DRAG RACE PREMAZ STAZE - ANKETA

DRAG RACE PREMAZ STAZE - ANKETA

Dali bi ste željeli da prvih 150-200 m staze bude premazano specijalnom masom za bolji grip ?


  • Total voters
    61
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Anketno pitanje glasi:
Dali bi ste željeli da prvih 150-200 m staze bude premazano specijalnom masom za bolji grip ?

Molim Vas odgovore: DA / NE / NE ZNAM

Pozdrav,

Zamolio bih da ne glasaju oni koji nemaju veze sa trkama i koji ne ucestvuju na istim.Hvala.
 
Član
za sada želim samo vidjeti interes i odgovore kako bi se znali dalje postaviti.
Molim samo odgovore radi boljeg praćenja i ako ADMINISTRATOR može ovo urediti kao anketu bilo bi super.
 
mozda do nekih 50 tak metara.....to za 150 ili 200metaran je uzaludno bacanje novca....mislim nemamo mi bolida da slajdraju tu distancu......
 
Član
Edo Galic i Vlado Moravek svi 402 m preslajdraju,tako da njima treba smola cijelom duzinom...

Idelano bi bilo da svaka staza ima sirine i da onaj ko ne zeli da vozi na smoli moze da vozi i na asfaltu,kao na KOE sto je,jer auta sa awd pogonom bi tesko "prezivjela" agresivan start na smoli...
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Edo Galic i Vlado Moravek svi 402 m preslajdraju,tako da njima treba smola cijelom duzinom...

Idelano bi bilo da svaka staza ima sirine i da onaj ko ne zeli da vozi na smoli moze da vozi i na asfaltu,kao na KOE sto je,jer auta sa awd pogonom bi tesko "prezivjela" agresivan start na smoli...

Srđane, dovodiših u zabludu ovim pitanjem (barem većinu). Ne znaju ljudi šta bi im se desilo s pogonom na toj smoli. Objasni im malo pa ih onda pitaj da glasaju. Pet auta u nas (Balkan) može kvalitetno odvoziti na toj smoli. Ostalo bi završilo na .... (otpadu).
80% ih ne bi ni moglo poći, a ostalim bi se većinom raspala transmisija i ostalo do točkova.
 
uredu je to srdjane....al samo njih dvojica...kako ti kazes to bi bio K.O udarac za transmisiju,onda je mozda bolje da ostane kako jeste jer nebi se stiglo premazivati svaka pista na odrzavanu SR-ova i time nebi bile sve regularne trke,i mozda je ipaq bolje da se ljudi pripremaju odabirom guma i njihovim pritiskom,nego da ih na kraju katapultiramo gumenim spagama...al opet nebi da se mijesam i razvlacim temu,ipak si iskusniji u mnostvu tome oko drag-a....
back to topic!!!!!!!!!!!
 
Član
moje laicko misljenje je da je to bespotrebno za nasu Scenu utrka, jer se naprste jedne ruke moze prebrojati auta koja imaju pojacane mjenjece i sve ostalo. koliko znam da samo slikovi jako puno stete lameli, mjenjacu i svemu pratecem, a kamoli ovo. Ako sam se gdje provalio jbg.;)
 
Član
ja sam vise za smolu,a ako ce i pucati pa nek puca majku mu kako mislimo napredovati a ne prateci standarde,jedne godine bi se raspalo 20 mjenjaca i diffova ,druge 10 i trece mozda 2 i tako bi svi malo vise obratili i na tu stavku i to je to.ovo je ovde balkan dok ne pukne ne mjenja se:lol:
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Edo Galic i Vlado Moravek svi 402 m preslajdraju,tako da njima treba smola cijelom duzinom...

Idelano bi bilo da svaka staza ima sirine i da onaj ko ne zeli da vozi na smoli moze da vozi i na asfaltu,kao na KOE sto je,jer auta sa awd pogonom bi tesko "prezivjela" agresivan start na smoli...

potpis! neka prevuče nopr 2 trake po metar... nema potrebe ččitavom širinom:cool::cool:
 
Član
guru je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
Edo Galic i Vlado Moravek svi 402 m preslajdraju,tako da njima treba smola cijelom duzinom...

Idelano bi bilo da svaka staza ima sirine i da onaj ko ne zeli da vozi na smoli moze da vozi i na asfaltu,kao na KOE sto je,jer auta sa awd pogonom bi tesko "prezivjela" agresivan start na smoli...

Srđane, dovodiših u zabludu ovim pitanjem (barem većinu). Ne znaju ljudi šta bi im se desilo s pogonom na toj smoli. Objasni im malo pa ih onda pitaj da glasaju. Pet auta u nas (Balkan) može kvalitetno odvoziti na toj smoli. Ostalo bi završilo na .... (otpadu).
80% ih ne bi ni moglo poći, a ostalim bi se većinom raspala transmisija i ostalo do točkova.

ali Guru ja nisam pokrenuo temu i glasanje,Tomeck je zamolio da se napravi ta anketa i ja sam to uradio,nije moja ideja da se anketira smola nego Tomeckova,ja sam samo tehnicko pitanje glasanja rijesio :)
 
Početnik
moje misljenje je NE,iako JOS nisam nastupao na utrkama (zbog godina naravno tek 18god neki dan) ali planovi postoje...dakle kolko sam ja inf pune FULL SLICK gume nisu dozvoljene,doz su slickovi sa DOT ili E oznakom dakle cestovni slickovi,ispravite me ako griijesim..jer ipak ljepse je gledati kako neki tamo XX nema trakciju ni u 3 ili 4 brzini...a tako je lijepo pogledati i one VRHUNSKE MAJSTORE koji negube trakciju nikako...napisa se ja jbt al ipak MOJE MISLJENJE;)
 
Član
ako se ide na tretiranje staze, treba se ostaviti i "suhi" start, jer se mnogi slabiji auti izgube na startu, a da ne pričam o pucanju svega i svačega...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top