Drag Masters "Adria"

Drag Masters "Adria"

Član
opaa ;), ove kazne i nisu losa stvra za probijanje klase al isto toliko nije dobro jer pojedini takmicari nemaju sta trazit u nizoj klasi jer su na vrhu nje a isto tako sa boljom reakcijom bi vrlo lako probili u niyu s tim da bi probijali ne namjerno nego samo boljom reakcijom i vjerujem da bi mu kazna dosta drugacije pala nego nekom ko je namjerno vozio sporije pa probio:icon_rolleyes:
 
Član
Pa ja mislim da nije. U trku ne treba ići svako kao do sad nego onaj ko je spremniji , spretniji i možda malo srećniji. Na kraju svima je omogućeno da kroz nekoliko kvalifikacionih vožnji (najmanje 4 moguće ) poprave rezultat i pokažu da se mogu kvalifikovati ....
 
Član
Znači ja sad pređem 300 KM da dodjem na trku , uplatim 50 eura i odvezem 4 kvalifikacione vožnje i onda meni neko kaže nisi zadovoljio ajde mrš doma.
Zanimljivo, zaista zanimljivo.
 
Član
Prvo pitanje- Zasto se samo clanovi i uprava AK Hercegovina zale na ovaj pravilnik???
Drugo pitanje- Dali je iko od vas shvatio ovaj pravilnik ili pucate na prvu ???

Nemam nista sa ovim pravilnikom ali kad sam ga procitao vise puta shvatio sam da ce puno vise sanse imati trkaci koji zaokruzuju vremena na svojim autima koji precizno voze i ne kalkulisu a ne odgovara trkacima koji imaju puno brza auta a voze klasu ili dvije sporije kao sto je npr onaj maloljetni djecak sa shirocom u Mostaru pobijedio u klasi 17 cini mi se a drugi dan vozio niskih 15 , moj dobar drug Topic sa svojom Astrom ide niskih 14 pa cak ulazi i u 13 ali stalno izbacuje ljude u 15 klasi jer ima dovoljno snage i brzine da se igra sa njima.....Jeli to u redu???
 
Član
A daj mi reci kako bi se ti osjeco da s vozis kadeta od danke i odvozis recemo 15.3, 14.3, 13.3 i recemo imas 17 vrjeme klase i dodu ti i kazu nemozes sudjelovat na trci nego pakuj auto i pici kuci....
A to sto sam ja prvi napisao ovaj post nemora znacit da AK HERCEGOVINA ima nesto protiv drag master adria....
Pola ljudi to misli al neidu na trke pa nece da se petljaju....
A kad vec pisem mogu li i ja postavit jedno pitanje:

Gore negdje pise da ako probije se klasa kazna je 25e i mozes nastavit dalje... znaci u brzoj klasi vise nije 16 auta....
Ispravite me ako grjesim....
 
Član
Mrvica je napisao(la):
A daj mi reci kako bi se ti osjeco da s vozis kadeta od danke i odvozis recemo 15.3, 14.3, 13.3 i recemo imas 17 vrjeme klase i dodu ti i kazu nemozes sudjelovat na trci nego pakuj auto i pici kuci....
A to sto sam ja prvi napisao ovaj post nemora znacit da AK HERCEGOVINA ima nesto protiv drag master adria....
Pola ljudi to misli al neidu na trke pa nece da se petljaju....
A kad vec pisem mogu li i ja postavit jedno pitanje:

Gore negdje pise da ako probije se klasa kazna je 25e i mozes nastavit dalje... znaci u brzoj klasi vise nije 16 auta....
Ispravite me ako grjesim....
Pouceni iskustvima iz proslih sezona mislim da ce ovo samo uticati na klase 17,16 i 15 u ovim nizim daj boze da ima vise od 16 auta ali tesko. Mislim da bi se cijeli pavilnik trebao staviti na uvid pa da svi daju svoje misljenje da se nesto mijenja ili ne jer bi trebalo vecini udovoljiti mislim na vozace trkace i u brzim i u nizim klasama ako pravilnik nije dobar nek ga mijenjaju ali sad a ne deset dana prije trke....
 
