dobra zarada

dobra zarada

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
neki dan sam vidio neku hondu dzipa sto se prodaje u oglasima
cijena 30.000 ja mislim da je 2004

evo tacnije
http://www.market.ba/oglas/154844

auto je fakat preskupo..uvezeno iz amerike
a taj isti auto mozda cak i ljepsi i sa manje km's vrijedi 15.000 dollara

15.000 x 1.2 = 18.000 km + 1000km za prevoz imas je u bosni za 19.000km

a ova budala cijeni svoju hondu 30.500:icon_question::icon_question:

covjek se izgleda bavi biznismom lol

evo i slika taj od 15.xxx

 
Član
Nije sve bas tako crno bijelo, dodas 1000km na cijenu i et to je sve sto treba, ima zavrzlama kilometar. Znam, prijatelj mi se bavio time pa mi je kukao.
 
Početnik
trizex je napisao(la):
Nije sve bas tako crno bijelo, dodas 1000km na cijenu i et to je sve sto treba, ima zavrzlama kilometar. Znam, prijatelj mi se bavio time pa mi je kukao.


"dodas 1000km na cijenu i et to je sve sto treba"


na sta mislsi??
 
N

nenad

HoNdA_CiViC_ je napisao(la):
neki dan sam vidio neku hondu dzipa sto se prodaje u oglasima
cijena 30.000 ja mislim da je 2004

evo tacnije
http://www.market.ba/oglas/154844

auto je fakat preskupo..uvezeno iz amerike
a taj isti auto mozda cak i ljepsi i sa manje km's vrijedi 15.000 dollara

15.000 x 1.2 = 18.000 km + 1000km za prevoz imas je u bosni za 19.000km

a ova budala cijeni svoju hondu 30.500:icon_question::icon_question:

covjek se izgleda bavi biznismom lol

evo i slika taj od 15.xxx


Napisao si iz amerike, nisi reko iz Kanade.
 
Član
carina, porez i sl. davanja (nebitno sto je sada djelimicno ukinuto, karikiram), mislis da iznose malo na auto iz 2004? :)
 
prvo jedan dolar = 1.48 KM
drugo prevoz 1000 $ aham very funny
trece ko sto ljudi rekose dodaj na to carinu i porez carinu koja je nesto minorno smanjena i da li je uopste....znaci dodas odokativno 30 % carine i poreza na to pa sracunaj grubo ispadne nesto vako
15000 * 1.48 =22200 KM +30% = priblizno 29 000 KM + nekog prevoza koji za onaj kontejner kosta ja mislim oko 3000 KM s tim da mozes dva auta stavi ili 3 nisam siguran to je nekih 31 000 i to bi se moglo nazvat nekom racunicom u koju nije ukljuceno da imas nekog ko ce ti to sve pogledat nece te zajebat itd itd .... mislim sve u svemu na kraju ispadne tu i neka dobit al to se moze na mnogo jednostavniji nacin radit hebes ameriku daleko je to a ista ti je zarada ako znas kako radit....naravno uvjek postoji nacina kako zaobic neka tu placanja al ovo gore je onako po iusu :lol:

EDIT : pardon nisam ti primjetio lokaciju...ako si ti gore to mnogo olaksava posao
 
Početnik
MagNum_VTDI_GTI je napisao(la):
prvo jedan dolar = 1.48 KM
drugo prevoz 1000 $ aham very funny
trece ko sto ljudi rekose dodaj na to carinu i porez carinu koja je nesto minorno smanjena i da li je uopste....znaci dodas odokativno 30 % carine i poreza na to pa sracunaj grubo ispadne nesto vako
15000 * 1.48 =22200 KM +30% = priblizno 29 000 KM + nekog prevoza koji za onaj kontejner kosta ja mislim oko 3000 KM s tim da mozes dva auta stavi ili 3 nisam siguran to je nekih 31 000 i to bi se moglo nazvat nekom racunicom u koju nije ukljuceno da imas nekog ko ce ti to sve pogledat nece te zajebat itd itd .... mislim sve u svemu na kraju ispadne tu i neka dobit al to se moze na mnogo jednostavniji nacin radit hebes ameriku daleko je to a ista ti je zarada ako znas kako radit....naravno uvjek postoji nacina kako zaobic neka tu placanja al ovo gore je onako po iusu :lol:

EDIT : pardon nisam ti primjetio lokaciju...ako si ti gore to mnogo olaksava posao


