DRAG RACE PREMAZ STAZE - ANKETA

DRAG RACE PREMAZ STAZE - ANKETA

Dali bi ste željeli da prvih 150-200 m staze bude premazano specijalnom masom za bolji grip ?


  • Total voters
    61
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
mislim da ovdje dosta ljudi mijesa smolom premazanu asfaltnu stazu sa specijalnim drag stazama koje su vise gumene nego asfaltne...
smola ipak u dobroj mjeri opterecuje auta, pa tako i ja mislim da dobar procenat uopste ne bi bio u stanju izdrzati ta naprezanja...
i ja sam za veziju pola - pola, u smislu da vozac sam ima izbor hoce li ili nece voziti na toj podlozi.. tako i ako sta pukne ostaje ona stara, sam pao sam se ubio ..

pozz
 
Član
Vidim super raspravu i to je dobro.
Serijski auto neće niti jedan puknut.
Pucat će na onima koji su nadrkavani a nisu odrađeni ostali bitni dijelovi.
Što se tiče širine slažem se , no koja pisata kod nas osim eventualno one u Osijeku je dovoljno široka da se bira hoćeš/nećeš vozit po smoli?
Ovo je tehničko pitanje i ispitivanje bila javnosti i vozača, ovu anketu ću pustiti na ostale forume da vidimo kako vozači dišu, jer ako ne krenemo dalje zakopat ćemo se na jednom jadnom prosjeku i kuda to vodi?
Kaže se ko stagnira taj propada....
Ne znam, pišite raspravljajte....glasajte...
 
Član
kamo lijepe srece da se bude smola stavljala,ko se boji pogona svog nek manje gasa daje i nema problema il nek nadogradjuje pogon....
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
guru je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
Edo Galic i Vlado Moravek svi 402 m preslajdraju,tako da njima treba smola cijelom duzinom...

Idelano bi bilo da svaka staza ima sirine i da onaj ko ne zeli da vozi na smoli moze da vozi i na asfaltu,kao na KOE sto je,jer auta sa awd pogonom bi tesko "prezivjela" agresivan start na smoli...

Srđane, dovodiših u zabludu ovim pitanjem (barem većinu). Ne znaju ljudi šta bi im se desilo s pogonom na toj smoli. Objasni im malo pa ih onda pitaj da glasaju. Pet auta u nas (Balkan) može kvalitetno odvoziti na toj smoli. Ostalo bi završilo na .... (otpadu).
80% ih ne bi ni moglo poći, a ostalim bi se većinom raspala transmisija i ostalo do točkova.

ali Guru ja nisam pokrenuo temu i glasanje,Tomeck je zamolio da se napravi ta anketa i ja sam to uradio,nije moja ideja da se anketira smola nego Tomeckova,ja sam samo tehnicko pitanje glasanja rijesio :)

Sorry ćaća, tek sam sad vidio da je tomek postavio topic.

Btw. auta do 200 Ks ne bi mogla ni poći na toj smoli. Ali o čemu pričate kad je to van naše financijske moći još 294,73322222 godina (svjetlosnih)
 

IGY

Član
bez OT, nadalje ko bude ista pisao a da nije vezano za topic ide ban na 24h, ovo su neke bitnije teme i rasprave stoga djeco i spameri imate off topic i tamo spamajte
i da ovo se tice vozaca, koji voze a ne posmatraca koji gledaju,
:icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:
 
Član
Iskreno pojma nemam kako bi se auto ponasao na toj podlozi, mogu predpostaviti, al dok ne probam, ne znam.

Pa u skladu s tim ne znam ni jel to dobro il lose...
 