Član
ove sezone bas je krenulo pucat po ledjima sporijih vozaca,a nikako da se pomirimo stim da nam oni scenu nose:icon_rolleyes:
 
Član
retro je napisao(la):
Mrvica je napisao(la):
A daj mi reci kako bi se ti osjeco da s vozis kadeta od danke i odvozis recemo 15.3, 14.3, 13.3 i recemo imas 17 vrjeme klase i dodu ti i kazu nemozes sudjelovat na trci nego pakuj auto i pici kuci....
A to sto sam ja prvi napisao ovaj post nemora znacit da AK HERCEGOVINA ima nesto protiv drag master adria....
Pola ljudi to misli al neidu na trke pa nece da se petljaju....
A kad vec pisem mogu li i ja postavit jedno pitanje:

Gore negdje pise da ako probije se klasa kazna je 25e i mozes nastavit dalje... znaci u brzoj klasi vise nije 16 auta....
Ispravite me ako grjesim....
Pouceni iskustvima iz proslih sezona mislim da ce ovo samo uticati na klase 17,16 i 15 u ovim nizim daj boze da ima vise od 16 auta ali tesko. Mislim da bi se cijeli pavilnik trebao staviti na uvid pa da svi daju svoje misljenje da se nesto mijenja ili ne jer bi trebalo vecini udovoljiti mislim na vozace trkace i u brzim i u nizim klasama ako pravilnik nije dobar nek ga mijenjaju ali sad a ne deset dana prije trke....
Zasto ja sada vec pisem o tome....
Jer nimalo nisam zlonamjeran dapace drago mi je otic na trku al s ovakvim pravilima da gazim do rijeke 600km pa da mi neko kaze eh j*i ga....
Nepada mi napamet...
A eto volio da neko jos od vozaca napise svoje misljenje a da nije iz ak hercegovina...
 
Član
Evo ja da nešto napišem mada sam iz AK Hercegovina koji da odgovorim na pitanje Retra, izgleda jedini ovdje brine za dobrobit vozača SR-a i zato se uvijek buni, vi stvarno meni tvrdite da je ovo pravilo dobro za vozače:icon_question:

Pa ljudi mi u klasama 17, 16 i 15 imamo po klasi po 30 vozača koji ne mogu ici brze od toga što idu i sad im nećemo dati ni to da voze :icon_question:

Smiješni ste do jaja.

Glupo pravilo, a od koga dolazi nije ni čudo. Koliko sam shvatio tu imaju prste Dasović i Božo Erak i ko zna ko još. Mislim da sam sve rekao. :icon_mad:
 
Član
retro je napisao(la):
Prvo pitanje- Zasto se samo clanovi i uprava AK Hercegovina zale na ovaj pravilnik???
Drugo pitanje- Dali je iko od vas shvatio ovaj pravilnik ili pucate na prvu ???

Nemam nista sa ovim pravilnikom ali kad sam ga procitao vise puta shvatio sam da ce puno vise sanse imati trkaci koji zaokruzuju vremena na svojim autima koji precizno voze i ne kalkulisu a ne odgovara trkacima koji imaju puno brza auta a voze klasu ili dvije sporije kao sto je npr onaj maloljetni djecak sa shirocom u Mostaru pobijedio u klasi 17 cini mi se a drugi dan vozio niskih 15 , moj dobar drug Topic sa svojom Astrom ide niskih 14 pa cak ulazi i u 13 ali stalno izbacuje ljude u 15 klasi jer ima dovoljno snage i brzine da se igra sa njima.....Jeli to u redu???

