Druk ležaj, korpa, lamela... Golf 2 1.3 Benzin

Druk ležaj, korpa, lamela... Golf 2 1.3 Benzin

Član
Pozdrav dobri ljudi.
Jutros sam išao nekih 40tak km u jednom pravcu, pa u drugom. Kad mi kamioni, i sl nabacuju na šajbu, brišem otišli brisači. Stanem u autodijelove, kupim brisače, a nisam ugasio auto dok sam ih zamjenio. Kad počelo da se nešto čuje kao šištanje ''škripanje'' veoma čudan zvuk, Lik što radi u autodijelovima čak i neki je majstor onako po zvuku kaže ma remen kao jer je mokro.
Sjeo ja od njega, prešo kilometar vidim mjenjač veoma loše hoda, i kvačilo odvaja na samom dnu kod poda, odmah. Ono momački moraš povući da prešaltaš brzinu. Stanem pogledam, ništa odoh majstoru, nekih kilometar dva, nazad, tačno pred majstorovom kućom neće više mjenjač nikako. Dakle zvuk taj se čuje dok držim kvačilo, čim pustim kvačilo ništa. Kaže majstor ubaci u prvu, ubacim, izbaci, vrati, i neće nikud, u leru...
Kaže majstor ostavi pa ćemo vidjet, on misli da je druk ležaj, ili korpa, možda i oboje. Vidio sam da vas je ovdje par imalo sličnih problema, pa volio bih da mi kažete odprilike šta je, i koliko keša. Kaže on pedesetak do sto maraka, i neka tri sata posla hehe. Inače imam povjerenja u tog majstora, sve mi radi, daleko od toga da ja sumnjam, nego zanima me čisto onako. Hvala vam. :D
 
Član
Korpa kad pukne onda primjetno auto trese prilikom kretanja iz mjesta. Druk ležaj se čuje kad ode na pritisak pedale kvačila, naprosto ne možeš da ne primjetiš.
U principu kad skine mjenjač vidjet će se najbolje, a kad već skidaš zamijeni mu sve, lamelu, korpu, druk ležaj i miran si... Pregledati sajlu kvačila kakva je i da li ima dovoljno ulja u mjenjaču.
 
Član
Nije tresao, samo taj čudni zvuk na pritisak kvačila, i mjenjač u tih 20tak minuta je sve teže, i teže hodao dok nije potpuno stao.
I da, kvačilo je sve niže, i niže odvajalo, i čim pritisnem kvačilo odmah škripi, pustim, ili u ler, ništa... Heheh :D
 
Postoje sajle koje sluze za lijevo desno i gore dole, meni se desilo da mi se mjenjac nije vracao zbog sajle podmazao i sve ok, a ovo sto je teze i teze to je zbog mjenajca i ulja jer je hladno dok se ne zagrije auto on je tezak.. mozda ti to pomogne
 
Član
pusti malog mali mlati ko maksim po divizi
nuje skup ni citav set kvacila nemas se sta sekirat a i mjenjaca polovinih imas vec od 50km sa 4 brzine
 
Član
Najvjerovatnije je druk popusio. Zamjeni kompletan set kad vec skidas i miran si. Svi simptomi su da je to. Mozda je probio i korpu, u svakom slucaju ta cijena nije velika ako ce sve odraditi.
 
Član
Riješeno.
60KM lamela, i druk. 40KM korpa. Zamijenio mi lik i ulje u mjenjaču, tačnije nije ga ni bilo skoro nikako.
I 50KM ruke.
E sad mi nije jasno kvačilo mi je skroz ''mekano'' nekako prelagano hoda, ili sam navikao na onaj stari set, ili nije sređeno. Majstor ga je uglavnom probao čim je sklopio, i predao auto. :D
 
Član
Eh da sjetih se, sada što se tiče on ne bruji dok puštam kvačilo niti pišti, i rekao bi da vrvi od snage. Hahaha :D
 
Član
Pozz ljudi novi sam ovdje...imam jedan problem sa auticem....imam golfa 2 1.3 benzin....problem je sljedeci: pri kretanju iz mjesta auto trese dosta dobro trese....i tako svaki put kad stanem pa krenem iz mjesta....kvacilo je dobro odvaja super nije ni blizu poda ni visoko vec tacno kako treba....sad ako ima koji majstor koji bi mi eventualno mogao rec jel imao slicnih problema ili neko ko je imao slicnih ili istih problema da mi kaze kako je to rijesio i koji je to uzrok bio...hvala lijepo
 
Član
Pozz ljudi novi sam ovdje...imam jedan problem sa auticem....imam golfa 2 1.3 benzin....problem je sljedeci: pri kretanju iz mjesta auto trese dosta dobro trese....i tako svaki put kad stanem pa krenem iz mjesta....kvacilo je dobro odvaja super nije ni blizu poda ni visoko vec tacno kako treba....sad ako ima koji majstor koji bi mi eventualno mogao rec jel imao slicnih problema ili neko ko je imao slicnih ili istih problema da mi kaze kako je to rijesio i koji je to uzrok bio...hvala lijepo

Ako su nosači motora uredni onda je vjerovatno korpa kriva .
 
Top