Član
silverstar je napisao(la):
mislim da ovdje dosta ljudi mijesa smolom premazanu asfaltnu stazu sa specijalnim drag stazama koje su vise gumene nego asfaltne...
smola ipak u dobroj mjeri opterecuje auta, pa tako i ja mislim da dobar procenat uopste ne bi bio u stanju izdrzati ta naprezanja...
i ja sam za veziju pola - pola, u smislu da vozac sam ima izbor hoce li ili nece voziti na toj podlozi.. tako i ako sta pukne ostaje ona stara, sam pao sam se ubio ..

pozz

pola-pola
 
Član
sreto je napisao(la):
ja sam vise za smolu,a ako ce i pucati pa nek puca majku mu kako mislimo napredovati a ne prateci standarde,jedne godine bi se raspalo 20 mjenjaca i diffova ,druge 10 i trece mozda 2 i tako bi svi malo vise obratili i na tu stavku i to je to.ovo je ovde balkan dok ne pukne ne mjenja se:lol:

Slažem se sa Sretom u potpunosti. A i ta "smola" odnosno VHT masa nije bog zna kakva mudrolija bogamu ko da je radioaktivni plutonij!

Samo vi recite gdje toga ima ja cu se založiti da je kupimo i polijemo odmah u 4 tom mjesecu! Pa ako će pucati nek puca :cool:
 
Početnik
a da Vam se to nebi desavalo tu je Vas Quaife mjenjaci i diferencijali , PowerFlex nosaci motora / seleni i Sachs Performance kvacila , KW suspensions..


Jest da nema sastavljanja auta za 2000KM vise ali ...


i ja sam za premaz staze, jer kad je u pitanju konstruisanje auta dobije se na mostu izgubi na cupriji.

doduse vecina BiH drag automobila sve ostale komponente drzi stock ( pa i kvacilo ) dok snaga motora ide i do 2x sto je nezamislivo ...

vecina tuninga se svodi na neki motor od automobila novije generacije ( npr golf 1 sa 1.8t motorom, malo vecom turbinom , diznama i mozda nitro system ) dok mjenjac /diff, poluosovine ostaju stock , dalje se sve izvadi iz auta, u autu se ostavi stokrla za sjedenje brzinomjer i obrtomjer i to je to... kocnice rijetko do dira, ovjes se brusilicom steluje i to je to...


tako da ovaj sport treba ostaviti naziv 402streetrce (pa pravilima ostaviti samo stock aute ili sa minimalnim preradama kao sto je na brdu N klasa ) a sve ostale bacit u PRO klasu pa ko ima vise para neka ide brze....

Nefer je da se trkaju jedan kadet i jedan porsche koji je manje vise stock( mozda remap i nitro system i koji kao takav ide u kinu i vraca se na svojim tockovima uz ukljucen klima uredjaj i audio system ) i neki kadet , golf, bmw , audi kojem je samo 50% limarije stock....

just my 0.02€
 
Član
muha je napisao(la):
a da Vam se to nebi desavalo tu je Vas Quaife mjenjaci i diferencijali , PowerFlex nosaci motora / seleni i Sachs Performance kvacila , KW suspensions..


Jest da nema sastavljanja auta za 2000KM vise ali ...


i ja sam za premaz staze, jer kad je u pitanju konstruisanje auta dobije se na mostu izgubi na cupriji.

doduse vecina BiH drag automobila sve ostale komponente drzi stock ( pa i kvacilo ) dok snaga motora ide i do 2x sto je nezamislivo ...

vecina tuninga se svodi na neki motor od automobila novije generacije ( npr golf 1 sa 1.8t motorom, malo vecom turbinom , diznama i mozda nitro system ) dok mjenjac /diff, poluosovine ostaju stock , dalje se sve izvadi iz auta, u autu se ostavi stokrla za sjedenje brzinomjer i obrtomjer i to je to... kocnice rijetko do dira, ovjes se brusilicom steluje i to je to...


tako da ovaj sport treba ostaviti naziv 402streetrce (pa pravilima ostaviti samo stock aute ili sa minimalnim preradama kao sto je na brdu N klasa ) a sve ostale bacit u PRO klasu pa ko ima vise para neka ide brze....

