Drugi Tuning show "Getaway in Zenica vol. II "

Drugi Tuning show "Getaway in Zenica vol. II "

Legend
guster je napisao(la):
Po meni bi svaki takmicar na dolazak odnosno prijavu trebao SAM upisati klasu u kojoj se takmici to sam Dini nedavno objasnjavao, mislim tako bi ja uradio upravo da se izbjegne ovakva ili slicna situacija eh sad samo sto kod nas su ljudi takvi sto POJMA NEMAJU za koju klasu auto spremaju niti koje klase imaju vec ti je ono imam napucano auto i cuo sam ima neki styling odo i ja...

Toliko od mene...trenutno...:icon_biggrin:

Ti govoris kao da se od juce takmicis... :p Zato i postoj e sudije koje znaju sta rade...
Naveo sam ti iznad iz visegodisnjeg iskustva pravilo koje je 100% radilo posao i maksimalno
umanjivalo mogucnost greske... I koriste ga u regionu tako da ne vidim razloga da se vracamo u kameno doba... ;)
 
Član
Zahvalio bih se Nerminu Ligi jer vidim da je jedini on ovdje shvatio moja pitanja i da jedini poznaje pravila koja su usvojena , najavljena i prema kojima se svi mi ravnamo i borimo za bodove.

Kažeš Madžide da ne možeš ugoditi narodu, i da se uvijek neko buni. Radi brate po pravilima koja su najavljena i nećeš imati problema.
Zašto si napravio šampionat? Kada smo pili kahvu i dogovarali šampionat rekao si da ga praviš kako bi takmičari sakupljali poene u svojim klasama i kako bi oni sa najviše poena na kaju dobili neko priznanje za klasu u kojoj su bodovani. Vodeći se tim što je izašlo iz tvojih usta, a pošto sam proučio pravila morao sam da odreagujem. Jedno kažeš, drugo radiš.

Ovi tvoji (vaši) gore navedeni komentari ,bez uvrede, govore samo koliko niste upućeni i niste radili u skladu sa pravilnikom. (bez uvrede)
Praviš šampionat da bi se mi borili za bodove, a onda na eventu gledaš da podjeliš što više pehara onako od oka. Drago mi je što još ljudi dijeli to mišljenje da ne ispadne da ja nešto sebe ističem, što potvrđuje Ligin post!
Na svom eventu sam se takmičio ove godine baš zbog tog bodovanja i uzeo sam zaslužena TRI pehara: prvi u Street style klasi, best interior i best clean look. Nisam se ja gurao u street style klasu niti se guram, sudije koje su znale svoj posao su tako odredile i baš ti bodovi su me podobro odvojili od ostatka konkurencije, i to je bio profesionalno odrađen posao ,svaka čast sudijama. Samim tim što sam propustio Tuzlu i ostao bez bodova i onda dođem u Zenicu i opet ostanem bez bodova sudijskom greškom, pa svako bi popizdio.

Madžide, nije Clean look klasa, to je specijalna nagrada koju takmičari osnovne tri klase mogu uporedo osvojiti.

OM+ 1, 2 ,3 mjesto, Street style 1, 2, 3 mjesto i Extream style 1, 2,3 mjesto to su klase u stylingu, a sve ostalo su specijalne nagrade i clean i enterijer i točkovi i najudaljeniji, i najbolji početnik, najniži, najbolja tema, najbolja prezentacija, rat style i mnoge druge... Nadam se da sam ti uspio pojasniti pravilnik po kojemu si napravio šampionat. A pozdravljam ideju da se clean uvede kao klasa, ali se moraju uvrstiti 1, 2, 3 mjesto za clean.

Dragone, svako ima pravo na svoje mišljenje i cijenim iskrenost i naravno bez ljutnje, ali ja govorim isključivo za takmičare, takmičenja, a auta i ljudi koji nisu dio toga me uopšte ne zanimaju i ne mogu to komentarisati.

