Dva pitanja oko Rama i Tv kartice

Dva pitanja oko Rama i Tv kartice

Član
Pozz.
Instalirao sam Windows 7 x32 i prepoznaje mi samo 2.5 gb rama, a imam 4.5. Da li mogu instalirati 7 x64. Radi se o Ultimate verziji. I da li će mi biti brzi komp sa x64 ako mi bude ocitavao 4.5 gb rama ili je to samo tek tako?

Drugo pitanje vezano uz karticu. Da li ima neka kartica ili nesto slicno ali da se spaja na net, a ne preko signala jer nemam signala. Znam da je bilo onig programa da se gleda na kompu,ali meni treba na tv-u. Mislim gledao bi ja i na kompu nego nemogu sa kreveta jer se moze samo pravo gledat u monitor.
Hvala unaprijed.
 
Sto se tice Win 7 slobodno instaliraj x64, jer x32 cita/adresira samo do 3,25gb, x64 verzija ocitava i vise do 16gb, tako da ako imas preko 3gb instaliraj x64. U tome i jeste jedna od razlika izmedju ove dvije verzije sistema.

Za ovo drug ne znam, odgovorice ti neko drugi.
 
Član
Aha hvala ti na pomoci. Je li ovo samo znas ili si imao iskustva sa ovim? Mislim oko toga hoce li mi ista biti brzi komp na x64 kad bude ocitavalo 4.5 gb rama ili je to samo eto tako?
 
Član
x64 će biti brži za x64 programe, za x86 će manje više biti isto. Ali naravno da je bolje, ne brže, da imaš više dostupno RAM-a, tako da aplikacije mogu to iskoristiti. Ali mi čudno što ti prepozna samo 2,5, trebalo bi da bude 3,25, čak bi u 7-ici trebalo i da piše da je intalirano 4,5 ali samo dostupno 3,25.

Ovo drugo, hoćeš samo da prebaciš sliku sa kompa na tv, ili hoćeš da gledaš tv sa interneta. Prvo može, ali ne znam da ima bilo šta da može da se gleda tv preko neta, osim toga što si već probao i kratko traje, a da ne pričamo kako slabo ima naših programa.
 
Franki je napisao(la):
Aha hvala ti na pomoci. Je li ovo samo znas ili si imao iskustva sa ovim? Mislim oko toga hoce li mi ista biti brzi komp na x64 kad bude ocitavalo 4.5 gb rama ili je to samo eto tako?

Ovo verzija x32 je memoriski limitirana, tako da ti ostaje viska RAM-a, zato ti je bolje instalirati x64, tako da koristi sav RAM, i normalno je da ce sve i brze i bolje raditi. Sto se tice iskustva i nemam jer mi je laptop 3gb, instalirao sam i jednu i drugu verziju i nisam primjetio razlike, jer mi obe ocitavaju isto memorije, da imam vise isao bi na ovu x64, za sada sam zadovoljan i ovom.
 
Član
Onda cu instalirat x64 jer moze biti samo isto ili bolje.
Mara nemam signala nikakvog na tv-u imam samo FTV pa samo mislio nesto skontat da imam bar ove nase programe HR,BIH, SRB, a ako bude i ostalih nema veze.
Hvala na pomoci
 
Jesil taj ram naknadno ubacio ili je uvijek bio tu ( koji sistem ti je prije bio i koliko je citao ) da ti nije limit ploce u pitanju :icon_rolleyes:


Kojom kombinacijom si 4 i po dobio koje plocice koja vrijednost:icon_question:
 
Član
Kupljen sa 4 gb (2x2) i kasnije nekad ubacen jos 512 mb. Ali 512 je ubaceno prije godinu i sve je ocitavalo na visti ultimate sve normalno i citavo vrijeme.. I sada kad sam odlucio preci na sedmicu jucer instaliram sve ok i evo sada ovo...
 
Nejasno mi je to skroz jer ja na 4 gb kad stavim 2x2 win 32 ocita uvijek 3.5 gb jel ti problem izvadi tu od 512 pa vidi sta se desi
 
Član
Ma sve da i ocita 3.5 gb opet imam 1 gb viska. Valjda to nije malo

Jos sam primjetio da kad otvaram mapu i kad se skoro skroz otvori (aero) da kao da malo zastopa... :icon_question:
A nov wins nadam se da nece kasnije jako stopat.

EDIT: Da mi prastari hdd od 80 gb ne pravi probleme pa kao da malo stopa :icon_question: Na njemu mi je samo windows
 
Član
Može biti da usporava, ali Win 7 je bolje optimizovan od Viste, pa ne znam što bi štopao. Kakvu si ti verziju 7-ce zbavio, da nije kakva modifikovana?
 
Član
Ma ko ce znat skino sa neta. Mali mil verzija skino prvu s reda. A na visi je otvaralo mape bez problema, mislim i sad je, ali malo stopne, pa me strah da kasnije nece puno stopat kad jos stavim neki programa na njega
 
Top