dvosistemac,trosistemac?????????????????

dvosistemac,trosistemac?????????????????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dada svi govore o tim dvosistemcima,trosistemcima(a ima i cetverosistemaca-koliko san cuja) a nitko nezna sto je to i koja je tocno razlika izmedju njih,e pa vas ja sada molin da ako znate da mi pomognete jer san u dilemi sto da uzmem za auto i sto je bolje??
takodjer bi volija ako bi mi rekli razliku izmedju dvokanalnih i trokanalnih pojacala jer i to mislim uzeti a neznam sto je bolje??:icon_question:
 
Član
bakus1950 je napisao(la):
dada svi govore o tim dvosistemcima,trosistemcima(a ima i cetverosistemaca-koliko san cuja) a nitko nezna sto je to i koja je tocno razlika izmedju njih,e pa vas ja sada molin da ako znate da mi pomognete jer san u dilemi sto da uzmem za auto i sto je bolje??
takodjer bi volija ako bi mi rekli razliku izmedju dvokanalnih i trokanalnih pojacala jer i to mislim uzeti a neznam sto je bolje??:icon_question:

zvucnik dvosistemac...znaci da se sastoji od dva zvucnika... jedan je niskotonac reprodukuje niske audio frekvencije,a drugi je visokotonac... reprodukuje visoke audio frekvencije.... sto je sistem slozeniji(sastoji se od vise zvucnika) imas bolji i kvalitetniji zvuk... znaci da bi trosistemci trebali biti bolji... i oni pored niskotonca i visokotonca ima jos jedan zvucnik koji se naziva srednjetonac i reprodukuje frekvencije srednjeg audio frekventnog opsega... ;););) ako te interesuje jos detaljnije pitaj slobodno... ;);)

dvo kanalna pojacala imaju dva kanala,a trokanalna tri... :cool::cool::cool:
 
mada recimo postoje i elipse koje imaju npr 4 zvucnika, a trosistemci su.. npr ako ima bass, srednjotonac, i dva visoka onda ima ukupno 4 zvucnika al je 3 way.. tj trosistemac.. al gle nemoj da te to zamara, to su gluposti, to nije nikakav pojam o kvaliteti i glasnoci.. pristojni 2 way zvucnici su sasvim dovoljni a i bolji od nekih fensi 5 way..

tareee je napisao(la):
sto je sistem slozeniji(sastoji se od vise zvucnika) imas bolji i kvalitetniji zvuk... znaci da bi trosistemci trebali biti bolji...

:cool::cool::cool:

u ovome se nemogu sloziti sa tobom jer kolicina zvucnika nema nikakve veze sa kvalitetom zvuka, vise zvucnika moze biti samo gore, kvalitet zvuka ovisi o samom kvalitetu zvucnika.. vec sam gore naveo da kvalitetan 2 way zvucnik moze svirati super, mada kad se ide na glasnocu gleda se da je 3 way mada nije pravilo.. tj kad kupujes elipse ili sl.. ako pricamo o zvucnicima za naprijed onda je tu u prednosti compo sistem tj zvucici koji imaju odvojen bass i visoki..
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
mada recimo postoje i elipse koje imaju npr 4 zvucnika, a trosistemci su.. npr ako ima bass, srednjotonac, i dva visoka onda ima ukupno 4 zvucnika al je 3 way.. tj trosistemac.. al gle nemoj da te to zamara, to su gluposti, to nije nikakav pojam o kvaliteti i glasnoci.. pristojni 2 way zvucnici su sasvim dovoljni a i bolji od nekih fensi 5 way..

tareee je napisao(la):
sto je sistem slozeniji(sastoji se od vise zvucnika) imas bolji i kvalitetniji zvuk... znaci da bi trosistemci trebali biti bolji...

:cool::cool::cool:

u ovome se nemogu sloziti sa tobom jer kolicina zvucnika nema nikakve veze sa kvalitetom zvuka, vise zvucnika moze biti samo gore, kvalitet zvuka ovisi o samom kvalitetu zvucnika.. vec sam gore naveo da kvalitetan 2 way zvucnik moze svirati super, mada kad se ide na glasnocu gleda se da je 3 way mada nije pravilo.. tj kad kupujes elipse ili sl.. ako pricamo o zvucnicima za naprijed onda je tu u prednosti compo sistem tj zvucici koji imaju odvojen bass i visoki..



