dobijanje pomoći na cesti u inostranstvu?

dobijanje pomoći na cesti u inostranstvu?

Član
pozz narode...
prije 5 dana odem na seminar u neum...
jucer ,zadnji dan seminara, zavrsilo se sve rano, i kontamo sta cemo , rekoh hajmo uzvodno jadranom...
i tako mi u auto i krenemo, jedna plaza, druga plaza, drugii grad, stignemo tako u makarsku...
i udjem na neki debilni parking, naidjem na neki kamen i isparam gumu nekih 2-3 cm..
13 godina vozim auto, nikad mi se nije probila guma a kamoli da je isparam...
naravno da ce se to dogoditi zato sto sam prije 3 mjeseca izvadio rezervnu da stavim plin...
u autu ona pjena za napuhati gumu, samo je dzaba potrosio...
skinem gumu i pravac vulkanizer, bio blizu, ne radi, nedjelja...
nadjem nekog momka, izvoza me po citavoj makarskoj, jedva nadjemo jednog da nam zamijeni gumu...
covjek nadje istu, ohrdanu polovnu i rece ja ne mogu dati ispod 500 kn...
jesi ti normalan 150 km za gumu, kaze ja ne mogu ispod..
sta cu, da je rekao 2000 kn ja bih dao, moram nazad kuci...

i sve kad sam zamijenio sjetim se HAK-a...
sad je moje pitanje: kakva je saradnja HAK-a i BIHAMK-a?
jeste vi imali slicnih iskustava u inostranstvu??
kako u tim slučajevima najbolje postupiti??
koliko naplacuje HAK ili bilo koji drugi inostrani savez svoje usluge??
 
Član
Nikakve saradnje jarane, bar ranije bilo nije. Tamo neke 2005./2006. sa drugom krenuo na more i prošli Metković opel kadetom 1.6d 88.god. i prije Ploča na nekih 20 KM pokvari nam se mjenjač. Stopali do ploča(najbližeg HAK servisa) lik otišao s nama da došlepa auto, pregledao i kaže biće popravak oko 700 KM. Lafo mora u Split ići po dijelove i tako to. BTW gule koliko mogu. Zato pripremi auto i rezervnu opremu koliko je više moguće i čuvaj se na putu, ljudi gule kožu s tijela kad čovjek u padnew u takvu situaciju. ;)
 
Član
postoji saradnja između svih autoklubova u europi, ali moraš biti član jednog od njih, recimo našeg bihamka, tj. postoji godišnja članarina u različitim iznosima koja može obuhvatati popravke i usluge vučne službe van BIH i to besplatno, malo se raspitaj u svom gradu tko može da te učlani u bihamk, vjeruj mi za godinu dana visina članarine je mizerna u odnosu na kakva sranja možeš naletit pogotovo nedjeljom u stranoj zemlji
 
Član
To je ta "usluga" na moru:icon_mad:

BIHAMK ima saradnju sa klubovima okolnih država...samo moraš biti član...
 
Član
ja mislim da je oko 30 KM clanarina godisnja u bihamku..i besplatno te slepa u stranoj zemlji.. :cool:
 
Član
šlepa ako si imao saobracajnu nesrecu a ako ti je auto u kvaru slepa te taj neki drugi autoklub do najblizeg servisa koji ce te oguliti naravno,a saradnja kao saradnja postoji ;)
 
Član
Nema tu nikakve saradnje, samo sreća da ne naletiš na derikožu, a za to su ti šanse 0.000001%
Skoro svi su bagra kad se nađeš u nevolji u bilo kojoj državi sa "stranim" tablicama nekadašnje ex YU. Žalosno. Jedina mi je utjeha u svemu tome da ja lično nisam imao loših iskustava i da sam par puta bio u prilici da pomognem ljudima sa "stranim" tablicama.
Baš prošle godine neki momak i Hrvatske u prolazu kroz BiH imao peh u blizini mog mjesta i imao sreću da naleti na nas. Popravili mu auto za turu pića u kafani, žao nam bilo momka, a bili fino raspoloženi.
 
Top