Dug put automobilom

Dug put automobilom

Član
Pozdrav raja,

planiram ubrzo malo duži put automobilom (konkretno Švicarska) pa bi vas zamolio za sve savjete koje mi možete dati vezano za putarine, policiju, rutu, navigaciju, gorivo, šta ponijeti, na šta obratiti pažnju, pregledati auto, znači svaki savjet je dobrodošao pogotovo od nekoga ko je vozio i vozi slične dionice i iz iskustva.
Nisam početnik, vozim 15-tak godina, tako da to nije problem, ali eto ne bio volio da napravim neku kardinalnu grešku iz neznanja...

Hvala unaprijed i pišite slobodno sve što se sjetite.
 
Član
Vidi preko viamichelin ili google maps za rute, uglavnom za svicu idu vecinom preko italije, i ja sam nesto planirao malo na neki putic :D do austrije i do njemacke(minhen) , dzeni je bio dao koristan savjet sto se tice tunela kroz austriju, cini mi se da se dva placajau + vinjeta, kad se ide preko graca oni se izbjegnu.
 
BHT Ovisnik
Za rutu taleko najbolje i najtocnije sto se tice kilometraze i cijene putarina i svega je www.viamichelin.com
Ja gdje god idem tu se preračunam,i u Njemacku, i Austriju, Grčku i po obližnjim državama sam se po njima ravnao.
 
Član
Ako nemas potrebu ici sa autom, vidi avionske linije iz Tuzle preko Wiz air, daleko ti je jeftinije a o cimanju da ne pricam jer stignes za 1-1.5 h. Juce je zena otisla za Bazel, karta u 1 pravcu 99.99 KM. U Septembru sam isao sa porodicom 3 povratne karte za Memingen 186 KM.
 
Član
Preko Italije ti je dalje, ja sam isao hrvatska austrija njemacka i put je izasao oko 450 KM do tamo i nazad sa gorivom i sa putarinama.

tad je bilo gorivo preko 2 KM pa eto racunaj da ce tebi izaci jeftinije.u sloveniji imas 18 eura vinjeta mislim 7 dana, digli su cijenu. austrije imas 15,20 eura isto putarine i u svicarskoj mozes starim cestama patiti se da ne platis ili da uzmes isto vinjetu..
ako ti je auto ispravno ne znam sta bi ti moglo biti, prekontrolisi ulje pakne kocnice gume i naspi i pici
 
Top