dva problema!

dva problema!

Član
Ljudi imam dva manja problema, a jedan od njih bi mogao da se pretvori u veci.Prvi je grijanje\hladjenje, kad ga tek upalim nista se ne desava tek poslije mozda minut se upali, do ceha je to :icon_question:.Drugi je malo veci, kad idem u rikverc i motam puni desni da udjem u avliju i onda stisnem kvacilo malo nakon toga pritisnem kocnicu i nesto lupi pravo, kao dumm cini mi se u lijevom tocku, i sto se vise zaletim pa kocnica vise lupi, sta je otislo :icon_question:
Hvala unaprijed
 
Član
Taj prvi kvar. Ako upalis ventilaciju i ono nista nego malo kasnije pocne ventilator da vrti, ako je tako onda moze biti do cetkica na motoru da su se potrosile.
Sto se tice drugog kvara to ti disk plocice imaju lufta u lezistu na celjustima jer vjerovatno ko ti je mijenjao i nije stavio one limice koji sluze kao amortizeri i popunjavaju isto tako luft izmedju lezista i plocice...
 
Član
@BMW ne znam zato i pitam hehe ;)
@RS jesu to ona 2 limica uska sto se vide odmah kad skines prednji tocak, ako je to imaju oni, ali kako ruzno udari :icon_rolleyes:
 
Član
Jesu onda dva limica sto se nalaze gore i dole...
Mogu ti biti i zadnje plococe ili pakne, ali cisto sumnjam, ja mislim da su prednje plocice 80%. Skines jedan po jedan tocak i pregledas plocice i isto tako lafete da ti nije koja cehura pukla...
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Jesu onda dva limica sto se nalaze gore i dole...
Mogu ti biti i zadnje plococe ili pakne, ali cisto sumnjam, ja mislim da su prednje plocice 80%. Skines jedan po jedan tocak i pregledas plocice i isto tako lafete da ti nije koja cehura pukla...

naprijed udari i to na lijevoj strani mislim, sutra cu da provjerim to ;), a sta za motoric, koliko ce izdrzati da i ovako radi :icon_question:
hvala druze ;)
 
Član
Pa ako ti je ovako kako sam ja opisao i isto tako se desava u svakoj brzini onda moze biti cetkice motorica, oksidirla neka stopica na motoricu pa slab kontakt, a koliko ce trajati heh, sve zavisi moze da stane sutra a moze za mjesec dana, ali ja bih ti preporucio da ga skines i ispitas da znas 100% jel do njega...
Nema na cemu :D tu smo da pomazemo jedni drugima :)
 
to sto ti lupa moze bit i caura na lafeti tako se meni isto desavalo... lupne pravo ako malo bolje legnem po brenzi...
 
Član
drug evo RS TURBO ( po meni jedan od najvecih strucnjaka na ovom forumu) ti je ja mislim dobro rekao. I meni se to desava na mom golfu. Nekad samo kad stisnem kocnicu a nekad i samo. Uglavnom pravo lupi,i to samo jednom,poslije toga nece vise.Problem jeste u kocnicama,sto posto,ako je kao sto je bilo na mom golfacu
 
Član
ArminM je napisao(la):
drug evo RS TURBO ( po meni jedan od najvecih strucnjaka na ovom forumu) ti je ja mislim dobro rekao. I meni se to desava na mom golfu. Nekad samo kad stisnem kocnicu a nekad i samo. Uglavnom pravo lupi,i to samo jednom,poslije toga nece vise.Problem jeste u kocnicama,sto posto,ako je kao sto je bilo na mom golfacu

Danas nisam uspio provjeriti morao na fakultet, kod mene samo kad idem u rikverc na kvacilu i onda stisnem kocnicu i to motam puni desni, a ovako kad idem pravo i na ravnoj cesti nisam primjetio, sutra cu to da vidim, hvala ;)
 
Moze biti i pixa u lafetu,tj.komplet selen-blok u lafetu meni se isti desavalo...tocak dobije lufta naprijed-nazad i ako pixa ode skroz lupa....ko zeljezo o zeljezo,znas kako zvuci ;-)
 
Ma na dizalicu i pomalo jedno po jedno ako nesto lupa moze biti bilo sta na podvozju,tesko je to ovako basati napamet..
 
Top