Razgovor je otišao u ovom smijeru u kojem je Madžid pokazao koliko je kontradiktoran u svemu što govori i radi, ali ne osuđujem ga, vjerovatno nije imao vremena da prouči pravilnik koji su mu ljudi servirali pa je to bilo samo coppy-paste i zbog toga je ispao problem. Njemu sam se najviše obratio jer smatram da osoba poput njega (bivši takmičar, tuning firma, dugogodišnje iskustvo) mora sve ovo znati i o ovome voditi računa. I smatram da privatni odnosi između takmičara-sudija uopšte ne smiju utjecati na takmičenje. Treba biti objektivan, realan i profesionalan i ovo sve sam napisao za boljitak styling scene a svjestan sam da će ovo sve biti na moju štetu jer tako to ide kod nas.

pozz
 
Član
Dragi Dino jel pricamo o istom pravilniku kojeg sam ti ja licno u ruke urucio na sastanku pa ga ti poslije kao izgubio (to su mi rekle tvoje kolege iz kluba kada su mi ponovo isti trazili 2 dana prije vaseg eventa jer nemaju pojma o pravilima i klasama)?

Ja nisam kontradiktoran i ne mogu biti neupucen u nesto sto sam ja licno kucao, istrazivao, konsultovao sa kolegama.

Rekao sam ti na kafi klase, pisu u pravilniku i jasno stoji da pored tri osnovne klase (Extreme Style, Street Style i German Style) boduju se i sporedne klase koje su: Best Clean Look, Best Rat Style, Best Race Look i Best Presentation, sto znaci da ove zadnje cetiri navedene jesu klase i bice proglasen prvak na kraju i za njih znaci neces ostati bez pehara ne brini se samo ponovo procitaj pravilnik koji put i sve ce ti biti jasno. Koliko god ja zelio da uvedem po tri mjesta za ove klase mi na sceni nemamo ni priblizno toliko automobila takmicarskih da ispunimo tu normu tako da molim vas, opustite se i uzivajte ne trazite dlaku u jajetu. ;)

LP
 
Član
Liga je napisao(la):
Naveo sam ti iznad iz visegodisnjeg iskustva pravilo koje je 100% radilo posao i maksimalno umanjivalo mogucnost greske... I koriste ga u regionu tako da ne vidim razloga da se vracamo u kameno doba... ;)


To je upravo to. Liga i ja smo potrosili cijelu jednu zimu uskladjivajuci , pojasnjavajuci i formirajuci pravilnik uz saradnju sa hrvatskim kolegama , da svima omogucimo takmicenje i osvajanje bodova , i to od ulicnih ljepotana do extreme style automobila. Naveli smo od-do sta i kako moze , mora ili treba biti... Taj smo pravilnik koristili u Gradisci vec 2 godine za redom , a koristi se i u regionu (SRB, CRO). Imas brate sada 20-ak rubrika sa poenima gdje se biljezi sve .... od motora do gepeka, muzike , enterijera i eksterijera , svih mogucih prerada pa i sitnica na koje neki styleri polazu mnogo paznje i treba to nagraditi. Saberes bodove i dobijes pobjednike.
Kome se ne svidja neka pogleda ocjenjivacki listic i vidi gdje je fulao i izgubio poene , odnosno gdje je bio bolji neko od njega.
Nikog glava ne boli.
Ima stvarno posla da sudije odrade event prema tom pravilniku , ali u tome je i svrha svega, odnosno stvar i jeste u tome da treba da podignemo nasu tuning scenu na visi nivo - konacno.
 
Član
Svaka čast Daliboru i Ligi jer su 100% u pravu. Gradiška Taxi-Bar takmičenje je najjače u regionu u posljednje dvije godine. Sve se odradi profesionalno, svaka sitnica se boduje, svi rezultati su javni i transparentni i niko ne bude oštećen, sve po zaslugama. Ja sam radio na svom takmičenju po ovom pravilniku i ove i prošle godine i poklopilo se sve savršeno. Objavim rezultate čista obraza i ako je nekom nešto nejasno imaju bodovni listići pa neka gledaju gdje su zakucali sa poenima, a i gdje su podbacili.

U regionu se taj pravilnik davno usvojio globalno i zato su ljudi 100 godina ispred nas, a jedino kod nas je to još uvijek podjeljeno i većina radi na svoju ruku. Jedan šampionat a hiljadu načina i normalno da će doći do sličnih problema.

