Dizalica

Dizalica

Član
pitanje,pukla mi je guma skoro bila , te sam bio u situaciji da moram rezervnu iskoristiti,nasao sam se pred dilemom kako postaviti dizalicu ispod auta a da ne zavrsi kroz pod kabine,nekako sam to uspio ali i dalje me muci da li sam pravilno to uradio,tako da ako mozete da mi objasnite kako se postavlja dizalica ispod auta (mala ručna što stoji u gepeku)
 
Član
21494.jpg
 
Član
pitanje,pukla mi je guma skoro bila , te sam bio u situaciji da moram rezervnu iskoristiti,nasao sam se pred dilemom kako postaviti dizalicu ispod auta a da ne zavrsi kroz pod kabine,nekako sam to uspio ali i dalje me muci da li sam pravilno to uradio,tako da ako mozete da mi objasnite kako se postavlja dizalica ispod auta (mala ručna što stoji u gepeku)

Postavis je na prag 20-30cm od kraja praga, vecinom svaka dizalica ima utor u koji prag udje. Stvarno zar treba upustvo za to :D

Ako je auto struhao onda je vec patnja :D
 
takve stvari ti je najbolje pitati prijatelja koji zna pa ti on pokaze na svom i na tvom autu pa skontas ...
imas dio sa ojacanim limom i pretezno je to 20 cm od kraja praga sa jedne i sa druge strane dok npr kod mene na bmw nije kao na vecini auta ista dizalica i ne ulazi lim u dizalicu nego imaju gume kockaste ispod kojih se stavlja dizalica ali sve je to slicno za vecinu auta...
ako si na zemlji koja je mekana da ti ne propada dizalica onda ispod dizalice stavis nesto sto prvo nadjes pri ruci npr komad letvice,daske male ili nesto drugo...
sarafe otpustis prije nego sto dignes auto i kasnije dotegnes malo pa kad spustis auto dotegnes jace :D
 
Top