Dizne na 2.0 TDI motoru , vw passat 170ks

Dizne na 2.0 TDI motoru , vw passat 170ks

Legend
Pozdrav
kako su ovi 2.0 tdi motori na losem glasu zbog dizni (navodno da siemensove dizne prave problem)
interesuje me da li je to samo na 140ks ili imaju problem i ovi sa 170ks
da li je istina da samo siemensove dizne crkavaju cesto i prave problem zbog cega su generalno ovi 2.0 motori na losem glasu
i moze li mi neko , ko ne upucen naravno napisati oznake motora koji imaju boschove, odnosno siemensove dizne (ukoliko su samo siemensove dizne problematicne)
planiram da pogledam par passata (stari uzima drugi auto) pa da se otprilike mogu orjentisati i da znam na cemu sam
unaprijed hvala
LP
 
Član
Kod mog starog Superb sa 2.0TDI CR 170ks presko 150tkm bez ikakva kvara ni sa diznama nit ista, a susjed ima Passata i otisle su mu sad nezz koliko je auto preslo al' je u servisu dobio nove besplatno jer je valjda VW prizno da je to njihova greska..
 
Član
Kod mog starog Superb sa 2.0TDI CR 170ks presko 150tkm bez ikakva kvara ni sa diznama nit ista, a susjed ima Passata i otisle su mu sad nezz koliko je auto preslo al' je u servisu dobio nove besplatno jer je valjda VW prizno da je to njihova greska..
Passat je 2.0 TDI 140ks..
 
Legend
dobro na CRu nisu problem koliko na PDu koliko sam shvatio..
eh sad koja god ti je taj superb, ne znam od koje god su poceli gurati CRa u te passate
 
Član
Superb je 2010.g,ja mislim da su poceli stavljat CR motore kad je izaso redizajn od B6 passat 2008.g. al' nisam ti u to siguran 100%..
 
Legend
nista sutra cu ja uzeti br sasije da provjerim koje su dizne i postoji li mogucnost da se uradi promjena dizni.. ako bude to, onda bi mu bregaaste mozda i oprostio pa da je covjek miran :)
 
Član
bmp oznaka motora 100% ima bosch dizne. ali kod 2.0 motora nisu samo dizne problem nego i pucanje glave zato obrati paznju na boju rashladne tecnosti i na dimove. ja sam do sad ima tri takva motora i bili su sasvim ok
 
Tetic mi radi u Siemens-u u Njemackoj i sad kad je ljetos dolazio, razgovarali i tako mi on kaze da oni sto su pravili te Siemens dizne nisu bas dobre jer to je bio kao neki eksperiment i nije se bas dobro pokazao i njega su iz VW zvali da mu zamijenu sve dizne Bosch-ovim, voza tog pasata sa 2.0 TDI motorom..
 
Joj bila milion puta prica, da je to sepet od motora, ako vec ides na passata 6, protegni se i kupi redizajn za CR motorom i onda se sikiras samo za kradju, ovako se moras sikirati i za kradju i za kvarove koji te mogu zaviti u crno...
Ako vec kupujes stariji model, bolje je 1.9 TDI, nije brz, al' je pouzdan, jaran mi ima sa 1.9 TDI, nije se zalio na kakve kvarove, ne ide, al' i ne trosi nesto puno..
 
Super Moderator
Dizne su njemu najmanji problem noke, najveci problem je modul uljne pumpe, to na svakom ode, a kad ode u 99% slucajeva ode i turbina jer se to ne dijagnosticira na vrijeme i onda nema dovoljno pritiska da baca ulje na turbinu. To u servisu kosta blizu 3500KM i to na svakom 2.0TDI ode bez obzira koje je godiste. To dobar majstor moze napraviti, npr. kod nas ima majstor koji to sve napravi za nekih 1200KM i on kaze mogu dati garanciju 50 000km, a vise stvarno ne mogu
1.9 nema taj problem, ali ne pase od 1.9 jer nije isto tj. 1.9 nema taj modul. I ne moze se od 1.9 staviti na 2.0, jer u biti ista im je radilica samo je u 2.0 teza jer su dodali tegove radi tog nekog balansa jer ima vise kubika
Tesko mi je malo objasniti al u biti to je to i to im je najveca mana. dizne se dobiju u servisu besplatno pod uslovom da nije niko nista diro i cacko prije njih. Sto se tice bregastih jbg to je potrosni materijal hajmo reci, al kad vec kupujes onda bolje onaj sa jednom bregastom
 
Član
Po meni bolje uzet 1.9 tdi, on je 105 konja i uradiš chip i dođeš na isto sa 2.0, ako ti je bitna snaga.
 
Član
Na 2.0 su dizne samo jedan od problema, problem su i turbine i glave motora. Ja taj motor ne bih na poklon, pisao sam vec o tome imali smo jednog seata sa 135 000 na satu kupljen nov, sve je radjeno i glava i turbo, zamajac bi takodje za nekih 30ak hiljada morao da se menja, a sa diznama se nikad ne zna...Smece od motora, majstor koji radi samo vag je imao slucaj audija a6 kome je pukla glava na 60 000km, a kaze da su se ti motori u passatu tek najgore pokazali, ne znam sto.
 
Član
Na 2.0 su dizne samo jedan od problema, problem su i turbine i glave motora. Ja taj motor ne bih na poklon, pisao sam vec o tome imali smo jednog seata sa 135 000 na satu kupljen nov, sve je radjeno i glava i turbo, zamajac bi takodje za nekih 30ak hiljada morao da se menja, a sa diznama se nikad ne zna...Smece od motora, majstor koji radi samo vag je imao slucaj audija a6 kome je pukla glava na 60 000km, a kaze da su se ti motori u passatu tek najgore pokazali, ne znam sto.


Da se nadovežem na ovo, kad si već kod tih velikih kvarova. Jedan poznanik kupio novu A6 sa tim motorom, na 36.000 mu je motor zaribo (tako mi je rekao, šta je sad tačno bilo ne znam) i sreća da je imo još 4 mjseca garancije i jedva je izglevio zamjenu motora. Što reko kolega DELLAS, ni na poklon, od tog samo bježat.
 
Član
Ukratko ako ide stari na passata do 2007 godine nek uzme 1.9TDI a ukoliko 2007 i preko može slobodno 2.0TDI ;)
 
Top