"drugo prevoz 1000 $ aham very funny"

nije ni 1000 vec je 800 to sam stavio ako bi se nesto povecalo al je 800 za sad

20,000.00 CAD = 23,727.19 BAM

kontener za jedno auto je 800$ = 950km

auto od 15.000$ + kontener 800$ = 19.950km

al kazu da nema da nema poreza, carine
opet auto mozes imat za 20.000km

i prodas za 30
10000 u dzep

al ako prodaa
 
Član
carina je 'ukinuta' (ne bukvalno) samo na nova vozila, izraz novo za automobil.. nesh sto se kupuje u autosalonu, nikad upotrebljivano (osim testiranja) a na polovna vozila ispod odrjedjene granice starosti je kao 'smanjena' a dodat neki lijevi trosak tako da si na istom ;-)

covjek u ovom slucaju jest u dobiti (ne bi radio da nije) ALI cifra koju si naveo, 19 000 (nabavna) a 30 000 (prodajna), smijesno, pa za 7-8 godina bi zaradio da cijeli zivot prstom ne mrdne a da raskosno zivi.

topli pozdrav :icon_smile:
 
Član
HoNdA_CiViC_ je napisao(la):
MagNum_VTDI_GTI je napisao(la):
prvo jedan dolar = 1.48 KM
drugo prevoz 1000 $ aham very funny
trece ko sto ljudi rekose dodaj na to carinu i porez carinu koja je nesto minorno smanjena i da li je uopste....znaci dodas odokativno 30 % carine i poreza na to pa sracunaj grubo ispadne nesto vako
15000 * 1.48 =22200 KM +30% = priblizno 29 000 KM + nekog prevoza koji za onaj kontejner kosta ja mislim oko 3000 KM s tim da mozes dva auta stavi ili 3 nisam siguran to je nekih 31 000 i to bi se moglo nazvat nekom racunicom u koju nije ukljuceno da imas nekog ko ce ti to sve pogledat nece te zajebat itd itd .... mislim sve u svemu na kraju ispadne tu i neka dobit al to se moze na mnogo jednostavniji nacin radit hebes ameriku daleko je to a ista ti je zarada ako znas kako radit....naravno uvjek postoji nacina kako zaobic neka tu placanja al ovo gore je onako po iusu :lol:

EDIT : pardon nisam ti primjetio lokaciju...ako si ti gore to mnogo olaksava posao


"drugo prevoz 1000 $ aham very funny"

nije ni 1000 vec je 800 to sam stavio ako bi se nesto povecalo al je 800 za sad

20,000.00 CAD = 23,727.19 BAM

kontener za jedno auto je 800$ = 950km

auto od 15.000$ + kontener 800$ = 19.950km

al kazu da nema da nema poreza, carine
opet auto mozes imat za 20.000km

i prodas za 30
10000 u dzep

al ako prodaa

jest da nema carine i poreza al ima!:lol::lol::lol:
 
nema kazu da nema poreza carine, porez ima uvjek osim ako auto ne uvlacis na invalidsku deklaraciju al onda ga nemos prodat 3 godine...carina je reducirana valjda sa 16% ili kolko vec na 13% odnosno ne znam jel reducirana....znaci slobodno dodaj taj iznos i da nisam znao da govoris o kanadskim dolarima, a za kontejner sam cuo da nema za jedno auto i da placas tako 2500 3000 KM za kontajnu u koju stane 2 3 auta...i pitanje je sto i sam kazes hocel on to uspjet prodat ovakav brend ko sto si naveo tesko .... pogotovo za takav iznos,,,bilo bi ga realno ovdje platit neke 23 24 k KMa ne 30
 
Početnik
MagNum_VTDI_GTI je napisao(la):
nema kazu da nema poreza carine, porez ima uvjek osim ako auto ne uvlacis na invalidsku deklaraciju al onda ga nemos prodat 3 godine...carina je reducirana valjda sa 16% ili kolko vec na 13% odnosno ne znam jel reducirana....znaci slobodno dodaj taj iznos i da nisam znao da govoris o kanadskim dolarima, a za kontejner sam cuo da nema za jedno auto i da placas tako 2500 3000 KM za kontajnu u koju stane 2 3 auta...i pitanje je sto i sam kazes hocel on to uspjet prodat ovakav brend ko sto si naveo tesko .... pogotovo za takav iznos,,,bilo bi ga realno ovdje platit neke 23 24 k KMa ne 30


",bilo bi ga realno ovdje platit neke 23 24 k KMa ne 30"

slazem se
i ja ako bi ikad dovuko neko auto mozda bi trazio da zaradim mozda hiljadu il dvije al ne 8..do 10

ipak je to bosna nije ga lahko prodati

ma ima kontejner za jedno auto
mozda nema iz USA aal odavde ima
jaran mi slao prosle godine
nekog sportskog dzipa
 
Član
Sto se toliko prepirete oko toga??!!

Ako hocete uvest auto iz Amerike i zaraditi sve sto trebate jest naci covjeka koji ima odobrenje da ucestvuje u "policijskim aukcijama" tu se auto moze kupiti za djabe bukvalno.

npr. Mercedes ML (nisam siguran koji motor) 2002 godina kupljen za 3000$ sto je smijesno. Auto bilo vlasnistvo nekog kriminalca. Koji je kasnije "pao" i vozilo policija zaplijenila i na kraju prodala naravno. Nemozete vjerovati kakva je unitrasnjost a tek fele... cisti krom :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top