Dobar majstor za cross (Sarajevo)

Dobar majstor za cross (Sarajevo)

Član
Pozdrav ekipa, nije me bilo odavno baš; ukratko, kupio sam si Suzuki RM-Z 250F '05 godište. Imam par pitanja jer mi je prvi motor a ujedno i motocross.

  • 4T, 250ccm, 2005 god, 36KS
  • Tek uradjena generalka mašine, veliki i mali servis.
  • Na motoru je stavljeno novo:
klip Vertex, klipnjača Prox, radilica centrirana, ležajevi radilice Skf -2x, sjemenici radilice, garnitura dihtunga, gumice ventila, ventili, razvodni lanac i lančanici, razbušivanje stubline 2+, prednja i zadnja guma Dunlop, pogonski lanac i lančanici, svjećica Ngk Iridium ix, sajla gasa, sajla kvacila, zadnji disk, pločice prednje, pločice zadnje, centralni ležaj guvernale, filter vazduha i filter ulja.
  • Ulje tek promijenjeno, koristi se samo Ipone off road catana 10w60.
  • Naljepnice tek urađene.
  • Dodatna oprema: zaštita mašine, prednjeg i zadnjeg diska, kliješta, lanca i zaštita za ruke na ručkama.

U motor je uloženo oko 3000km od strane prodavača

Motor je redovno servisiran i svakih 10-12 radnih sati je mjenjano ulje. Motor je uvezen iz Slovenije 2007 godine i vožen je samo rekreativno. Uz motor ide polovan set guma, i vecina dijelova koji su skinuti sa njega, kao sto su: fazni lanac, sajla kvacila i gasa, lanac i lancanici...

Evo fotke da vam zamažem oči :p

66188


Par pitanja:

  • Jučer sam skontao da mi je zadnja guma ispuhana (a nije bila kad sam kupio, tkd vjerovatno je neko probušio), napušem, i za 3-4h opet ispuše, inače zadnja guma je 110/90-19
  • Nekad mi se desi da neče da upali nema šanse, moram ga na kurblo po pola sata natezat (iako je choke otvoren), rijetkost ali desi se, i ne znam do čega bi moglo biti

Volio bih ga odnijeti majstoru da mi zamjeni gumu te da mu usput zamjeni ulje, uljne i zračne filtere, te da pregleda ispravnost mašine

Imate li nekog majstora preporučiti u Sarajevu ili max. okolica, po mogućnosti da je iskusan sa crossom, jer ja iskr nemam pojma kome da ga odnesem i ko da me uputi prvih par puta u to

Hvala momcovi :))
 
Top