Dobar i los remap by SM chip tuning

Dobar i los remap by SM chip tuning

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Veliki pozdrav!
Text je odličan i meni veoma interesantan pa bih te ovom prilikom zamolio da mi predložiš kakva bi mapa eventualno bila za mog Megana 3, 1.5 dCi 63kw, Ja lično bih voleo da nešto ranije ima veću snagu,ali i da se ,ako je moguće malo smanji potrošnja ili bar da ostane kakva je sada. Uglavnom sam u gradu (Taxi).
Unapred hvala. Ako zatreba moj mail je svetozarmucalo@sbb.rs:icon_smile:
 
Član
Tekst je stvarno poucan nema sta, mene zanima jedna stvar.
Kada si pricao o glatko krivoj koja je fabricka kod BMW-a i kako je linearna, a zatim poslije o cipovanju 1.3 cdti motor-a od 70 ks i rekao si ranije da je kriva isprekidana. Zar i ovdje kriva ne gubi svoju "linearnost" preko 3500 i trza, ne puno??
Jel moguce uzeti fabricku krivu i samo je podignuti malo od nekih 2500 za 30 KS i da tako bude podignuta konstantno ?
Koliko se to moze postici na atmosverskim motorima ?
Da li je moguce prepraviti krivu da ide u veci broj obrtaja ?

Hvala
 
Član
Sve je moguce,samo je pitanje sta se treba postici.
Mozda se kriva podesi kako odgovara vlasniku.

Na cdti motoru kriva je podesena da daje "dodatnu" snagu u vecim okretajima sto nije morao da bude ali sam namjerno to postavio da se vidi da je i to moguce a nema tamo sta da "trza" i nista nije isprekidano.

Nemam vremena da sortiram ostale grafikone ali vec duze vrijeme se nakanjujem da postavim bazu grafikona sa mjerenja ali mi je to malo vise posla pa nemam sad vremena za to.
 
Član
De mi kazi druze jeste cipovali mozda neki 1.6 TD motor i dali je to moguce na starijim motorima?
Poz
 
Legend
VWClub je napisao(la):
De mi kazi druze jeste cipovali mozda neki 1.6 TD motor i dali je to moguce na starijim motorima?
Poz

Dižeš prastare teme, za ovakva pitanja kao tvoje sto je imas PM. Obrati malo paznju na teme.
 
Pozdrav ljudi da li se svakom autu moze povecati snaga? Koliko je to otprilike para? P.S- Da li je mnogo stetno motoru? Izvinite me ako sam profu'lo temu, jbg :)
 
Član
Free_Tuning je napisao(la):
Pozdrav ljudi da li se svakom autu moze povecati snaga? Koliko je to otprilike para? P.S- Da li je mnogo stetno motoru? Izvinite me ako sam profu'lo temu, jbg :)

http://www.smchiptuning.com/2716/opel-frontera-3.2-205 et pogledaj
 
Član
ovo SM...šta znači ? ima li kakvo značenje...jel to vaš vlastiti zaštitni logo
ili ste samo jedan od distributera neke inostrane firme tog imena
ti boxovi, jesu li vaši vlastiti proizvod ili takođe ih uvozite sa tim istim logom ili drugim (pa onda mijenjate i stavljate svoj)
 
Član
da li je ko probao i uradio čipovanje motora kod njih, kakva su iskustva...ovdje mislim prvenstveno na one koji imaju atmoserske motore (poznato je da sa turbincima to daje "opipljiv" efekat)
dakle, vrijedi li to ? jer nije mala para, konkretno meni da bi mi motor pojačali sa 80 KS na 88 traže 350 eura !!! za SM optimum verziju
http://www.smchiptuning.com/3772/vw-golf-vi-1.4-80
( da li oni ugrade kakav dodatni dio u ECU ili ga samo mapiraju...puno je to para samo za suštinski "softversku" uslugu)
dobije li se stvarno povećanje snage i bolja "vuča" motora ili je to suštinski sve "bezveze"
da li se povećava i potrošnja motora, a što bi bilo za očekivati, jer se ustvari sve svodi na pojačano ubrizgavanje motora
 
Legend
Za tako glupa pitanja, i dizanja starih tema ces sljedeci put dobit trajni ban. Da ti nebude sta nejasno ubuduce.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top