Dpf off i stage 1

Dpf off i stage 1

Član
Ja sam uvjeren da se mapa mora ponovo raditi.
Moje licno iskustvo je da sam imao istu situaciju, znaci auto samo mapirano na stage 1, tada nisam dirao ni egr ni dpf. Nakon godinu dana sam radio dpf i egr off i auto je bukvalno bio kao da je na fabrickoj mapi, te sam
nakon toga ponovo morao uraditi remap na stage 1. Nakon toga sam skinuo zadnji lonac gdje sam vjerovao ili ne osjetio da auto opet malo slabije ide.
Zato vjerujem da svaka promjena sto se izduva tice utice na "performanse" auta i zahtjeva adaptaciju softwera
 
Član
Ja sam uvjeren da se mapa mora ponovo raditi.
Moje licno iskustvo je da sam imao istu situaciju, znaci auto samo mapirano na stage 1, tada nisam dirao ni egr ni dpf. Nakon godinu dana sam radio dpf i egr off i auto je bukvalno bio kao da je na fabrickoj mapi, te sam
nakon toga ponovo morao uraditi remap na stage 1. Nakon toga sam skinuo zadnji lonac gdje sam vjerovao ili ne osjetio da auto opet malo slabije ide.
Zato vjerujem da svaka promjena sto se izduva tice utice na "performanse" auta i zahtjeva adaptaciju softwera
Ovoga se i bojim, znaci najbolje bi bilo citav izduv da zavrsim pa dpf off pa opet mapa...

mozes vozit dok ne zapocne regeneraciju, onda obrises gresku.
Ali trebas uraditi samo dpf off
Ovo bi mi najdraze bilo da ne dajem opet pare na mapu jer sam zadovoljan samo jos zvuka malo..
 
Član
Ja sam napisao svoj slucaj s tim da je kod mene bio vw 1.9 tdi PD, sad opet kao sto kolega allroad kaze, moguce da ima razlike od auta do auta. On se opet bolje kuzi u te stvari.
Nije zgoreg da i ti napises konkretno o kojem autu se radi
 
Član
Dpf kad je ispravan tek je restrikcija na stage 2+
Sve sto skines sa izduva, i napravis sto bolje prelaze izmedju oblika, poboljsat ce otklon temperature i laksi prolaz toplog zraka.
Manje temperature izduvnog sistema = lakse i sigurnije postizanje snage.
 
Član
E, nista lakse od tog , rijecnik u ruke i uci !!;), ali iz prilozenog se vidi da i kojih desetak konja vise , bas i nije neki uspijeh kad se izracuna rad i matrijal ,
to je moje misljenje sto nemora biti tocno !;)
Mozda i bih da me u školi nisu učili francuski hahahaha

Ma mene snaga ne interesuje, ne bih ja izduv zbog snage nego čisto malo buke kad dam gas.

Zato me interesuje hocel uticati na trenutnu mapu pa ga moram opet raditi ili to ne igra ulogu.
 
Član
Ne bi trebalo uticati.Dio za mapu, nije na istoj lokaciji kao i dio za dpf.
Jedino kao tuner ocita VR Original fajl pa uradi dpf off na njemu obrisat ce ti stage 1.
ako uradi dpf off na tvom fajlu, nema sta da bude razlika.
 
Član
Ne bi trebalo uticati.Dio za mapu, nije na istoj lokaciji kao i dio za dpf.
Jedino kao tuner ocita VR Original fajl pa uradi dpf off na njemu obrisat ce ti stage 1.
ako uradi dpf off na tvom fajlu, nema sta da bude razlika.
A nisam mislio da utice na mapu u smislu da je ponisti, nego zbog parametara i to, izduv protocniji
 
Top