dnevna led svjetla golf 4

dnevna led svjetla golf 4

Član
Klosar te napravio smaracu
s3_proxy
 
Član
Halo ba smanjite dozivljaje.
Kakav relej sa alternatora? ne daji covjeku pogrešne inf.
Relej spojen na alternator ce opet imati uključena dnevna bio neki potrošač uključen ili ne, znači gorit ce dok je motor u pogonu. relej se stavlja na rasvjetu fabričku a kao polazna tačka se kreće od prelaza sa pozicije na kratko svjetlo.
da se to brzo iskemijati da ne kupujes skupe setove. sto se tice daylight setova koji se prodaju nisu svi tako loši kako je neko naveo gore u tekstu, treba samo gledati da su to smd a ne led dnevna svjetla i pola posla je rijeseno
 
Član
Nije problem. Naveo sam tako. Znaci dnevna svjetla spojisna relej a zice plus i minus idu na akumulator. Svetla ne rade dok alternator ne digne napon. Tj dok napon ne predje 13V. Kad predje upali svjetla i ona sijaju. Kad ugasis vozilo onda one sijaju jos 15 tak sekundi i ugase se. To kod mene na auto tako radi vec 2 godine skoro. Nadam se da sam sada malo priblizio situaciju.
 
Član
sve je to jasno ali druze i dalje ona nemaju istu svrhu zbog kojih se zovu dnevna. znaci kad predjes na kratka ona treba da se ugase a ne da se ugase kad se auto ugasi. to sto ti govoris to je opcija koja se koristi kad čovjek ima obicaj da zaboravi da upali svjetla pa da to alternator preko relea uradi za vozaca. kontas sad o cemu ja pricam.

daylight.jpg daylight 2.jpg
 
Član
Opet nisi upravu. Relej ina na sebi kontakt koji se kaci na kratko svjetlo. Kad se upali navece on dnevna svjetla skroz smanji napon tako da sijaju sasvim malo kao i kod orginala.
 
Član
ima za sve to jednostavnije rjesenje. mrsko mi izlaziti vani da ti uslikam kako sam ja to rijesio. cas posla a radi posao i estetski bolje izgleda bez puno zica. prije sam komplikovao ali sam odlucio da je komplikovano neisplativo tako da ostajem pri ovoj svojoj verziji koja se pokazala kao bolje rjesenje
 
Top