Dobar VW servis?

Dobar VW servis?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Koji je dobar auto servis u Sarajevu za VW, tacnije Golf IV TDI.
Kad kazem dobar auto servis mislim prije svega na to da imaju originalne dijelove a ne neke koji ce mi otici za 2 mjeseca, da su prihvatljivi cijenom koliko toliko od ASA-e , pozeljna bi bila i koliko toliko ljubaznost, ne treba niko igrati oko mene ali i ne zelim odnos kao da sam ja sa nekim ovce cuvao ili kao da ja tu dolazim da mi neko dzabe zamijeni dio.
Skoro sam kupio IV-u i cuo sam neke preporuke za Simanica sto se tice odrzavanja, ali su me odbili neljubaznoscu, a i dva puta su mi naplatili "ruke" a u sustini je jedan servis bio.
Ima li neko iskustva sa Saradisom, nacuo sam da su i kod njih originalni dijelovi za VW pa moze li ko sta vise reci o njima.
 
Član
Ti si legenda :cool:

Toliko je kanti od auta kod nas da bilo koji majstor koji zna bilo šta dobro radi, tako da niko neće neće igrati oko tebe, neće ti niko biti ljubazan.

Ja održavam auto kod Simanića već 5-6 godina i nemam primjedbi:icon_smile: taj servis ima toliko posla da njih boli k.... za tebe i tvoju lovu i za mene i moju lovu, ti si taj koji mora da se prilagođava ako hoće neku solidnu uslugu za solidne pare.

S obzirom da si tek kupio Golfa IV, a vjerovatno si vozio Golfa II , sad ti je sve skupo, nema više krajnica za 10 KM, lamele za 60 KM:icon_smile:

Drug to što tražiš teško ćeš pronaći, al si mi izgleda i nešto muhanat :icon_rolleyes:
 

xrx

Član
Na zalost ovo sto ti kaze elmo je istina. Kroz Sarajevo prolazi dosta auta i majstori mogu sebi dopustiti luksuz i da budu neljubazni i da ti podvale svasta jer im ti nista ne znacis. Ja imam opel i nemam ga gdje servisirati u Sarajevu upravo iz istih razloga, nego ga vozim u Zenicu. Ljudi te nece zaje**t, puno su ljubazniji i sve sto se trazi zato sto je manji grad i drugacije ponasanje bi im unistilo sve.
Moj savjet, ako ti nije mrsko, trazi van Sarajeva. Kiseljak je dosta blizu i ima dosta dobrih majstora... inace se prilagodjavaj sarajevskim majstorima
 
Član
Elmo "jarane" , procitaj jos jednom moj post, fino pise da ne ocekujem da se oko mene igra, vec cisto da se u konverzaciji zaobidje drskoca i neki ulicarski izrazi za koje ja nisam navikao, pogotovo ne kad dajem svoje pare. Rrazumijem da je vrijeme tesko, nekima plate nisu onolike kolike bi trebale biti, ali meni ne treba majstor kojeg cu se ja ustrucavati smijem li ga nesto sto je mozda za njega glupo a meni kao laiku nije bas jasno.
To sto u gradu ima kanti pa im se moze mene zaboli maslacak, i ja radim u firmi gdje kad je miran dan primim 50 telefonskih poziva i nikome ne govorim "JEBO TE" i slicno, cak sta vise persiram i mladje i starije, i drske i ljubazne...
I ne znam po cemu zakljucujes da je meni skup neki dio, jesam li se ja mozda zalio na skupocu? Mislim nemoj mi te suplje price gdje mi stavljas rijeci u usta da bi ti ispao neka faca na forumu ili slicno, ne poznajes me a iz mog komentara nisi mogao zakljuciti koliko ja imam ili nemam, prema tome mani se toga. Ako sam spomenuo da mi se ruke naplacuju dva puta za jedan posao to ne znaci da mi je odrzavanje golfa IV skupo, vec ne dozvoljavam da me neko levati, odnosno izvinjavam se, izlevatili su me jednom, vise nece, a i to jednom njima na obraz, meni je aposlutno cist pred svima.
A to da sam muhanat, pa vidi danas je vrijeme tako da je narod izgleda navikao na neljubaznost i da ga se nepostuje, pa cak i zavrce po djepu, ko se pobuni odmah je osjetlijv, sitnicav, skrt i sl. Vi takvi ocito niste dalje od Makarske vidjeli, da jeste znali bi kako se normalan svijet ponasa prema ljudima od kojih u jednu ruku zivi.
@xrx hvala na konkretnom odgovoru, vidjet cu jos za Saradis a i dobio sam preko PM-a kontakt jednog majstora pa cu i to pogledati.
 