Veliki pozdrav
 
Član
Liga
Po meni nije "kameno doba" sto bi takmicari sami prijavljivali klase a upravo bi se izbjegla situacija kao u tz gdje sam bio sudija i gdje su se cudili za amarovu tricu kao german style prvo mjesto a corrado narandjasti bio drugi a na njemu prednja karambolka i jos neki detalji su ga odvajali od cistog germana a kod ni kao ova sa dinom i jos mnoge da ne nabrajam i OPET tvrdim da VECINA NEMA POJMA u koju klasu spada i da se oslanja na sudije da ga smjeste u "pravu" klasu sa "najmanje konkurencije".Iskreno po meni bi pola predvidjenih pehara ostala ne dodjeljena jer ih "vozila" koja su trenutno na takmicenja nisu zasluzila.
Sto se tice sampionata po meni Svi su trebali da imaju iste osnovne klase i dodatne i onda bi to islo kako treba a do sad sto sam mogao vidjeti svaki organizator je imao "svoje " klase, kako osnovne tako i dodatne....

Al kao sto liga kaze sta ja znam ja sam tek poceo kao sudija... :p
 
Legend
guster je napisao(la):
Liga
Po meni nije "kameno doba" sto bi takmicari sami prijavljivali klase a upravo bi se izbjegla situacija kao u tz gdje sam bio sudija i gdje su se cudili za amarovu tricu kao german style prvo mjesto a corrado narandjasti bio drugi a na njemu prednja karambolka i jos neki detalji su ga odvajali od cistog germana a kod ni kao ova sa dinom i jos mnoge da ne nabrajam i OPET tvrdim da VECINA NEMA POJMA u koju klasu spada i da se oslanja na sudije da ga smjeste u "pravu" klasu sa "najmanje konkurencije".Iskreno po meni bi pola predvidjenih pehara ostala ne dodjeljena jer ih "vozila" koja su trenutno na takmicenja nisu zasluzila.
Sto se tice sampionata po meni Svi su trebali da imaju iste osnovne klase i dodatne i onda bi to islo kako treba a do sad sto sam mogao vidjeti svaki organizator je imao "svoje " klase, kako osnovne tako i dodatne....

Al kao sto liga kaze sta ja znam ja sam tek poceo kao sudija... :p

Mislim da si sve rekao u ovom postu... samo ga procitaj ponovo... ;)
i da ponovim... ZATO I POSTOJE SUDIJE... ;)



Da ne bude zabune... ja sam samo naveo ono sto je organizacija predstavila...
a svaki organizator ima pravo da postupa po svojim pravilima i da iste mjenja po potrebi,
jer je organizator...

Drugim rijecima.................. zakljuci sam sta znaci... ;)
 
Član
Ja Bih da odgovorim na Madžidov zadnji post. Nisam htio odmah odgovoriti dok nisam provjerio sa kolegama u klubu. Ono što najviše mrzim kod ljudi je LAŽ. Madžid je u predhodnim postovima nekoliko puta koristio tu odvratnu ljudsku osobinu, LAGANJE.

Prvo je počeo sa peharima koje sam osvojio na Ilidži na drugom AK 69 TEAM takmičenju. Bio je na eventu, vidio rezultate i opet kaže "Ti si uzeo pet pehara" NEISTINA (da sam Bogdo uzeo više jer su pehari prva liga koje smo masno platili, a ne ko neki što u ŠKAFI kupe neke plastične pehare) i da ostalo je za ostale takmičare jer je bilo 40 pehara ukupno. A jesam se takmičio na svom eventu kao što su se i zeničani takmičili na svom, i pošto nisam bio sudija niti se iko od mojih sudija takmičio, imam pravo da pitam. A koliko se sjećam i u Zenici je jedan takmičar uzeo 4 ili 5 pehara, "mislim ono jel sta ostalo gostima takmicarima sto su dosli ?"

