Dizanje sistema notbook...

Dizanje sistema notbook...

Član
eh ovako imam acer aspire one notbook tj 10,1 inch pao je sistem aa...u njemu nema cd-rom tako da ne ide standardno dizanje sistema kao sto ja znam i koje cd ove imam ..pokusao sam da prebacim fajlove sa cd a na usb i da tako uradim namjestio sam da boot bude sa usb a ali on neocitava da na usb ima sistem ... tako da ako neko ima jos neku ideju ili zna kako sta treba...neka odg ..bicu jakoo zahvalan..heh;)
 

DLS

Početnik
moze preko USB . samo ga treba ustimat da ti on bude prvi boot device ..trebalo bi radit
 
Član
znam stavio sam da usb bude prvi... ajd jos jedan cd imam xp sp2 jos da taj kopiram nausb pa da pokusam...pozz
 
ne moze tako jednostavno, i nije samo kopiras fajlove na USB

Cim dodjem kuci posaljem ti link i upustvo za kreiranje bootabilnog USB sticka sa XP instalacijom, procedura je i traje poprilicno ta priprema, nekih sat vremena

Najljepsa opcija ti je ako imas od koga uzeti USB opticki uredjaj i prikljuciti, bootas i to je to...
 
Član
zen3dom je napisao(la):
ne moze tako jednostavno, i nije samo kopiras fajlove na USB

Cim dodjem kuci posaljem ti link i upustvo za kreiranje bootabilnog USB sticka sa XP instalacijom, procedura je i traje poprilicno ta priprema, nekih sat vremena

Najljepsa opcija ti je ako imas od koga uzeti USB opticki uredjaj i prikljuciti, bootas i to je to...

ma nije prob. vrijeme samo ako je uputstvo dobro >D
a tvoj sam odg i ocekivao... pozz i hvalaa >D
 
samo dok dodjem kuci posaljem ti, nije komplikovano, koliko se sjecam formatira se stick posebnim programom, i onda pomocu drugog kopira sve na stick kroz dos, i to je to, ali kopiranje traje bruku jer stick formatira u FAT16
 
Član
jarane ti imaš na tom laptopu posebno odvojenu particiju (nevidljivu) na kojoj se nalazi instalacija windowsa i svi potrebni driveri... tako da pogledaj samo u biosu kako moraš podesiti bootanje, sigurno ima neka opcija ili tako nešto!
 
Salle je napisao(la):
jarane ti imaš na tom laptopu posebno odvojenu particiju (nevidljivu) na kojoj se nalazi instalacija windowsa i svi potrebni driveri... tako da pogledaj samo u biosu kako moraš podesiti bootanje, sigurno ima neka opcija ili tako nešto!

kako na kojem lapicu, na vecini nema, oni sa win7 obicno imaju, ali opet kad ti nju sam licno dignes je najbolje...


D_cash, evo link, sad sam uploadovao, nadam se da si ok s engleskim, samo prati upustva i to je to, sa USBa spasi sve jer se stick formatira..

http://rapidshare.com/files/435152613/XP_from_USB_Flash.rar

ako treba da spasis podatke ako ih ima, imam i live verziju xp za usb, znaci nabacis na stick, i imas sistem na usb, nema instalacije, samo se podigne sistem odmah i spsavas....
ako zatreba javi
 
Član
ja imam acera malog 10,1 inch win xp, D250, neka oznaka, ima tu particiju i kad sam ga kupio instalirao sam mu windows (jednostavno prvo paljenje ti odma pokrece setup)... ali do sad nisam imao potrebe za instalacijom windows-a i
 
Član
Ja sam na Acer aspire one instalirao Win 7 preko USB sticka.
Evo kako sam ja to uradio
http://www.intowindows.com/how-to-install-windows-7vista-from-usb-drive-detailed-100-working-guide/
 
Član
ze3ndom ok sam sa engleski heh...znam to da moze da se navuce virus ali koliko razumjem prilikom ovakog formairanja ne bi trebao >D ugl hvala puno aa veceras cu ovo odratiti pa vam javim rezultate..
 
Član
care jednostavno skroz....samo moraš stick napravit bootabilan sa nekim programom npr.HP USB Format tools ja sam s njim radio i skini DOS fileove s neta npr. od WinMillenium startup disk kao da ćeš floppy pravit boot i te ćeš fileove učitat s tim HP programom da ti stick bude bootabilan....onda samo prekopiraš sa CD-a winxp-a mapu I386.....ubodeš stick u lapitopi i boot sa USB......i dobije ono C:\ i pišeš cd I386 da uđeš u direktorij onda tipkaš naredbu WINNT.exe ili je WINNT32.exe nisam siguran koja je od ove dvije jer davno sam to zadnji put radio....i pokrene se instalacije kao s CD-a....

Evo ti program za formatiranje i pravljenje USB-a bootabilnim....
http://files.extremeoverclocking.com/download.php?fh=9b8c87429c767b14abfb321d0152b482

Evo ti Link od Win98 boot file.....to raspakiraj i učitaj s ovim HP programom znači stick ti mora biti formatiran u FAT.....
http://files.extremeoverclocking.com/download.php?fh=46c48f5eee1de3a374bb34ab1ce36573
 
Član
evo uspio sam ...tj napravio sam kao sto ste rekli i sada kopiram fajlove od Xp a...hmm pravo sporo heheh ...ugl hvala vam na pomoci ....

ehh skontao sam sve kako ide ali mi je usb od 1 gb tako da u po frke trazi vise prostora ....tako da ce sutra ovo biti napravljeno...sto se mene tice moze LOCK ii hvala svima na pomoci jos jednom...
 
Top