Legend
Ovo da se ja moram nekom prilagodjavat u servisu ja se bas i nebih slozio sa tim.. Takodjer, vozim golf 2 kojeg fakticki ja mogu pravit (hvala Bogu) sve sto treba,ali kad je stari kupio seata, onda sam osjetio koja su djubrad ti majstori, pogotovo ovi bahati majstori sto elmo kaze da imaju posla tako da ne brinu za pojedince, ili kad dodjes sa nekim "sitnim" kvarom, za koji ti ne moze uzeti puno para a uzet ce mu puno vremena samo kaze ne radimo mi to (kao sto mi se desilo na golfu kada sam mjenjao letvu)..

zbog toga auto nikad nebih vozio tim tipovima majstora, jer zna se sta je majstorluk, nije to veca matematika..
 
Početnik
I moj stari drzi servis, i trudimo se biti maximalno ljubazni, ti nam ljudi hljeb donose..jos se nisu zalili, i skoro su sve stalne musterije, od rata pa do danas..i cijelo vrijeme su tu sa mnom, i gledaju sta im se radi na autu, to mi ne smeta ni malo....nekad i ja nisam nagodan, al niko od musterija ne osjeti....
.nOke, sta ima ti znas golfa odrzavat. hahah..
sorry na off, brate..
 
Član
@ Keno

Srećo moja tek si kupio Golfa polahko ispeći ćeš zanat sa majstorima,

U osnovi su oni svi isti, a do tebe je kako ćeš se postaviti ,

ako su te izlevatili jednom pa nećeš više kod njih poštujem to, tvoje pare ti biraš, al sve ti je to u 5 deka,

Odi kod Ciganovića u Sokolović Koloniju pa da vidiš što ti je ljubaznost, lik ko da je atomski fizičar a ne je.beni majstor :icon_evil:
 
Član
Mnogo ti tražiš u pogrešnoj državi. Nijeda neće propasti ako mu ti promakneš kao mušterija, tako da, moj ti je savjet, prilagodi se ti malkice njima, a i ne moraš ulaziti u neku pretjeranu konverzaciju sa bilo kim ako nisi taj tip.;)
 
Član
Tema je krenula u pogresnom pravcu, nisam trazio savjete kako da se priviknem na drskost i ne zelim savjete kako se trebam prilagoditi zavrtanju, pa bilo to i 10 KM, a i svakako sam dobio konkretan odgovor na PM tako da bih molio admine da zamandale temu ;)
 
Legend
Oggy je napisao(la):
.nOke, sta ima ti znas golfa odrzavat. hahah..
sorry na off, brate..

hahaha, to banaliziram :D lako je naci majstora za golfa :D

btw : chuneru koliko izadje veliki servis kod vas za toleda 1.6 16v 2003 god
 
Član
e neces biti ni prvi ni posljednji koji ce doci iz sarajeva u nipex da radi auto :)
ovlasteni servis ima svoje prednosti,originalni dijelovi,garancija na dijelova,mene nesto zezao maf senzor kad kaze u garanciji,cuuj,super reko :D i to 2g garancije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top