ee vidis.. to malo grijesis .... bez uvred naravno.. ;);)

audio uredjaj bilo to pojacalo ili zvucnike je utoliko kvalitetniji i bolji ako je u mogucnosti....

pojacalo da podjednako pojaca citav spektar audio frekvencija od 20Hz - 20Khz

zvucnik(govorimo o zvucniku koji reprodukuje i visoke i niske frekvencije(visesistemski zvucnik)) da reprodukuje sto vise frekvencija iz audio spektra... po mogucnositi cijeli audio spektar od 20Hz do 20Khz

e sad...

ako je u pitanju dvosistemac...
njegov niskotonac reprodukuje frekvencije npr od 20-200 Hz
a visokotonac nrp... od 4KHz do 10KHz

e ovde fale sada srednje frekvencije iz ovog navedenog primjera to bi bile frekvencije odprilike... neznam tacno(koji je tacan opseg srednjih audio frekvencija) ..recimo od 500 Hz-3Khz ... dok to kod trosistemca nije slucaj...


ali ovo sve sto sam naveo nase uho skoro da i neprimjeti...

ali to je razlika... :cool::cool:


a ovo za kvalitet zvuka si upravu.... razlika je samo u frekventnom opsegu reprodukcije...
 
ufff.. nesto mi se spava pa mi se neda pisat.. mada u nekim se stvarima slazem sa tobom.. ali..

ako je zvucnik dvosistemac onda njegov "bass" odradjuje do nekih 4-5-6Khz, ono za 20Hz necu komentirat jer takav sistemac bi stvarno morao biti veliki pa da potegne do 20Hz.. prije ce biti 50-80Hz, a ostalo odradjuje visokotonac tj od tih nekih 4-5Khz do 20khz, te zvucnike sa tolikom rupom u spektru mozda pravi jedino first austrija i ostali ping pong brandovi.. ;)

znaci zakljucak: "normalan dvosistemac" : Bass 50-5Khz.. Tweeter: 5Khz-20Khz..

a sad po tvome da nebi culi rupu od 500Hz-3Khz mi i ne stoji..
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
ufff.. nesto mi se spava pa mi se neda pisat.. mada u nekim se stvarima slazem sa tobom.. ali..

ako je zvucnik dvosistemac onda njegov "bass" odradjuje do nekih 4-5-6Khz, ono za 20Hz necu komentirat jer takav sistemac bi stvarno morao biti veliki pa da potegne do 20Hz.. prije ce biti 50-80Hz, a ostalo odradjuje visokotonac tj od tih nekih 4-5Khz do 20khz, te zvucnike sa tolikom rupom u spektru mozda pravi jedino first austrija i ostali ping pong brandovi.. ;)

znaci zakljucak: "normalan dvosistemac" : Bass 50-5Khz.. Tweeter: 5Khz-20Khz..

a sad po tvome da nebi culi rupu od 500Hz-3Khz mi i ne stoji..

napiso sam gore... da neznam napamet tacno... pojedine spektre od koje do koje frekvencije... ;);) lupo sam primjere... ;)
 
ma sve 5.. ;) uglavnom normalni zvucnici nebi smjeli da imaju rupe u spektru, bar ne toliko velike, bio to 1 way, 2 way, 3 way ili 4 way sistem.. :icon_smile:
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
ma sve 5.. ;) uglavnom normalni zvucnici nebi smjeli da imaju rupe u spektru, bar ne toliko velike, bio to 1 way, 2 way, 3 way ili 4 way sistem.. :icon_smile:

ne ovoliko velike... ali ipak postoje... zato ima razlike izmedju dvosistemca i trosistemca... :cool::cool:
 
Član
nekada vise nije bolje. dobar hajmo ga zvati 1way zvucnik je jako tesko i skupo za napraviti pogotovo za auto upotrebu. tako da proizvodaci smisljaju razlicite izume da dobiju linearan frekventni odziv.

na zalost ljudi vise vjeruju svojim ocima nego usima kada kupuju opremu. i vecini je bitnije da moze reci imam 5way na polici i sl. nego kako to zapravo svira.
 
Član
sklopi listu zvucnika koji ti pasu u cjenovnom rangu i poredaj listu ovdje, tako cemo ti svi preporucit sta da uzmes i mislim da ces jedino tako napravit najbolji izbor ako se bas i nerazumijes u ice .... pozzz
 
Početnik
nebi ja bez devetosistemca nista stavio u auto :)

kazu znalci " zvucnik vise problem vise"
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top