Nefer je da se trkaju jedan kadet i jedan porsche koji je manje vise stock( mozda remap i nitro system i koji kao takav ide u kinu i vraca se na svojim tockovima uz ukljucen klima uredjaj i audio system ) i neki kadet , golf, bmw , audi kojem je samo 50% limarije stock....

just my 0.02€

Ma potpiščina! Svaka cast muha malo si spustio sve na zemlju prvo mene pa i sve ostale! Po meni ja spadam u one koji bi nabudžili motor ali sve ostalo stock kad se sta moze da se odradi, ali sam također za smolu za one ljude koji imaju vise novca za sve performance djelove, i ujedno sam za unapređenje SR scene u bih i priblizavanjem svjetskim uvjetima ujedno i posjetu drugih zemalja! Jedino porsche i kadett ko je porsche-u kriv sto se doso utrkivat hahahahha :lol: :lol: sala!
 
Član
za,,,,jednostavno nakon teksta a4 stranice sam odustao da više pišem jer vidim da to ne vodi nikuda,,,,nažalost!!!!

cnic_gsi je napisao(la):
muha je napisao(la):
a da Vam se to nebi desavalo tu je Vas Quaife mjenjaci i diferencijali , PowerFlex nosaci motora / seleni i Sachs Performance kvacila , KW suspensions..


Jest da nema sastavljanja auta za 2000KM vise ali ...


i ja sam za premaz staze, jer kad je u pitanju konstruisanje auta dobije se na mostu izgubi na cupriji.

doduse vecina BiH drag automobila sve ostale komponente drzi stock ( pa i kvacilo ) dok snaga motora ide i do 2x sto je nezamislivo ...

vecina tuninga se svodi na neki motor od automobila novije generacije ( npr golf 1 sa 1.8t motorom, malo vecom turbinom , diznama i mozda nitro system ) dok mjenjac /diff, poluosovine ostaju stock , dalje se sve izvadi iz auta, u autu se ostavi stokrla za sjedenje brzinomjer i obrtomjer i to je to... kocnice rijetko do dira, ovjes se brusilicom steluje i to je to...


tako da ovaj sport treba ostaviti naziv 402streetrce (pa pravilima ostaviti samo stock aute ili sa minimalnim preradama kao sto je na brdu N klasa ) a sve ostale bacit u PRO klasu pa ko ima vise para neka ide brze....

Nefer je da se trkaju jedan kadet i jedan porsche koji je manje vise stock( mozda remap i nitro system i koji kao takav ide u kinu i vraca se na svojim tockovima uz ukljucen klima uredjaj i audio system ) i neki kadet , golf, bmw , audi kojem je samo 50% limarije stock....

just my 0.02€

Ma potpiščina! Svaka cast muha malo si spustio sve na zemlju prvo mene pa i sve ostale! Po meni ja spadam u one koji bi nabudžili motor ali sve ostalo stock kad se sta moze da se odradi, ali sam također za smolu za one ljude koji imaju vise novca za sve performance djelove, i ujedno sam za unapređenje SR scene u bih i priblizavanjem svjetskim uvjetima ujedno i posjetu drugih zemalja! Jedino porsche i kadett ko je porsche-u kriv sto se doso utrkivat hahahahha :lol: :lol: sala!
ovo s lovom ti ne stoji baš najbolje!!!
 
Član
Smisao pravillika po vremenima je da Kadett stane na crtu sa serijskim Porsheom tako da naklapanja o stock ne stock ovdje ne stoje.
 
Član
Kod nas je street race scena takva kakva je,ljudi nemaju para ukljucujuci i mene pa za neke parice nesto pravim,slazem se da ne treba da sve bude stock ali raja nemaju para da sad uvaljuju motore i nove mjenjace itd,poenta je da se ljudi trkaju sa svakodnevnim autima sa malo para jer to vole i cao ....Premaz je dobra stvar ja sam za,i race se vozi na svoju odgovornost pa ako sta pukne pukne...
 
Član
he he ja imam ekskluzivne vijesti povodom trka i to veoma pozitivne ali necu da ih iznosim prije organizatora.:D

:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top