Dragane, evo da ti ja odgovorim na tvoje prvo pitanje: (iako je u najmanju ruku glupo pitanje)
Ne generaliziraj ljude koji pišu na forumu i ne svodi ih na klubove čiji su članovi. Malo si zastranio u svom pisanju.
Ja sam u primjedbi koju sam dao Boži iznio svoj OSOBNI STAV, a ne neke primjedbe moga kluba. Klub s tim nema ništa, a ni uprava.
Svoju primjedbu sam dao kao vozač koji je odvezao barem 150-200 utrka i znam o čemu sam pisao. Ti možda i ne znaš šta znači ubrzavati auto i visiti na vrhu klase. Kada se vozi na nož i na pobjedu sa protivnikom neminovno je da se desi da se probije klasa. A još za to da novčano budem odgovoran, da mi neko izbije još 50,00 KM iz džepa. Pa ako ti je to normalno, onda ti pojma nemaš o čemu ja pišem, a razmisli o čemu ti pišeš.
Što se tiče kome pogoduju pravila iz tog pravilnika, to su vozači koji voze 0,2-0,3 sporije od vrha klase. Oni sigurno ne mogu probiti klasu a dovoljno su brzi da uđu u finalne utrke.
A vama izgleda nešto opasno smeta onaj mali sa Širokom što je potamanio dvije klase u nas u Mostaru. Pa budite brži i bolji od njega pa vam neće smatati što mu je mama potpisala da vozi. šta vas žulja cccc?!?!?!
Što se tiče Božine utrke, nemam ništa protiv toga se se održi po bilo kojim pravilnima, naprotiv neka utrka što više. Ne bih ulazio u dublje analize i rasprave o ovim temama, ali mislim da ovaj pravilnik nije dobar.
U svakom slučaju želim Boži da mu utrka uspije i sretno.
 
ni ja nisam siguran koliki napredak i da li uopste napredak donosi ovaj pravilnik ..

top 16 jeste dobra ideja i bolje upuceni znaju da se vecina takmicenja tako vozi vani.. bitna razlika je pri tome da se klasifikacija auta vani vrsi po sasvim drugom sistemu, i zbog toga ja smatram da je ta ideja uz klasifikaciju po vremenskom indexu promasaj !

druga stvar su bracket voznje pobjednika klasa..
po ovome sto je napisano u izvodu iz pravilnika nije mi jasno koliko ce iznositi taj bracket (za neupucene ukratko - bracket je sistem gdje auta u razlicito vrijeme polaze sa starta, a pobjednik je ko prvi udje u cilj). hoce li bracket biti razlika u klasama npr. klasa 10 i klasa 16 - tacno 6 sec ili ce se uzimati najbolji ostvareni rezultat sa zarezom iza pune sekunde..
sta ako npr. pobjednik klase 16 realno moze 14.5, i u bracket voznji ide pun do kraja.. auto iz 10 sec klase nema sanse protiv njega jer bi moralo teoretski odvoziti 8.5 da bi pobjedilo...

mnogo je tu jos drugih nejasnoca, a sve se svode u glavnom na to da se taj sistem ne primjenjuje na klasifikaciju auta kakva je kod nas...

da me neko pogresno ne shvati, i ja se radujem svakoj trci, pogotovo u bih i ako bude na mahovljanima, stazi sa najboljim gripom u regiji, i doci cu i da vozim kakav god pravilnik bio, ali namjera ovih mojih opaski je da se organizatori tog takmicenja zapitaju jeli to stavrno korak naprijed ili ne ... licno mislim da ne
 
Član
ja mislim da svako treba da ima svoje misljenje ali neki ljudi pet godina voze klasi 17 ili 16 i nigdje se ne pomjeraju pa dokle vise i jos probiju tri klase nebi li pricali al sam ga odero i onog u 17 i onog u 16 a i mogao sam onog u petnaest al jbg... situacija je da nema lov e za nesto perfekt al daj malo se svako moze potruditi da vozi bolje...netreba puno... lako je laprdati na forumu ovo no ljudi TREBA NESTO NAPRAVITI pa kakav god pravilnik....
 
Član
Lokaciju Beogradskog Drag Masters eventa možete pogledati na sljedećem snimku

http://www.youtube.com/watch?v=xDdb0t4IKXs


radi se o pravcu nakon što se jugić ispravi odmah na početku....a pravac je dugačak 1150 i širok 15 metara

Navak poligon u Pećincima na pola puta Beograd - Novi Sad. Nov asvalt , odlična logistika....;)

Skica je priložena
 
Top