Što se tiče tvog pravilnika NIKO IZ KLUBA TE NIJE KONTAKTIRAO ponovno za pravilnik koji sam ja "izgubio". Pitani su zeničani za klase iz pravilnika da se nebi desio raskorak oko pripreme pehara, a nama taj pravilnik nije ni bio potreban jer smo radili po pravilniku koji je na nivou svih takmičenja u regionu.
Isti ovaj pravilnik koji spominješ i kažeš da si ga ti osmislio, uradio uz konsultaciju sa kolegama, opet NEISTINA. Pravilnik koji si ti objavio i podpisao je samo prekucana verzija pravilnika koji je korišten u Gradišci 2012te god. koji si prepravio.

http://www.scribd.com/doc/154056640/Pravilnik-Style

http://www.scribd.com/doc/154055875/PRAVILNIK-ODR%C5%BDAVANJA-TAKMI%C4%8CENJA

Moraju se pravilnici usaglasiti. Moraju postojati tri osnovne klase u koje spadaju sva auta. Sve ostalo su specijalne nagrade. Takmičari ne moraju prijavljivati klase na ulazu, a i mogu ako žele, ali opet su sudije tu da odrede ko je u kojoj klasi i za šta se boduje. Sudija ne može biti i takmičar, mora se odlučiti dali da sudi ili da se takmiči. Ja sam se jedini javio da se ovo riješi, a i vidim da su se svi ostali koji dijele moje mišljenje ušutili iz svima poznatih razloga.

Nebih više, od mene dosta. Mislim da je svima jasno iz predhodnih postova o čemu se radi i ko je u pravu. Sve dok na ovoj našoj sceni vlada zavist, ljubomora, laž, kleveta, i ostale stvari, i dok moj privatni odnos sa sudijom utječe na njegovu ocjenjivačku moć na eventima, šampionatima i td. mi ne možemo napredovati. Ako smo se Ti i Ja madžide poriječkali zbog problema koji je PROtuning ekipa napravila na mom eventu, smatram da to i slične stvari NE SMIJU utjecati na moje takmičarske rezultate.

VP
 
Član
Dino burazeru, nemam ja vremena za tebe i tvoje umisljenje situacije niti mi pada na pamet da se raspravljam sa tobom preko foruma.

Misli sta hoces, vjeruj mi da nisi ni prvi ni zadnji koji tu nesto pametuje i izmislja gluposti. Normalna raja zna dobro kakav sam, sta sam i sta radim a ovo ostalo... smijesno :icon_smile:

Budi mi pozdravljen ;)
 
Član
Halo ba vas dvojca steta sto niste na fb da stavim like :) :) isto ste dvije torokusice :) zezam se ;) manite ba prepucavanja ba ljudi stavam je ba. Pozz za obojcu ;)
 
Član
Iceman je napisao(la):
Dino burazeru, nemam ja vremena za tebe i tvoje umisljenje situacije niti mi pada na pamet da se raspravljam sa tobom preko foruma.

Misli sta hoces, vjeruj mi da nisi ni prvi ni zadnji koji tu nesto pametuje i izmislja gluposti. Normalna raja zna dobro kakav sam, sta sam i sta radim a ovo ostalo... smijesno :icon_smile:

Budi mi pozdravljen ;)

Nije ovdje ništa bilo umišljeno niti izmišljeno, za sve što sam rekao i napisao imam argumente i dokaze.

Postavio sam konkretna pitanja ne samo tebi, ali eto ti si se vjerovatno osjetio prozvanim pa si pokušao odgovoriti ,ali sve nešto tamo-vamo nijednog konkretnog odgovora. I čim se nema argumenata onda počne ova šuplja priča kao što je ovaj tvoj zadnji post. Ali eto pošto svi znamo ko si i šta si ovo sve mi nije nimalo čudno! Samo mi je čudno što ostali ljudi šute, npr organizatori, takmičari, svi ostali koji su mene zvali i govorili da neće doći na moj event ako Madžid ima ikakve veze sa organizacijom i td.

Pozz

Mensur84 je napisao(la):
Halo ba vas dvojca steta sto niste na fb da stavim like :) :) isto ste dvije torokusice :) zezam se ;) manite ba prepucavanja ba ljudi stavam je ba. Pozz za obojcu ;)

Ma nije mi bila namjera da se prepucavam, samo sam postavio konkretna pitanja radi boljitka svega ovoga čim se bavimo, ali eto očigledno to nekom smeta i nastavljaju raditi kako ne valja po nas takmičare. Mensooooo, veliki pozdrav i vidimo se :)
 
Top