dobra zarada

dobra zarada

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
ibizasa je napisao(la):
carina je 'ukinuta' (ne bukvalno) samo na nova vozila, izraz novo za automobil.. nesh sto se kupuje u autosalonu, nikad upotrebljivano (osim testiranja) a na polovna vozila ispod odrjedjene granice starosti je kao 'smanjena' a dodat neki lijevi trosak tako da si na istom ;-)

covjek u ovom slucaju jest u dobiti (ne bi radio da nije) ALI cifra koju si naveo, 19 000 (nabavna) a 30 000 (prodajna), smijesno, pa za 7-8 godina bi zaradio da cijeli zivot prstom ne mrdne a da raskosno zivi.

topli pozdrav :icon_smile:

haha slazem se

al nemislim da ce ga prodat

vec je u oglasima vise od mjesec dana

pozz ;)
 
Član
Ama covjece, lijepo je to "kad ne bi bilo", ali poreza i carine IMA i nemozes ih zaobici, mozes malverzirati da ih umanjis, ali vise ne govorimo o 100% cistom crno na bijelo poslu, nego i tu valja platiti! I znati kome dati itd.

A za kontejner s jednim autom nisam dosada znao, ako ima tako onda ok, inace idu 2-3 auta zajedno, 3999 dolara je bio kontejner.
 
@ibiza
ja sam govorio o polovnim vozilima sto se tice poreza i carine, ne vjerujem da ce neko kupit novo pa prodat kao polovno da bi zaradio nesto :lol:

bio je i koment ovo za policijsko oduzimanje pa kupovanje od njih to je lutrija i kod nas a ne kod njih to su izvanredni slucajevi....mi govorimo o obicnoj trgovini...

i da treca stvar budi zadovoljan kad zaradis i 500 po autu a milja i dvije ili u onim izvanrednim slucajevima i vise je po meni lutrija...
 
Početnik
trizex je napisao(la):
Ama covjece, lijepo je to "kad ne bi bilo", ali poreza i carine IMA i nemozes ih zaobici, mozes malverzirati da ih umanjis, ali vise ne govorimo o 100% cistom crno na bijelo poslu, nego i tu valja platiti! I znati kome dati itd.

A za kontejner s jednim autom nisam dosada znao, ako ima tako onda ok, inace idu 2-3 auta zajedno, 3999 dolara je bio kontejner.

neko govori nema arine neko govori da ima

vise ni ja neznam

al haj nema veze nek to ima

opet mozes auto ima za 25000km

i zarada mu je 5.000
 
Član
HoNdA_CiViC_ je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Ama covjece, lijepo je to "kad ne bi bilo", ali poreza i carine IMA i nemozes ih zaobici, mozes malverzirati da ih umanjis, ali vise ne govorimo o 100% cistom crno na bijelo poslu, nego i tu valja platiti! I znati kome dati itd.

A za kontejner s jednim autom nisam dosada znao, ako ima tako onda ok, inace idu 2-3 auta zajedno, 3999 dolara je bio kontejner.

neko govori nema arine neko govori da ima

vise ni ja neznam

al haj nema veze nek to ima

opet mozes auto ima za 25000km

i zarada mu je 5.000

Carine i poreza ima a znas kad ce zaraditi petaka-nikad!:lol:
 
Član
HoNdA_CiViC_ je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Ama covjece, lijepo je to "kad ne bi bilo", ali poreza i carine IMA i nemozes ih zaobici, mozes malverzirati da ih umanjis, ali vise ne govorimo o 100% cistom crno na bijelo poslu, nego i tu valja platiti! I znati kome dati itd.

A za kontejner s jednim autom nisam dosada znao, ako ima tako onda ok, inace idu 2-3 auta zajedno, 3999 dolara je bio kontejner.

neko govori nema arine neko govori da ima

vise ni ja neznam

al haj nema veze nek to ima

opet mozes auto ima za 25000km

i zarada mu je 5.000

samo nesto novo, bukvalno novo moze biti oslobodjeno carine ali pod uvjetom da je distributer registrovan u bazu kao i svaki uvezeni proizvod.. (baza-naziv za odredjeni spisak sa mnostvom informacija o odredjenim stvarima, haha, koristi se u poreznoj upravi kantona Sarajevo, opstina centar ;-);-);-))

btw, banalan primjer - picis gradom i naletis na bilbord, bum, nov automobil klima, abs, servo, el podizaci.. oprema folovi, + velikim slovima 'oslobodjen od placanja carine' :)
 
Član
Mislim da si mogao naci i bolje primjere dobre zarade.
Volio bih da vidim kako auto koji gore negdje - USA ili CAN kosta 15.000 bilo cijih dolara ispadne u BiH sa svim troskovima 20.000 KM, kako si ti izracunao
Izvini al to je u domenu paranormalnih sposobnosti...
Sustina je da ga je on manje platio nego sto si ti naveo.

No hard feelings
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top