DSG mjenjac 02e renoviranje havarije

DSG mjenjac 02e renoviranje havarije

Pozdrav!

Evo malo slika kad sam renovirao jedan DSG mjenjac kojem je lezaj glavni zaribao i osovina za uljnu pumpu pukla.

Ukupno troskova ofrljake: 200€
Lezaj nov sa interneta neka stranica - SKF. 50€
Osovina za uljnu pumpu u VW 50€ + dihtung za uljnu pumpu 2,5€.
Ulje 8 litara i 2 uljna filtera ~100€

Mjenjac skinuti, pa 2 sata odprilike bez dizalice na ravnom...
uploadfromtaptalk1456919386298.jpg

Skinuti poklopac sa strane gdje uljna pumpa.
uploadfromtaptalk1456919943510.jpg

Krsh od lezaja.
uploadfromtaptalk1456920022836.jpg
uploadfromtaptalk1456920033343.jpg

Skinuti korpu sa lamelama.
uploadfromtaptalk1456920061499.jpg

Skinuti poklopac od Motronic-a i skinuti i ventilpaket sa motronicom.
uploadfromtaptalk1456920203097.jpg
uploadfromtaptalk1456920213736.jpg

Rastavi i podjeli mjenjac.
Moze se uraditi na dva nacina, ili da osovine ostanu u jednoj ili u drugoj polutci kucista.
uploadfromtaptalk1456920305438.jpg
uploadfromtaptalk1456920403871.jpg

ili ovako
uploadfromtaptalk1456920421336.jpg
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1456920158483.jpg
    uploadfromtaptalk1456920158483.jpg
    96,6 KB · Pregleda: 22
Super, nije te odavno bilo na forumu. Kako audi napreduje ?
Dzes, zima pomalo prolazi. Audi se budi pomalo, pobjeze mi vrijeme dok sam uselio u kucu sto sam kupio pa dok montira dizalicu i napravi red, prodje nekoliko mjeseci.

A i akcija je bila oko auta sto mi trebaju svakodnevno jedan za posao a drugi zeni da vozi djecu u obdaniste itd.

Takodjer radim upravo jednu resturaciju starog audija 80 5e - b2 - 1982 godina.
Moracu i te slike ovih dana izbaciti na forun...
 
Sta mu bi pa ovako da se razleti, lezaj mislim. Jako dobar posao si uradio.
Kako sam nasao informaciju, greska je neka sitna na lezaju koji je fabricki u njemu... Tako da je proizvodzac SKF italija za mrvicu nesto modifikao na lezaju koji je sada za prodaju. U mjenjacu je bilo dovoljno ulja i izgledalo je okej po boji tako da vjerujem da nastane brzo potrosavanje lezaja zbog fabricke greske mozda.
 
Član
Dali su kanali mechatronic-a bili prljavi i ventili. Nasi majstori uglavnom mjenjaju citav sklop, a vidio sam da je moguce mjenjati pojedinacno ventile ali mozda se teze dolazi do njih.
 
Dali su kanali mechatronic-a bili prljavi i ventili. Nasi majstori uglavnom mjenjaju citav sklop, a vidio sam da je moguce mjenjati pojedinacno ventile ali mozda se teze dolazi do njih.
Pa u bloku gdje su kanali imaju mini plasticni filterici, oni su prije magnetni ventila tako da filteri pokupe dosta toga...

Magnet ventili se mjenjaju lahko i svaki se moze izmjeriti odpor kako bi vidio jesu okej. I njih properes u alkoholu..

Pa zalosno je puno sto mjenjaju sve, dosta puta su sitnice u pitanju...

Ovaj auto je bio u jednoj radioni dok se jos uvjek lezaj cuo i oni zamjene zamajac nov.. 500m kasnije pukne osovina za uljnu pumpu, prestane auto vuci... Onda ova radiona odslepa auto u VW Service i oni ocitaju da je Motronic pokvaren... Nakon toga ja kupujem auto od vlasnika i zapocinjem posao..

Klasicne greske su, Ventil pritiska 1, Ventil pritiska 2. Oni prvi osjete da nesto nije ok. Cak i kad imas malo ulja.. Ostale podatke mozes sa diagnozom gledati, kao sto su uljni pritisak u mjenjacu da je oko 2,5bar itd...
 
Top