e46 320ci problemi lambda sondi i plina

e46 320ci problemi lambda sondi i plina

Član
Pozdrav,
nije me dugo bilo na forumu jer nisam bio u BIH pa tako da nisam imao ni vremena bas pratiti sta se desava. Imam i dalje problem sa e46, stalno mi radi check engine lampica kad vozim na plin, na benzinu se ugasi posle nekog vremena. Ispod dole je slika sta mi dijagnostika pokazuje kad se lampica upali. Na auto je promjenjen katalizator, svjecice, bobine, sve 4 lambda sonde, novi rasplinjac i nove dizne kod plinske instalacije, separator uljnih para i svasta nesto sto je bilo potrebno zamjeniti. Prije ove e46 imao sam e39 523i i e46 320i takodje sa plinom i nikad nisam imao prb sa ovom lampicom kao kod ovog auta. Posto zivim u BL probao sam sve moguce plinase u gradu i okolini i niko nista mi konkretno nije sredio, jedan mi je rekao da se moze svaka dizna posebno isprogramirati da radi ali da kod nas to nema ko uraditi. Ima li ko kakav prijedlog sta jos da probam?
aaaaa.jpg
 
Član
Goriti ce ti na plinu uvijek, nekome ne gori ali to su rijetki slucaji jer nije ista smjesa u cilindru kada je gorivo i kada je plin, lambda ucita podatke i izbacuje gresku. Bitno ti je da dobro radi na plinu i da je dobra mapa, ako si ih dosta obisao i pogledali mapu rekli da je uredu samo sipaj i vozi.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 
Član
Ma svi kazu da je do plina a eto sa 2 prosla bmwa nisam imao tih prb pa kontam da nije sta sa plinom zeznuto. Imam osjecaj da mi pusi malo vise posebno sad kad je hladno to primjetim. Ponekad mi se desi kad ga ostrije vozim prva druga pa se naglo zaustavim obrtaji padnu ispod 500 i ugasi auto.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Pozdrav, ni ja nisam dugo bio na forumu :)

Kod mene se javljaju identični problemi ali samo u zimskom periodu i dok auto ne postigne radnu temperaturu. Nekada se može osjetiti kvaliteta ili nekvaliteta plina ali u mom slučaju ne toliko drastično da gasi motor ako je loš plin.
Lampica je česta pojava ako auto radi na plin, mislim da je to problem proračuna smjese, elektronika je "zbunjena" pa javlja grešku.
Meni jedan "majstor" "spojio auto na kompjuter " i normalno, očitalo moguće greške, kaže čovjek : evo ja ću ti riješit, mogu ti izgasit tu lampicu..." i tako čovjek i uradio, otklonio grešku na 5 minuta :D
 
Član
Hahahahaha najbolje ugasiti lampicu zastalno kontam da je ovo gasenje mozda do lera ili tako nesto, zato me zanima ima li kakvih dobrih plinasa pa da se provozam da vidim sta kazu.
 
Član
Ne vidim sliku, moze biti do kvalitete plina kao goriva ili do smjese, ako je sve ostalo regularno
kupis sebi ELM327 dijagnostiku preko bluetootha za cenera i ponistis gresku, tj. vidis koja se javlja.. meni se jednom do dvaput mjesecno kad auto radi u leru javi lampa i greska bude za nepravilnu smjesu...to se desava samo na plinu, tako da se ne zamaras
 
Član
Ne vidim sliku, moze biti do kvalitete plina kao goriva ili do smjese, ako je sve ostalo regularno
kupis sebi ELM327 dijagnostiku preko bluetootha za cenera i ponistis gresku, tj. vidis koja se javlja.. meni se jednom do dvaput mjesecno kad auto radi u leru javi lampa i greska bude za nepravilnu smjesu...to se desava samo na plinu, tako da se ne zamaras
Ma imam ja delphi dijagnostiku lako ja to ponistim al kontam ako prijavljuje greske da onda lambda sonde ne rade kako treba a samim tim i auto
 
Član
Ako se javlja samo na plinu onda je do mape plina, da ne valjaju sonde javljalo bi i na benzinu
Sad za vikend je opet plinas cackao oko mape, stelovao nesto pa se lampica ugasila. Vidjecemo koliko ce potrajati dok se opet ne upali.
I ja sumnjam da je do mape ali ne znam kod koga da odem da mi to rijesi kako treba?
 
Član
Koji je sistem/proizvodjac plinske instalacije? Ko je ugradjivao?

Send via Gameboy Color
 
Član
Plin je dosao sa autom, ugradjen je u Tuzli nzm kod koga, ja sam ove godine u BL promjenio dizne i rasplinjac. Evo par slika.

85fa3c722f9c7062f52c36e4399061a2.jpg


989d0df3e149ed33d1bde70141b6029b.jpg


d2bd2bde3c8d860fa9c7fa03af90e533.jpg


a5dfd197c75af5f88bf8b8a9ad92b647.jpg


5bac7422030bf29e0d03b20d06c6de50.jpg
 
Top