekog da ti postavi.
Skini katalizator. Što se tiče snage motora teško je reći šta možeš dobiti.
 
Nije obavezno skinuti katalizator, u suštini vako ti stvari stoje ako ti je katalizator loš (začepljen) što je malo teži slučaj kod benzinaca onda ćeš osjetiti kad ga stineš bolje razvrtanje za nijansu (imati ćeš 4-6ps više). Da zamjeniš čitavu granu i downplip staviš čiri o5 je pitanje da li bi mogo izvući 10ps-a. Svete se na to da njeće imati nikakvu pereformens razliku. Zvuć ćeš imati bolji svakako. Pozz
 
Hvala na odg. Malo sam istrazivao i ipak bih se odlucio na ovaj potez prvenstveno zbok zvuka. Samo ja nista ne mogu da nadjem ispod 270€ sto mi se cini mnogo. Da li neko zna gdje mogu to malo jeftinije nabaviti ili da neko u bih to kvalitetno pravi?
 
Pozdrav ljudi,
ako ima neko voljan da mi malo pomogne bio bih zahvalan
Planiram da uradim nove izduvne grane motora (headers) na e46 325i radi blagog povecanja snage i boljeg zvuka.
Par stvari mi nije jasno:
1. Da li to mogu da naprave normalni auspuh servisi u bih ili moram naruciti brendirani iz inostranstva?
2. Ako mogu, da li je efekat isti? (nisam 100% upucen koliko je to tesko/lako za napraviti)
3. Kada se stavljaju te izduvne grane da li se obavezno skida katalizator?
4. Da li mogu ocekivati 10-15 vise konjskih snaga?
Koliko to odprilike kosta sa ugradnjom? i da li mozete da mi preporucite nekoga u bih ko to radi?

Imas ih po ebayu za oko 150e barem kad sam zadnji put gledao .. odradi remap nakon zamene I gasenje zadnjih sondi za tih 10ks do 15ks makni katalizatore vec kada radis to I kada zelis zvuk

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Top