DPF Filter odrzavanje

DPF Filter odrzavanje

DA li je dovoljno dva puta mjesecno voziti autoputem 20 min izmedju 2500rpm i 3000rpm da se produzi radni vijek DPF filtera(posto se vecinu vremena u gradu vozi auto)?
 
DA li je dovoljno dva puta mjesecno voziti autoputem 20 min izmedju 2500rpm i 3000rpm da se produzi radni vijek DPF filtera(posto se vecinu vremena u gradu vozi auto)?
Ma dovoljno,nego šta već:Dnemoj ga ulijeniti pa da se upali kontrolna sijalica (tada je već filter zasićen,a to je dovoljno da senzori jave
Samoregeneracija (samočišćenje) se vrši na taj način da se motor dovede na radnu tempereturu i onda se ispališ na autoput i tjeraš ga što većim brojem obrtaja nekoliko kilometara kako bi došlo do spaljivanja nakupljenih čestica u DPF-u :D
 
Poslednja izmena:
Ma dovoljno,nego šta već:Dnemoj ga ulijeniti pa da se upali kontrolna sijalica (tada je već filter pun,3-4 grama a to je dovoljno da senzori jave
Samoregeneracija (samočišćenje) se vrši na taj način da se motor dovede na radnu tempereturu i onda se ispališ na autoput i tjeraš ga što većim brojem obrtaja nekoliko kilometara kako bi došlo do spaljivanja nakupljenih čestica u DPF-u :D
saltam ja i po gradu na 2500rpm(nekad i vise:)),trudim se sto dinamicnije vozit koliko grad dozvoljava,a i ne volim ga peglat da krepaje:D
 
Član
vozi do granice 3500rpm bar 2-3 puta mjesecno da izbaci sve nakupljeno a kada se upali lampica grijaca znaj da je dpf vec poprljav i treba ga na auto put u blokadu 15km da regenerise cestice :D samo ga nemoj lijeniti previse i nemas brige :car8:
 
Ako ga ulijeniš,lampica će se upaliti kad se već napuni 3-4 grama čestica i tada ti još uvijek možeš vršiti regeneraciju oštrijim režimom vožnje a ako ignorišeš paljenje lampice pa nastaviš tako voziti,teško tebii:D:Dmorat ćeš ga u servis voziti da ga oni regenerišu jer će se filter zapušiti :doctor::jawdrop::D
 
Član
Ja bolju stvar uradio nisam, nego sto sam izvadio to sranje. Bio sam primoran pa sam platio 600€ umjesto 150-200€ ovdje u bosni ali eto, kazem ne zalim. Jer je poslije toga auto bio neprepoznatljiv. Bolje je isao, potrosnja je pala, sta vise traziti
 
Član
Ja bolju stvar uradio nisam, nego sto sam izvadio to sranje. Bio sam primoran pa sam platio 600€ umjesto 150-200€ ovdje u bosni ali eto, kazem ne zalim. Jer je poslije toga auto bio neprepoznatljiv. Bolje je isao, potrosnja je pala, sta vise traziti
ma ima i kod nas fora da se sredi za 15-20KM i znam 2-3 majstora koji to rade i znam i sam foru al mnogi se boje ;) to uraditi i licno znam postupak :D bilo je oko 2000KM dpf ili 200KM kod lika i nakraju posavjetujem se sa jos jednim majstorom i posalje me kod kolege i sredimo to :D
 
Ja bolju stvar uradio nisam, nego sto sam izvadio to sranje. Bio sam primoran pa sam platio 600€ umjesto 150-200€ ovdje u bosni ali eto, kazem ne zalim. Jer je poslije toga auto bio neprepoznatljiv. Bolje je isao, potrosnja je pala, sta vise traziti
Koje auto i zasto 600e? Kod mene je Peugeot 308, doduse poprilicno novo auto 2012. Oko 110k na satu ali ima nekakvu Antituning zastitu da se ne moze caprkat ecu preko obda pa pretpostavljam da ne da ni to softversko gasenje komponenti. Pa pomislih da nije i kod tebe auto s ovim sranjem, jer za sto god sam pitao ( egr off, fap off,remap) svi su rekli da je mnogo akuplje za ovo auto.
 
Član
Koje auto i zasto 600e? Kod mene je Peugeot 308, doduse poprilicno novo auto 2012. Oko 110k na satu ali ima nekakvu Antituning zastitu da se ne moze caprkat ecu preko obda pa pretpostavljam da ne da ni to softversko gasenje komponenti. Pa pomislih da nije i kod tebe auto s ovim sranjem, jer za sto god sam pitao ( egr off, fap off,remap) svi su rekli da je mnogo akuplje za ovo auto.

A6 3.0 tdi 2005 god
 
Član
FAP OFF!!! Prije tacno godinu dana sam skinuo FAP sa 307, nikakvih problema nemam sa autom za sada. Kao sto ti Armin rece, auto bolje ide, potrosnja je manja.. i ne mislis se ;)
 
Top