Ducato se gasi

Ducato se gasi

Nabavio sam Fiat Ducato 2,3 , 130 KS. Prvo paljenje, upali i odmah se ugasi. Ako držim malo pritisnutu papučicu gasa ne gasi se ali ako je odmah pustim ugasi se opet. Ako se ne ugasi onda radi vrlo slabo i ne prima gas i nakon 30ak sekundi primi gas sam od sebe. Poslije radi bez problema. Očitali gresku na izduvnim gasovima, čistili lambda sondu i dodavali aditiv. Nakon 1500 km bilo bolje nije se gasio ali opet je počeo isto. Ima li iko slična iskustva. Unapred hvala,
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Ma nije pogrijesio,kao da se to ili slicni problemi ne desavaju na putnickim automobilima,nece propast forum zbog kombija;)
Samo sto crn tekst ziv bio haha
 
Član
Koja je godina Fiat i koji je tacan kod greske? Nista mi ne znaci ,,Očitali gresku na izduvnim gasovima".
 
Mislim da je majstor sve ocistio, barem je tako rekao. To mi je stvarno super majstor i vjerujem mu, odrzava mi sva auta vec godinama ali cini mi se da je i on u nedoumici sta se desava. Spajali ga i nanovi software iz Fiata i kad poniste gresku on opet izbaci to famozno "greska sa izduvnim gasovima". Mislio sam posto ima puno ovih Ducato Fiata u drzavi mozda je neko imao ili cuo za nesto slicno. U svakom slucaju hvala svima koji zele pomoci.
 
Član
Imaš problem na tom hladnjaku neka klapna neradi ili je zacepio a može bit i klapna na usisu koja je povezana metalnom cijevim sa hladnjakom izduvnih gasova
 
Član
Niste naveli koja je tacno godina, ali po snazi od 130ks mislim da je rijec o Ducatu 2.3 MultiJet mladjem od 2006 sa DPF-om. Greska P2015 se odnosi na klapnu na usisnoj grani koja moze biti da je zaprljna i da je ostala u zatvorenom polozaju, pa sada motor ne moze da usisava vazduh i zato se gasi. Ako nije problem u klapni raskacite izduvnu cijev odmah iza turbine prije DPF-a i katalizatora. Imao sam par slucaja kada je DPF ili katalizator totalno zacepljeni da motor uspije da upali na kratko i odmah se ugasi. A u slucaju da i ovo nepomogne raskacite konektor sa EGR ventila, ako je EGR elektro-magnetnim.
 
Poslednja izmena:
izgleda da je DPF. Iako kompjuter pokazuje da je 37% začepljen, što kažu nije loše, ipak pravi probleme. Sutra bi trebalo da se očisti pa ćemo vidjeti...
Još jednom pozdrav i hvala svima na pomoći.
 
Top