DVD player - ne radi

DVD player - ne radi

Član
zdravo drugovi,
danas sam kupio novo pojacalo i sve fino skopcao,i radilo super..i onak upaljen player da vratim na njegovo mjesto,on prestade raditi.
znaci cim sam ga upola stavio u konzolu,samo prestade raditi. osiguraci su uredni i sve. sad sam u dilemi.
dal iko zna sta bi moglo biti?

ne znam sad koji moder playera,al je AEG dvd
 
Član
Jesi li pregledao osigurac na hu da nije izgorio? Izvuci opet pa pogledaj da ti se nije neka zica izvukla ili dzek otkacio?
 
Član
Možda neku od žica nisi fino izolirao pa ti pravi spoj. I meni se isto događalo. Provjeri osigurač na playeru i sve žice pregledaj.
 
Član
jesam,jesam. ima na dva mjesta osigurace. ima jednu kutijicu dje se nalazi onaj stakleni osigurac ( nez kako se tacno zove ),i na drugom mjestu imaju 2 ubodna osiguraca. i svi su ispravni. pogledacu sutra jos jednom,jer nisam imao nikad takvih problema sa plejerom,a sumnjam da moze imati veze sa pojacalom..ili?
 
Član
Izvadi ga i probaj upaliti, ako upali, znaci negdje imas spoj. Tako je i kod mene bilo, gurnem player unutra ne radi, izvadim ga vani radi. I jedan mi kontakt bio loše izolovan i to mi pravilo problem. Probaj tako, pregledaj sve zice, sve spojeve, dzek, sve.
 
Član
ma sve sam probo,i nikako nece. sutra cu ga ponovo izvaditi,i detaljno sve zice pregledat. jer malo je nepregledno,kad ima stotinu zica i kablova.
 
Član
Nikad ne čačkati oko elektronike dok radi i dok je pod naponom ;) Može bit sve i svašta, ovako se ne može reć šta bi moglo bit, osim da pregledaš kablove i probaš stari radio.. ako stari radi onda ti je dvd u kvaru :D
 
Član
hocu zlaja. icu kasnije,povadit sve i raskopcat,probat ponovo,pa i drugi player. ako nista ne bude,odo elektricaru da vidim sta je.
 
Član
rijesen problem jos jutros :D
izgubio se kontakt na kablu koji vodi od kucista osiguraca. jer se to kablo-zica sastoji iz dva dijela,koji su sastavljeni nekim "konektorom". e upravo na tom konektoru je doslo do prekida,pa sam to samo fino sastavio i fino izolovo,i radi opet kako bog zapovijeda :) imam i sliku,ali je nikako ne uspijevam prebacit na pc.
uglavnom hvala svima koji su razmisljali sa mnom :) i sretna vam nova godina!

žemo Lock
 
Top