dodatna dozvola za voznju posllije 23h mladim licima

dodatna dozvola za voznju posllije 23h mladim licima

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

LSD

Član
pozz;
ovako....juce cujem pricu da je moguce dobti posebnu dozvolu(licencu) za voznju poslijie 23h licima mladjim od 23 godine...
valjda su uslovi "drzavni ispit(KV vozac),posjedovanje vozacke dozvole duze od 2 godine i potvrda iz firme da si zaposlen kao vozac"..
te s tim papirima ides u ministarstvo saobracaja.pravis molbu za izdavanje te licence i onda ti "prasinari" mogu da lizu dupe po pitanju kaznii za voznju poslje 23 h......

e sad ja sam googlao i nisam uspio naci potvrdnu informaciju.....
zna li neko vishe o ovome???
 
Član
LSD je napisao(la):
pozz;
ovako....juce cujem pricu da je moguce dobti posebnu dozvolu(licencu) za voznju poslijie 23h licima mladjim od 23 godine...
valjda su uslovi "drzavni ispit(KV vozac),posjedovanje vozacke dozvole duze od 2 godine i potvrda iz firme da si zaposlen kao vozac"..
te s tim papirima ides u ministarstvo saobracaja.pravis molbu za izdavanje te licence i onda ti "prasinari" mogu da lizu dupe po pitanju kaznii za voznju poslje 23 h......

e sad ja sam googlao i nisam uspio naci potvrdnu informaciju.....
zna li neko vishe o ovome???

ko ti je spominjao drzavni uopste ti ak se zaposlis i radis iza 11 navece tj zavrsavas s poslom, ili treniras negdje dalje i tak izvadis samo potvrdu da si zaposlen ili da treniras iza 11 i rijeseno nikakav drzavni ti ne treba i da, ne moras biti zaposlen kao vozac niti imati vozacku duze od 2 godine
 
nisam nista cuo o ovome, ali pitanje je koliko bi to valjalo .....
Ionako se danas divlja nenormalno, jos ako to omoguce iza 23h, alkohol + neiskusan vozac, pravi jadi, ali kome nije do zivota sto da ne....
I da, vidim da je samo za KV vozace, ali bice tu i stela da ih dobije bilo ko, samo ako se procuje....
 

LSD

Član
iskreno...
treba da pocnem raditi na dostavni....vozim tuzla-sarajevo...odavde krecem oko 2:00h....
a imam 20 goodina....
bilo momaka koji su radili prije mene i placali kazne...s to sto kazes da ce biti stela..ima i sad....
zna li neko adresu gdje se nalazi federalno ministarstvo saobracaja....da odem sutra i da pitam kod njih

c0d14c je napisao(la):
ko ti je spominjao drzavni uopste ti ak se zaposlis i radis iza 11 navece tj zavrsavas s poslom, ili treniras negdje dalje i tak izvadis samo potvrdu da si zaposlen ili da treniras iza 11 i rijeseno nikakav drzavni ti ne treba i da, ne moras biti zaposlen kao vozac niti imati vozacku duze od 2 godine

jest ako naletis na normalnog policajca....ili nenormalnog pa da se ganjas po sudu......
 
Član
LSD je napisao(la):
iskreno...
treba da pocnem raditi na dostavni....vozim tuzla-sarajevo...odavde krecem oko 2:00h....
a imam 20 goodina....
bilo momaka koji su radili prije mene i placali kazne...s to sto kazes da ce biti stela..ima i sad....
zna li neko adresu gdje se nalazi federalno ministarstvo saobracaja....da odem sutra i da pitam kod njih

c0d14c je napisao(la):
ko ti je spominjao drzavni uopste ti ak se zaposlis i radis iza 11 navece tj zavrsavas s poslom, ili treniras negdje dalje i tak izvadis samo potvrdu da si zaposlen ili da treniras iza 11 i rijeseno nikakav drzavni ti ne treba i da, ne moras biti zaposlen kao vozac niti imati vozacku duze od 2 godine

jest ako naletis na normalnog policajca....ili nenormalnog pa da se ganjas po sudu......





Sjedište:
Braće Fejića bb,
Mostar
Telefon: ++387 36 550-025
Fax: ++387 36 550-024
www.fmpik.gov.ba

Ured u Sarajevu
Alipašina 41
Sarajevo
Telefon: ++387 33 668-907
Fax: ++ 387 33 667-866
E-mail: fmpiksa@bih.net.ba
 
Licencu dobijas nakon sto dobijes posao, ja sam se je imao i imao medjunarodnu dozvolu...Nikada mi niko nije pravio probleme, cak i kad sam imao 19 godina obicno sam na put kretao iza 23 sata i nikada mi niko niti A nije rekao samo pogledaju vozacku vide kategorije i kazu sretan put ;)
 

LSD

Član
ne pricamo o klasicnoj licenci vozaca
imao sam je i ja(laziranu:icon_twisted: ).....ni mene nikad niko nije pitao nis kad sam bio s kamionom...ali sad.....
kombi...olovski lesinari.....kad saznam sta i kako onda postam ;);)
 
zen3dom je napisao(la):
nisam nista cuo o ovome, ali pitanje je koliko bi to valjalo .....
Ionako se danas divlja nenormalno, jos ako to omoguce iza 23h, alkohol + neiskusan vozac, pravi jadi, ali kome nije do zivota sto da ne....
I da, vidim da je samo za KV vozace, ali bice tu i stela da ih dobije bilo ko, samo ako se procuje....

Ne iskusan, pod utjecajem alkohola, prije 23 sata = isto sranje kao i poslije 23, tako da bezze pisete da je zakon u redu, kad nije nikako pomogao, osim da se popune dzepovi "lopova"!
 
Član
almir_gr je napisao(la):
zen3dom je napisao(la):
nisam nista cuo o ovome, ali pitanje je koliko bi to valjalo .....
Ionako se danas divlja nenormalno, jos ako to omoguce iza 23h, alkohol + neiskusan vozac, pravi jadi, ali kome nije do zivota sto da ne....
I da, vidim da je samo za KV vozace, ali bice tu i stela da ih dobije bilo ko, samo ako se procuje....

Ne iskusan, pod utjecajem alkohola, prije 23 sata = isto sranje kao i poslije 23, tako da bezze pisete da je zakon u redu, kad nije nikako pomogao, osim da se popune dzepovi "lopova"!

svaka cast almire reci im slazem se u potpunosti ;);)
 

LSD

Član
ogy....tek 20 sinak :p

nazalost danas nisam stigao otici u ministarstvo......
cim budem javim se :cool::cool:
 
Član
imas u tz ministarstvo za saobracaj, mozda ti oni mogu pomoci? sa sjeverne skrenes kod kipova lijevo i druga ulica lijevo skrenes, na desnoj strani se nalazi zgraada ministarstva.

a imas li polozen drzavni? ako imas, onda tek kad se zaposlis mozes dobiti licencu, tj iskaznicu, i pisat ce ime firme za koju vozis...
:icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top